id: x5k3zd

Rehabilitacja poudarowa

Rehabilitacja poudarowa

Nasi użytkownicy założyli 1 190 903 zrzutki i zebrali 1 255 882 605 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

 

U- utrudniona mowa

D- dłoń/ręka opadająca

A-asymetria ust

R- reaguj natychmiast!


Ta wiedza pozwoli Ci (się) uratować i zadbać o bezpieczeństwo Twoich bliskich.

Kiedyś tak jak i Ty przeczytałabym i pobiegła dalej. Dziś jest inaczej.

 

Nazywam się Sylwia Stupak – Dutka, mam 45 lat, jestem miłośniczką psychobiologii i refleksologii, promotorką zdrowego trybu życia, mamą i czynną zawodowo kobietą.

Na co dzień masuję twarze i wspieram w dbałości o zdrowie poprzez refleksologię, prowadząc własną działalność gospodarczą.

Do tej pory myślałam, że poważne choroby przydarzają się Innym, ale 15 grudnia tego roku niespodziewanie okazało się, że znalazłam się wśród tych Innych. Wstałam rano z objawami udaru, które nie były dla mnie oczywiste. Ból głowy, mdłości i odrętwienie połowy ciała wytłumaczyłam sobie chwilową niedyspozycją i zatruciem pokarmowym.

Zanim trafiłam do szpitala, minęły ponad 4,5 godziny, które dawały mi szansę na zastosowanie specjalistycznej terapii rozpuszczającej skrzepy i minimalizującej skutki udaru pnia mózgu, jaki finalnie zdiagnozowano u mnie.


Udar niedokrwienny to stan, w którym dochodzi do obumarcia części mózgu w wyniku zatrzymania dopływu krwi do jego tkanek. U mnie poza lękiem, pozostawił niedowład lewej ręki i nogi, odrętwienie i ogromny ból całej lewej strony ciała. Zabrał mi możliwość samodzielnego funkcjonowania, wykonywania zwykłych codziennych czynności: poruszania się, przygotowywania posiłków, mycia, ubierania i powrotu do pracy, którą wykonywałam przecież dłońmi.


Udar , i co dalej?

Jestem nastawiona na odzyskanie pełnej sprawności dla siebie, dla moich synów i wszystkich bliskich mi osób, które każdego dnia wspierają mnie w powrocie do zdrowia i niosą swoją pomoc.



Dla dotkniętych udarem jak ja, celowana rehabilitacja poudarowa obejmuje:

-kilkadziesiąt minut dziennie indywidualnej terapii z fizjoterapeutą, terapii manualnej, kinezyterapii, motoryki, rehabilitacji niedowładów i przykurczy

-kilkadziesiąt minut dziennie rehabilitacji funkcji poznawczych, zaburzeń pamięci i mowy z neuropsychologiem i logopedą

-kilkadziesiąt minut dziennie terapii manualnej

-codzienna rehabilitacja kondycji psychosomatycznej, w tym rehabilitacja oddechowa, sensoryczna, praca nad zwiększeniem motywacji i samooceny

-aktywacja psychologiczna poprzez zwiększanie sprawności ruchowej, poprawę umiejętności manualnych, ćwiczenie pamięci, łagodzenie napięcia nerwowego

 

Koszty rehabilitacji wynoszą około 7-8 tysięcy złotych miesięcznie, a czas odgrywa kluczową rolę.

 

Powrót do sprawności, to bardzo indywidualna kwestia, w moim przypadku mówimy o 6-12 miesiącach, podczas których poza samą rehabilitacją czeka mnie również diagnostyka kardiologiczna i leczenie szpitalne rozwarstwionej tętnicy kręgowej, która okazała się przyczyną mojego udaru.

Rehabilitację wczesną mam już za sobą. Aktualnie jestem w fazie, w której powinnam przebywać na oddziale rehabilitacyjnym i korzystać ze wszystkich dostępnych tam metod.

Szacuję, że w tym pierwszym kilkumiesięcznym etapie koszty rehabilitacji wyniosą ok. 80 tys złotych.

Proszę o pomoc w walce o odzyskanie sprawności, abym mogła wrócić do aktywności społecznej i zawodowej oraz do pomagania innym swoją pracą, jak robiłam to przed chorobą.

Zebrane a niewykorzystane środki przekażę wybranej osobie po udarze.

Dziękuję!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 221

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • AB
    Agata Biesiada

    Dużo zdrówka!

    100 zł
  • MG
    Mariola Galik

    W intencji Twojego Zdrowia
    Ho’oponopono
    Przepraszam💛🙏
    Wybacz mi 💛🙏
    Prosze💛🙏
    Dziękuję 💛🙏
    Kocham Cię 💛🙏

    50 zł