id: xbdn75

Na wyprawę dla niepełnosprawnego syna

Na wyprawę dla niepełnosprawnego syna

Nasi użytkownicy założyli 1 166 691 zrzutek i zebrali 1 213 485 256 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Mimo, że zrzutka jeszcze się nie skończyła to Mariusz bardzo chciał coś powiedzieć - film poniżej (trzeba skopiować adres do internetu).
  https://youtu.be/6aABaBvTQTI
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Mam niepełnosprawnego syna, który cały świat postrzega jednym okiem – nie słyszy i nie widzi na jedno oko. Jednak zimny wychów spowodował, że jest on bardzo samodzielny. Przejął  moje zainteresowania. Świetnie pływa na kajakach, jest żeglarzem. Ma świetna grupę  żeglarzy, którzy akceptują jego niepełnosprawność. Często pływa z nimi po Bałtyku. Bierze udział w regatach osób niepełnosprawnych na zatoce Puckiej. Zaczęliśmy też ćwiczyć pływanie kajakami po morzu. Problem jednak jest taki, że nigdzie nie może on znaleźć pracy. Praktycznie cały czas jest na moim utrzymaniu. Gdy próbuję znaleźć mu pracę po sezonie, to pracodawca, mimo, że ogłosił, że przyjmie osobę niepełnosprawną i, gdy go widzi nie chce w ogóle rozmawiać. W biurze pracy w Koszalinie, mimo, że są komórki zajmującą się poszukiwaniem pracy dla niepełnosprawnych, są bezradne. Syn bierze rentę 700 zł. Strasznie się denerwuje z tego powodu, że ludzie traktują go inaczej. Postanowił zatem spłynąć kajakiem z okolic Soliny do Sianowa, aby pokazać że jest bardziej sprawny niż inni pełnosprawni. Oczywiście nie puszczę go samego i dlatego też wyprawę zaplanowaliśmy wspólnie.

Początkowo nie planowałem zbierać pieniędzy na jego wyprawę. Chciałem zrobić ją ze swoich oszczędności. Zmieniłem zdanie pod namowa swoich przyjaciół. Może poczuje się lepiej, że nie muszę mu wszystkiego finansować, że jest duża grupa ludzi, dla których nie jest obojętny. Jeżeli uda się zebrać zaplanowana kwotę to przeznaczymy ją na zakup dla niego profesjonalnego ubrania dla kajakarzy, odpowiedniego na porę roku oraz niezbędny sprzęt.

w przypadku pytań można dzwonić 696 016 362.


My son's deafness and limited sight (he can see with only one eye) did not stop him from

becoming a sailor and a canoeist. His disability has never discouraged him from looking for new challenges. Although he was able to defeat his physical limitations in sport, he lost his everyday fight for becoming an idependent person as nobody wants to employ him due to his impairment. The money he receives from the Polish Social Insurance (about 170 EUR monthly) makes him fully dependable on me. He desparetely wants to work. To prove that he is fit or even fitter than many able-bodied people, he wants to canoe on the river across Poland from Solina to Sianów and in this way convince his perspective employees that he might be a valuable asset for a company. The contributed money will be designated for buying canoeing clothes and safety equipment, which will allow him to take the challenge.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 78

HM
Henryk Marzec
100 zł
AK
Renata Potomska
100 zł
DA
Daria Antkiewicz
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
150 zł
OM
Olga Mackiw
10 zł
AO
Adam Ostrowski
200 zł
JZ
Jerzy Zawisza
50 zł
AM
Ania Mikolajczyk
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków