id: x7jhj4

Wyposażenie zaplecza technicznego PIELGRZYMKI TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ

Wyposażenie zaplecza technicznego PIELGRZYMKI TRADYCJI ŁACIŃSKIEJ

Nasi użytkownicy założyli 1 176 878 zrzutek i zebrali 1 228 877 731 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cel: 70 000,00 zł

Nasza zbiórka pielgrzymkowa jest na wyposażenie techniczne, a w szczególności na zakup nagłośnienia, elementów zaplecza technicznego do kuchni, organizację i wyposażenie punktu medycznego oraz ołtarza polowego.


Nagłośnienie

Nowe głośniki są potrzebne, ponieważ pielgrzymka w czasie marszu wąskimi drogami bardzo się rozciąga i słyszalność jest utrudniona. Pragniemy kupić dwa zestawy LDM (poniżej można zobaczyć link właśnie z takim głośnikiem) z mikrofonami bezprzewodowymi ręcznymi oraz mikrofon nauszny. Niezależnie od naprawy trzech głośników, które służyły nam na dotychczasowych pielgrzymkach, musimy dokupić jeszcze jeden zasilacz (są tylko dwa na trzy głośniki).


Kuchnia

Ponadto konieczne jest zakupienie elementów zaplecza technicznego do kuchni, w tym pojemników ze stali nierdzewnej do transportu żywności, dwóch stalowych taboretów gazowych (link poniżej) oraz dwóch garnków ze stali nierdzewnej (poj. 40 i 60 l.) do gotowania wody na herbatę i miętę (link poniżej).


Punkt medyczny

Chcemy także zorganizować i wyposażyć profesjonalny pielgrzymkowy punkt medyczny, w którym będzie można udzielać podstawowej pomocy medycznej, opatrywać zranione nogi pielgrzymów, nieść im ulgę w cierpieniu. Potrzebny jest m.in. odpowiedni namiot oraz medykamenty, a ponadto mobilny ambulans.


Ołtarz polowy

W trakcie pielgrzymki msze św. odprawiane są w kościołach, jednak są miejscowości, w których nie ma ani kościoła, ani kaplicy, wówczas odprawiana jest msza św. polowa. Z tego względu pragniemy kupić starodawny drewniany ołtarz (przykładowy link poniżej).


Kim jesteśmy

W naszej pielgrzymce jest miejsce dla osób decydujących się na wyjątkową formę pielgrzymowania o charakterze pokutnym, w której jest realizowany program formacyjny oparty na tradycyjnej duchowości i pobożności katolickiej, wyrażający się w sposób szczególny w przywiązaniu do mszy św. w klasycznym rycie rzymskim – nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego (tzw. mszy trydenckiej).


Jest też miejsce dla osób poszukujących ciszy, pragnących pogłębić swoją formację duchową i intelektualną. Na pątniczym szlaku można wysłuchać konferencji poświęconych zagadnieniom doktrynalnym, przybliżających integralne nauczanie Kościoła, poruszających aktualne problemy, zagrożenia Kościoła, rodziny i Ojczyzny. Pielgrzymka czerpie z duchowości Kościoła rzymsko-katolickiego, opierając się na jego wielowiekowej tradycji liturgicznej i ascetycznej. Odmawia brewiarz, pielęgnuje tradycyjne nabożeństwa (również w języku łacińskim) oraz śpiewa pieśni liturgiczne, eucharystyczne i maryjne.


Stawiamy sobie za cel kultywowanie tradycyjnych form pobożności, w szczególności zaś dostojnego chorału gregoriańskiego, który, jak podkreślają Ojcowie Soboru Watykańskiego II, ma pierwszeństwo przed innymi rodzajami śpiewu. Tak realizujemy zasadę: Lex orandi - lex credendi (jak się modlimy, tak też wierzymy). Można nas poznać po niesionych przez pielgrzymów proporcach, licznych flagach i

sztandarach.


Dlaczego pielgrzymka piesza

Nasze pielgrzymowanie jest głoszeniem chwały Bożej przez pokutę, umartwienie oraz modlitwę. Sięgamy do bogatego skarbca tradycji Kościoła, by wydobyć z niego skarby modlitwy refleksyjnej i medytacyjnej; skupiamy się na psalmach, śpiewamy tradycyjne pieśni, piękne nie tylko ze względu na swą melodię, ale także bogate w pouczające, głębokie i mądre treści. Idziemy do Pani Jasnogórskiej, modląc się na różańcu, chwaląc Jej Niepokalane Poczęcie w Godzinkach, ku Jej czci śpiewając litanię, razem z Nią towarzysząc Synowi w Drodze Krzyżowej, Jej ofiarowując się w Apelu Jasnogórskim.


Pielgrzymka nie jest dla nas ani wycieczką krajoznawczą, ani obozem wędrownym, ani sposobem wypełnienia wolnego czasu. Jest to święty czas swoistych rekolekcji w drodze, podczas których, zmierzając na Jasną Górę do naszej Matki i Królowej, mamy możliwość głębszego spojrzenia na nasze życie religijne i przemieniania go tak, by było na miarę życzeń Pana naszego Jezusa Chrystusa.


Pielgrzymka jest sposobem wyrażenia naszej miłości do Pana Boga; podejmowania trudu publicznego wyznawania naszej wiary. Korzystając z Tradycji Kościoła, z nauczania Doktorów i Ojców Kościoła, chcemy przybliżać dogmaty naszej wiary. Pragniemy również, mając przed oczyma tak wielu Świętych, przypominać formy pobożności przez nich wypracowane i zatwierdzone przez Kościół. Pragniemy, aby nasza modlitwa, jej formy, w pełni wyrażały to, w co wierzymy; by nie było tam przypadkowości, naiwności czy wesołkowatości.


Pragniemy, aby to nasze pielgrzymowanie w sposób szczególny wzmocniło nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.


Można się zastanowić, czy nie jest to program zbyt ambitny. Nie zaprzeczymy, że wymagamy dużo: podporządkowania się obowiązującym w trakcie pielgrzymki zasadom, pewnej ascezy, odrobiny samozaparcia, wysiłku intelektualnego. Zapewne gdzie indziej panują mniej wygórowane wymagania i luźniejsza atmosfera. Ale czy o to właśnie chodzi?


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://bialo-czarno-czerwona.pl/


Przykładowe linki:

http://ldm.com.pl/pl/katalog-produktow-pl/systemy-przenosne/naglosnienie-pielgrzymek/mobilevoice-d216-detail

http://www.mastertools.pl/index.php?p930,taboret-gazowy-model-af-014

https://allegro.pl/oferta/garnek-duzy-z-pokrywka-37l-sr360x-h-360-hendi-8231062899?fromVariant=7949557022 )

https://archiwum.allegro.pl/oferta/stary-oltarz-i8106528298.html

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 82

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 2

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Z Bogiem drodzy Pielgrzymi! Niech Maryja Jasnogórska prowadzi Was do Swojego Tronu.

  Pełny uznania i szacunku,
  pielgrzym z Jajecznicy

  ukryta
 • WPP AG 17

  Jako organizator WPP AG 17, informuję że moją decyzją jest jedynie pielgrzymowanie sztafetowe przewodników grup i nie ponoszę odpowiedzialności za niestosowanie się do tych zaleceń. Z nikim nie ustalałem innej formy i nie zezwalam na pielgrzymowanie grupowe w tym roku - w takiej postaci w jakiej pielgrzymowaliśmy dotychczas. Każdy kto zechce w tym roku dołączyć do grupy Biało-Czarno-Czerwonej i z nią pielgrzymować robi to na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ale nie pod nazwą WPP AG 17. Gospodarze na trasie pielgrzymki są poinformowani o tym, że pielgrzymów w tym roku nie będzie. Przypominam również że grupy Siedemnaste mają w swoich szeregach 15 kolorów, w tym grupę Biało-Czarno-Czerwoną. Ta grupa jest CZĘŚCIĄ Pielgrzymki a nie osobną pielgrzymką i jej wewnętrzni organizatorzy powinni stosować się do zaleceń Głównego Przewodnika Pielgrzymki. Samodzielne decyzje sprzeczne z zaleceniami głównych organizatorów WPP AG 17, kierujących się troską i bezpieczeństwem pielgrzymów oraz powoływanie się na rzekome uzgodnienia są daleko idącym aktem lekceważenia oficjalnych komunikatów. Jako Przewodnik WPP AG 17 nie pozwoliłem na zbiórkę pieniędzy na konkretną grupę. Według komunikatu, jaki został opublikowany tydzień temu, jedyne ofiary będą zbierane na pakiety pielgrzyma duchowego, ale jeszcze nie zostało to oficjalnie ogłoszone - stąd nie mam nic wspólnego ze zbiórką na rzecz grupy Biało-Czarno-Czerwonej, a tym bardziej na pielgrzymkę Siedemnastek, jak to zostało ujęte w opisie zbiórki! ks. Wojciech Świderski SAC Przewodnik i organizator WPP AG 17