id: xaezvb

Chelsea - pies, który chce dalej biegać

Chelsea - pies, który chce dalej biegać

Nasi użytkownicy założyli 1 189 205 zrzutek i zebrali 1 252 813 269 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Aktualizacja na dzień 9 maja 2022r.

  W dniu 6 maja Chelsea została nareszcie zoperowana (niestety musieliśmy poczekać kilka tygodni ze względu na cieczkę). Zoperowana została tylna lewa noga, ponieważ była w o wiele gorszym stanie, a tydzień przed operację Chelsea praktycznie wcale jej nie używała.

  Dzisiaj czuje się już zdecydowanie lepiej, powoli zaczyna stawiać nogę, chociaż na szczęście jest przy tym bardzo ostrożna. Kontrola 7 maja potwierdziła, że szwy są założone prawidłowo oraz że nie ma żadnego stanu zapalnego oraz podwyższonej temperatury.

  16 maja szwy będą ściągnięte oraz będzie robione kontrolne zdjęcie RTG a 17 maja idziemy na konsultację w sprawie czekającej nas rehabilitacji.

  Niestety, musimy dalej prosić o pomoc - oprócz kolejnej operacji (prawa tylna noga, jeśli się uda to już nawet za dwa tygodnie) musimy opłacić jeszcze wizyty kontrolne, RTG i rehabilitacje.

  Z całego serca dziękujemy za dotychczasową pomoc - Marta, Tomek i Chelsea.


  sb606f84d909ff0d.jpegwb606f84d909ff0d.jpegxb606f84d909ff0d.jpegm083661613c35853.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Moi Drodzy. Ciężko jest mi o to prosić, zawsze to my pomagaliśmy na ile tylko mogliśmy, niestety dzisiaj właśnie my potrzebujemy tej pomocy.

Przedstawiam Wam Chelsea - suczkę Amstaffa, która ma zaledwie rok i 4 miesiące. Młody, zdrowy, silny i chętny zawsze do zabawy pies. Pełna energii, zawsze było jej pełno wszędzie.


ydc67a8a6c253c6a.jpeg

3 tygodnie temu byliśmy na normalnym spacerze w lesie. Piękna pogoda, ciepło a Chelsea biegała za i z patykami, bo kocha to ponad wszystko. W pewnym momencie źle wylądowała na tylnej lewej łapie - zaczęła piszczeć i kuleć, lecz po powrocie do domu było już wszystko dobrze. Odpuściliśmy wizytę u weterynarza, gdyż bardzo się go boi a skoro chodziła normalnie to nie widzieliśmy takiej potrzeby.

Kilka dni później po zabawie z innym psem zaczęła piszczeć i ewidentnie kuleć na tylną łapę. Nie czekaliśmy, pojechaliśmy od razu na wizytę. Diagnoza - młodzieńcze zapalenie stawu. Dostała tabletki, wszystko wróciło do normy jak nam się zdawało.

Niestety, dzień po odstawieniu tabletek kulawizna powróciła. Ponowna wizyta, jeszcze dwie tabletki i pierwsza wzmianka o potrzebnym RTG. Po zakończeniu przyjmowania tabletek zaczęło być coraz gorzej - Chelsea zaczęła kuleć na obydwie łapy, miała problem nawet żeby kucnąć do siku.

Jedynym wyjściem było RTG. Na szybko robiona morfologia i w dniu dzisiejszym (06.04.2022r.) odbyło się badanie. Tym razem diagnoza sprawiła, że świat na chwilę się dla nas zatrzymał.

Naderwanie więzadeł w obydwu kolanach. Nie wiemy kiedy to się stało, są już widoczne zwyrodnienia i stan zapalny na zdjęciach. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zabieg TPLO. TPLO (tibia plateau leveling osteotomy) jest jedną z metod operacyjnego leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w stawie kolanowym. Uszkodzenie więzadła następuje przeważnie u psów dużych ras przy gwałtownym ruchu. Drugą grupę ryzyka stanowią psy z nadwagą. Są one narażone na uszkodzenia w obrębie ścięgien z uwagi na zwiększony nacisk, jaki muszą przenosić elementy układu szkieletowego.de6baae38cd88b9d.jpegpc85b2340ccae1dc.jpego7883c7413697081.jpege168d31837353b72.jpeg

Zabieg ten zapewni Chelsea powrót do sprawności. Znowu będzie mogła biegać z patykami, bawić się z innymi psami oraz najzwyczajniej w świecie chodzić bez bólu.

Będziemy wdzięczni za każdy grosz. Koszt jednej operacji to 3500zł, a potrzebne nam są dwie i to jak najszybciej, gdyż każdego dnia kości uszkadzają się z powodu tarcia. Chelsea czeka też rehabilitacja. Zanim w pełni stanie na nogi miną 3 miesiące, ale każdy dzień będzie trochę lepszy.

Niestety, nie stać nas w tym momencie żeby opłacić całe leczenie. Dlatego prosimy Was o pomoc, nawet najmniejszą, za którą będziemy dozgonnie wdzięczni. Chcemy tylko zobaczyć naszą malutką kluskę ponownie szczęśliwą.

Dziękujemy z góry z całego serca Tomek, Marta i Chelsea.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 133

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków