id: xaezvb

Chelsea - pies, który chce dalej biegać

Chelsea - pies, który chce dalej biegać

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
3 872 zł 
z 7 500 zł
51%
zakończona 31.07.2022r
133 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Aktualizacja na dzień 9 maja 2022r.

  W dniu 6 maja Chelsea została nareszcie zoperowana (niestety musieliśmy poczekać kilka tygodni ze względu na cieczkę). Zoperowana została tylna lewa noga, ponieważ była w o wiele gorszym stanie, a tydzień przed operację Chelsea praktycznie wcale jej nie używała.

  Dzisiaj czuje się już zdecydowanie lepiej, powoli zaczyna stawiać nogę, chociaż na szczęście jest przy tym bardzo ostrożna. Kontrola 7 maja potwierdziła, że szwy są założone prawidłowo oraz że nie ma żadnego stanu zapalnego oraz podwyższonej temperatury.

  16 maja szwy będą ściągnięte oraz będzie robione kontrolne zdjęcie RTG a 17 maja idziemy na konsultację w sprawie czekającej nas rehabilitacji.

  Niestety, musimy dalej prosić o pomoc - oprócz kolejnej operacji (prawa tylna noga, jeśli się uda to już nawet za dwa tygodnie) musimy opłacić jeszcze wizyty kontrolne, RTG i rehabilitacje.

  Z całego serca dziękujemy za dotychczasową pomoc - Marta, Tomek i Chelsea.


  sb606f84d909ff0d.jpegwb606f84d909ff0d.jpegxb606f84d909ff0d.jpegm083661613c35853.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Moi Drodzy. Ciężko jest mi o to prosić, zawsze to my pomagaliśmy na ile tylko mogliśmy, niestety dzisiaj właśnie my potrzebujemy tej pomocy.

Przedstawiam Wam Chelsea - suczkę Amstaffa, która ma zaledwie rok i 4 miesiące. Młody, zdrowy, silny i chętny zawsze do zabawy pies. Pełna energii, zawsze było jej pełno wszędzie.


ydc67a8a6c253c6a.jpeg

3 tygodnie temu byliśmy na normalnym spacerze w lesie. Piękna pogoda, ciepło a Chelsea biegała za i z patykami, bo kocha to ponad wszystko. W pewnym momencie źle wylądowała na tylnej lewej łapie - zaczęła piszczeć i kuleć, lecz po powrocie do domu było już wszystko dobrze. Odpuściliśmy wizytę u weterynarza, gdyż bardzo się go boi a skoro chodziła normalnie to nie widzieliśmy takiej potrzeby.

Kilka dni później po zabawie z innym psem zaczęła piszczeć i ewidentnie kuleć na tylną łapę. Nie czekaliśmy, pojechaliśmy od razu na wizytę. Diagnoza - młodzieńcze zapalenie stawu. Dostała tabletki, wszystko wróciło do normy jak nam się zdawało.

Niestety, dzień po odstawieniu tabletek kulawizna powróciła. Ponowna wizyta, jeszcze dwie tabletki i pierwsza wzmianka o potrzebnym RTG. Po zakończeniu przyjmowania tabletek zaczęło być coraz gorzej - Chelsea zaczęła kuleć na obydwie łapy, miała problem nawet żeby kucnąć do siku.

Jedynym wyjściem było RTG. Na szybko robiona morfologia i w dniu dzisiejszym (06.04.2022r.) odbyło się badanie. Tym razem diagnoza sprawiła, że świat na chwilę się dla nas zatrzymał.

Naderwanie więzadeł w obydwu kolanach. Nie wiemy kiedy to się stało, są już widoczne zwyrodnienia i stan zapalny na zdjęciach. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zabieg TPLO. TPLO (tibia plateau leveling osteotomy) jest jedną z metod operacyjnego leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w stawie kolanowym. Uszkodzenie więzadła następuje przeważnie u psów dużych ras przy gwałtownym ruchu. Drugą grupę ryzyka stanowią psy z nadwagą. Są one narażone na uszkodzenia w obrębie ścięgien z uwagi na zwiększony nacisk, jaki muszą przenosić elementy układu szkieletowego.de6baae38cd88b9d.jpegpc85b2340ccae1dc.jpego7883c7413697081.jpege168d31837353b72.jpeg

Zabieg ten zapewni Chelsea powrót do sprawności. Znowu będzie mogła biegać z patykami, bawić się z innymi psami oraz najzwyczajniej w świecie chodzić bez bólu.

Będziemy wdzięczni za każdy grosz. Koszt jednej operacji to 3500zł, a potrzebne nam są dwie i to jak najszybciej, gdyż każdego dnia kości uszkadzają się z powodu tarcia. Chelsea czeka też rehabilitacja. Zanim w pełni stanie na nogi miną 3 miesiące, ale każdy dzień będzie trochę lepszy.

Niestety, nie stać nas w tym momencie żeby opłacić całe leczenie. Dlatego prosimy Was o pomoc, nawet najmniejszą, za którą będziemy dozgonnie wdzięczni. Chcemy tylko zobaczyć naszą malutką kluskę ponownie szczęśliwą.

Dziękujemy z góry z całego serca Tomek, Marta i Chelsea.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 133

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 527 zrzutek

i zebrali

809 443 824 zł

A ty na co dziś zbierasz?