id: x9n7dr

8bit2amiga - portowanie gier z komputerów 8-bitowych na Amigę i współczesne Pecety

8bit2amiga - portowanie gier z komputerów 8-bitowych na Amigę i współczesne Pecety

Opis zrzutki

Drodzy Retromaniacy!


Ruszył projekt 8bit2amiga. Jego celem jest pisanie portów gier z komputerów 8-bitowych na Amigę, a w późniejszym czasie dzięki platformie AOZ.Studio i innym na współczesne komputery. Dokładam wszelkich starań, aby gra była jak najwierniej odtworzona.


Jeśli masz ochotę zagrać w Henry's House, H.E.R.O., Moon Patrol, Pole Position i inne gry na swojej Amisi, albo współczesnym Pececie, ten projekt na pewno Cię zainteresuje.


Na chwilę obecną pracuję nad portem gry Henry's House. Skończony jest pierwszy pokój, o postępach prac dowiesz się ze strony projektu:


http://www.8bit2amiga.j.pl


Tam również pobierzesz grę w postaci ADF, lub amigowego pliku wykonywalnego. Minimalne wymagania gry to Amiga 500, 1MB Chip i 0.5MB Slow. Niebawem zoptymalizuję ją tak aby uruchamiała się na gołej "Pięćsetce".


Założeniem projektu 8bit2amiga jest, aby gry były dostępne za darmo. Oczywistym jest to, że mogę je programować w czasie wolnym, co będzie miało przełożenie na czas realizacji kolejnych projektów. 


Jeśli pomysł portowania gier z komputerów 8-bitowych na Amigę, a później na współczesne platformy Ci się podoba, możesz wesprzeć projekt. 


Po pierwsze pokażesz mi, że to co robię ma sens, a po drugie będę mógł poświęcić więcej czasu pracy nad projektem i zostanie on ukończony szybciej, przewidziałem jednak również pewne korzyści dla Ciebie, a oto one: 


1-20 zł - Pokażesz mi, że to co robię ma sens, podziękowania dla Ciebie umieszczę na stronie projektu, otrzymasz gotową grę na maila przed jej premierą. 


21-50 zł - Będziesz miał dostęp do kolejnych wersji produkowanej gry, a podziękowania dla Ciebie umieszczę w grze po wybraniu opcji "podziękowania" 


51-70 zł - Podziękowania dla Ciebie umieszczę na początku gry i dodatkowo otrzymasz link do ankiety w której będziesz mógł zagłosować na następny tytuł portowanej gry. 


71-100 zł - Jeśli posiadasz swój kanał YT, FanPage, lub stronę internetową umieszczę do niej link na stronie i w grze po kliknięciu w opcję patroni, ponadto zaproszę Cię do zamkniętej grupy patronów w której będziesz na bieżąco mógł dyskutować nad teraźniejszymi i przyszłymi projektrami.


ponad 100 zł - zostaniesz patronem VIP, będziesz miał osobisty wpływ na kolejne produkcje, a jeśli posiadasz kanał na YT, FanPage, swoją stronę internetową, bądź firmę, Twoje logo umieszczę na początku gry i na stronie internetowej.


Oczywiście każdy próg zawiera w sobie profity poprzednich ;) 


Powyższe progi dotyczą tworzenia obecnego projektu. Jeśli projekt 8bit2amiga zyska swoich sympatyków, rozpoczniemy zrzutkę cykliczną, dla stałych subskrybentów będą dodatkowe nagrody.


Z góry dzięki za zaangarzowanie w projekt, razem przejdziemy do wieczności XD


City / PRc ^ PHt ^ MCStudio


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

719 201 zrzutek

i zebrali

495 404 807 zł

A ty na co dziś zbierasz?