id: xbjmpu

POMOC POGORZELCOM Z GAŁKÓWKA MAŁEGO - SAMOTNY OJCIEC Z CÓRKĄ POTRZEBUJĄ WASZEJ POMOCY

POMOC POGORZELCOM Z GAŁKÓWKA MAŁEGO - SAMOTNY OJCIEC Z CÓRKĄ POTRZEBUJĄ WASZEJ POMOCY

47 750 zł 
z 500 000 zł
9%
383 dni do końca
464 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W piątek 22 października w |Gałkowie Małym Michałowi i jego 13 letniej córce Oliwii spalił się dom. Stracili dorobek całego życia. Tylko od pomocy innych zależeć będzie, czy zdołają go odbudować, czy pozostanie im ...no właśnie, co?.

Nawet jeśli nie uda się zgromadzić pełnej kwoty, umożliwiającej odbudowę, to przynajmniej będą mogli spokojniej patrzeć w przyszłość w jakimkolwiek innym miejscu do którego los ich zaprowadzi.

Sytuację komplikuje to, że dom wybudowany był za pieniądze pożyczone od banku na 30 lat i nie wiadomo jak zakończy się postępowanie związane z dalszą obsługą kredytu. Może okazać się, że pozostałości i działka związana z budynkiem zostanie zlicytowana albo też Michał będzie zmuszony ją sprzedać żeby zaspokoić roszczenia banku. Pozostanie z niczym, a wielce prawdopodobne, że z ciężarem dalszej spłaty hipoteki spalonego domu.

Bez względu na możliwe rozwiązania i rozliczenia bankowe musi dalej żyć, dbać o córkę, o jej potrzeby, rozwój. Dom w całości nadaje się do rozbiórki. Musi zapewnić jej dach nad głową i nie pozwolić na wycofanie z życia społecznego. Nie dopuścić żeby żyła w poczuciu krzywdy, odstając od pozostałych rówieśników.

Społeczność lokalna (to małą miejscowość pomiędzy Łodzią a Koluszkami) wspiera Micha i Oliwię na miarę własnych możliwości.

Sąsiad, kuzyn udostępnił na czasowe zamieszkanie własny budynek letniskowy a inni zadbali o podstawowe środki osobiste niezbędne do bieżącego funkcjonowania. Pojawiły się nawet oferty oddania mebli, łóżek itp. Pozostaje tylko pytanie, gdzie, gdzie te meble wstawić?

To nie pomoc rzeczowa jest teraz najbardziej potrzebna, bo ona w minimalnym zakresie, niezbędnym do codziennego życia, pojawiła się.

Teraz walka idzie o coś więcej, o dom, o miejsce do życia, o własne miejsce na ziemi, gdzie rodzina będzie mogła czuć się bezpiecznie i po prostu u siebie.

Dlatego ta zbiórka, dlatego taka kwota i dlatego prośba o wsparcie.

Jeśli uda się zebrać zaplanowaną kwotę, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością Michał z Oliwią będą mieli dużą szansę do pozostania na ojcowiźnie. Nikt, bez przymusu nie chce opuszczać swojego miejsca na ziemi.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 464

MP
MariiszP
5 000 zł
Izabela Łuszczek
2 000 zł
ŻZ
Żeberkiewiczowie/Ewa Zielińska (Wiśnioch)
1 200 zł
KI
Koleżanki i koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gałkowie Dużym
1 200 zł
DH
Dorota Hałaczkiewicz
1 000 zł
SS
Szymon Surowiecki
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
GG
GrzG
1 000 zł
DB
Dariusz Banachowicz
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Smugowa 7A, 95-041

Gałków Mały, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

776 455 zrzutek

i zebrali

577 572 936 zł

A ty na co dziś zbierasz?