id: xbefvb

Budujemy Nasz Dom! Na Szczyt w Szczytnym Celu

Budujemy Nasz Dom! Na Szczyt w Szczytnym Celu

Nasi użytkownicy założyli 1 155 739 zrzutek i zebrali 1 199 771 622 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czy kilka osób jest w stanie realnie coś zmienić? Czy każdy bohater nosi pelerynę? I kiedy następuje moment, w którym postanawiamy wszystko zmienić, a później przyłączają się do nas kolejni ludzie?


Na te pytania mogą odpowiedzieć osoby zaangażowane w pomoc dla KOŁA PSONI w Szczawnicy, które są dowodem na to, że dobro rośnie lawinowo, z gronem oddanych przyjaciół można góry przenosić i zdobywać szczyty w szczytnym celu 😊.


Tak jak pani Janina Zachwieja, która wraz z przyjaciółmi założyła KOŁO PSONI w Szczawnicy, odmieniając tym samym los mnóstwa osób z niepełnosprawnością umysłową.


Stowarzyszenie PSONI:


Misją Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także zapewnienie im odpowiedniej rehabilitacji, nauki podstaw samodzielności, uczestnictwa w rozwijających aktywnościach, zajęciach terapeutycznych i wycieczkach. Stowarzyszenie wspiera ponadto osoby w każdym wieku – najstarsi mają ponad 60 lat. 

Co jednak stanie się z osobami, których rodzice i opiekunowie umrą przed nimi? Jak wielką tragedią jest porzucenie znajomych kątów oraz towarzyszy codziennego życia i przeniesienie się na stałe do odległych DPS-ów? Pani Jasia i jej przyjaciele nie mogli przejść obojętnie także wobec tej kwestii. Tak narodziła się idea budowy całodobowego domu mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki wsparciu Miasta Szczawnica, dotacji z KPRM i działaniom charytatywnym udało się postawić 4-kondygnacyjny dom. Do jego ukończenia jednak jeszcze daleko. A pomoc potrzebna jest natychmiast.


Pomóż nam wykończyć całodobowy dom mieszkalny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Koła PSONI:

• dołóż swoją cegiełkę dobra wpłacając fundusze na zbiórkę, 

• dołącz do naszej akcji Na Szczyt w Szczytnym Celu na Facebooku - https://www.facebook.com/profile.php?id=61555829162648Jak działa Stowarzyszenie PSONI?

Koło w Szczawnicy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym formalnie rozpoczęło swoją działalność w 1994 r. dzięki inicjatywnie pani Janiny. Gdy zaczęła ona poszukiwać przedszkola, które mogłoby przyjąć jej córkę Kasię i zapewnić jej odpowiednią opiekę odkryła, że takiego miejsca w okolicy, które zapewniłoby opiekę i rehabilitację dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo po prostu nie ma. Dla Pani Jasi i jej przyjaciół nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a jeżeli właściwych rozwiązań brakuje, to znak, że pora coś zmienić. W taki sposób zapoczątkowali działanie ośrodka przyjmującego niepełnosprawne umysłowo dzieci, zapewniającego im naukę i niezbędną pomoc. Aby zgromadzić pieniądze na działalność, organizowali festyny, koncerty i zbiórki.

Do dzisiaj, dzięki wsparciu, zbiórkom i działaniom charytatywnym, udało się wyremontować i wyposażyć 4 placówki, w których niepełnosprawne osoby – dorośli i dzieci mogą skorzystać z niezbędnej pomocy. w postaci rehabilitacji, terapii zajęciowej, rozwijających aktywności i wycieczek, a także rozwijać swoje talenty i pasje W jednym z budynków działa także Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Wszystko po to, by zapewnić podopiecznym choć minimum samodzielności.


Dowiedz się więcej o Kole PSONI w Szczawnicy - http://www.psoni-szczawnica.pl/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 249

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków