id: xbkm7t

Studia na wymarzonym uniwersytecie 🎓

Studia na wymarzonym uniwersytecie 🎓

Nasi użytkownicy założyli 1 231 426 zrzutek i zebrali 1 363 919 294 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Przedstawienie

Nazywam się Kacper Malinowski i stworzyłem tę zbiórkę w celu wsparcia w uczęszczaniu na Uniwersytet Minervy - najbardziej innowacyjną uczelnią świata, słynącą z najmniejszego odsetka przyjętych aplikacji. Pomiędzy mną, a dalszym rozwojem w wymarzonym środowisku stoi bowiem jedna przeszkoda - finanse. Poniżej opisuję moją historię, plany oraz uniwersytet.


MOJA HISTORIA

Życie artystyczne | Jestem maturzystą OSM I i II stopnia imienia H. Wieniawskiego w Łodzi, skąd pochodzę. Od 6 roku życia szkolę się w grze na harfie, a w kwietniu uzyskam dyplom muzyka instrumentalisty z wyróżnieniem. Przez 13 lat wystąpiłem podczas 100 koncertów, zostałem nagrodzony na 26 konkursach i otrzymałem ponad 10 stypendiów artystycznych w Polsce, Czechach i USA. W roku szkolnym 2020/2021, dzięki realizacji 35 projektów wzmacniających szkolną społeczność jako Przewodniczący Samorządu Szkolnego. jako jedyny uczeń w 70-letniej historii szkoły otrzymałem Nagrodę Dyrektora.



Osiągnięcia akdemickie | W mojej rodzinie ceni się edukację. Jestem Finalistą Olimpiad Akademickich z Angielskiego i Matematyki, Laureatem z Wiedzy o Społeczeństwie i Historii Muzyki. W 2022 roku, dzięki otrzymaniu pierwszego miejsca w kategorii “Mowa” w stanie Iowa, awansowałem do narodowego etapu Akademickiego Decathlonu Stanów Zjednoczonych (odpowiednika polskich olimpiad), uzyskując 4. miejsce w kategorii “Muzyka”, 6. w kategorii “Esej”. 7. w “Naukach Ścisłych” , rywalizując z uczniami wszystkich amerykańskich szkół średnich. Przykładam największą uwagę do moich obowiązków szkolnych, liceum kończąc ze średnią 5.5/6.


Doświadczenie w pracy społecznej | Moją przyszłość wiążę z pracą społeczną i dołożyłem wszelkich starań, by przed osiągnąć jak największe doświadczenie w sektorze. Od 2019 roku jestem związany z młodzieżowym stowarzyszeniem ekologicznym “Ostra Zieleń”, realizując projekty takie jak wizyta studyjna w niemieckim Bundestagu jako Delegat ds. Kooperacji. W latach 2020-2021 pełniłem funkcję Ambasadora Zrównoważonego Rozwoju Stowarzyszenia Narodów Zjednoczonych w Polsce, kreując projekty popularyzujące wartości agend Organizacji Narodów Zjednoczonych w łódzkich szkołach. W roku 2020, pod patronatem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich współtworzyłem projekt “Młodzi Zmieniają Świat”. Promował on ideę aktywizmu lokalnego wśród młodzieży. W 2021 roku stanąłem zaś na czele projektu Meet - serii siedmiu, otwartych spotkań internetowych z postaciami polskiej kultury, który stworzył dla uczestników platformę do kontaktu z idolami z własnych domów podczas pandemii - naszymi gośćmi byli m.in. Lech Wałęsa czy Agnieszka Holland, a nagrania obejrzało ponad 50.000 internautów. W 2023 roku pomagałem przy organizacji Koncertu Charytatywnego dla Fundacji Dom w Łodzi - jedynego w Polsce domu dziecka dla dzieci chorych i z niepełnosprawnościami, podczas którego wraz z rówieśnikami zebraliśmy 10.500 złotych. W ramach ponad 30 profesjonalnych szkoleń uczestniczyłem m.in. w: Social Entrepreneurship Workshop organizowanym przez Departament Stanu USA w Cluj-Napoca w Rumunii, Szczycie PAL Leadership - organizowanym przez organizację WorldLink Inc. w Nowym Jorku, i European Green Activism Training - serii 104-godzin warsztatów o pro-ekologicznych działaniach w polityce młodzieżowej organizowanych we współpracy z Parlamentem Europejskim. Jako objęty mentoringiem Ambasady USA w Polsce, pomagałem m.in. przy organizacji przemowy Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce.


Wymiana i kooperacja międzynardowa | Najbardziej pasjonuje mnie rozwój kooperacji międzynarodowej. W 2021 roku zostałem stypendystą rządu USA uczestnicząc w programie wymiany kulturowej Future Leaders Exchange (FLEX) Program (wskaźnik akceptacji - 1%), który zapewnił mi możliwość mieszkania w jednoosobowej rodzinie goszczącej i uczęszczania do DSM Hoover High School w Des Moines, Iowa, USA, przez okres 10 miesięcy. Dzięki angażowi w lokalną społeczność, za swoją pracę otrzymałem m.in.: Grand Prix w konkursie Melting Pot za pracę porównującą sytuację mniejszości między Polską i Ameryką czy Certfikat Społecznej Służby Zagranicznej przyznawany przez Departament Stanu USA za ponad 200 godzin wolontariatu w USA. Najważniejszym wydarzeniem mojej wymiany była organizacja wydarzenia “from Hoover Student: for Ukrainians in Poland” - dwudniowego wydarzenia charytatywnego składającego, podczas którego uczniowie mojej szkoły zebrali ponad 8.500 złotych, z których zakupione zostały koce termiczne i apteczki przekazane na rzecz pomocy podczas akcji humanitarnej w na granicy polsko-ukraińskiej po rosyjskiej inwazji militarnej kraju. Od września 2021 roku z polecenia Amerykańskiego Konsulatu pełnię rolę Reprezentanta Miasta Łodzi organizując wydarzenia przybliżające kulturę amerykańską lokalnej społeczności. Za dotarcie do 700 uczniów podczas prezentacji o programie oraz organizację m.in. szkoleń o wyjeździe na zagraniczne studia, w listopadzie 2022 roku otrzymałem od Departamentu Stanu USA tytuł “Reprezentanta Miasta Miesiąca”.


Korzenie | Jako wnuk uratowanej z getta łódzkiego, ważną częścią mojej tożsamości są korzenie. W latach 2016-2021 uczestniczyłem w lekcjach szkoły internetowej e-Lauder School, co tydzień ucząc się kultury żydowskiej oraz języka hebrajskiego. W 2019 roku uczestniczyłem w programie Roots Israel, w przeciągu 3 tygodni wykonując ponad 45 godzin wolontariatu na terenie Izraela. We wrześniu poprzedzającym program, mając 15 lat, przemawiałem o programie zalesiania rejonu Galilei na konferencji Jewish National Fund w Waszyngtonie. Do dziś, moja Babcia, która odeszła w 2018 roku, jest dla mnie inspiracją do działań.


Moje inspiracje | Najważniejszą osobą w moim życiu jest Mama. Pracując na dwa etaty jako nauczycielka muzyki i doradczyni matodyczna, swoją energię i czas poświęca dla dobra wspólnego życia wraz z jej jedynym dzieckiem w dwuosobowej rodzinie. Jest ona dla mnie utożsamieniem ciężkiej pracy, motywacji, przykładania wagi do sztuki, edukacji, oraz czynienia dobra, przy zachowaniu uśmiechu. Inspirację i motywację dają mi również przyjaciele, współpracownicy, nauczyciele i mentorzy.


Nauka angielskiego i praca | Od 2017 roku, przynajmniej 3 razy w tygodniu przygotowuję uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. W maju 2023 roku stworzyłem Kurs powtórzeniowy do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. W 2022 roku uczestniczyłem w organizowanym przez Kongres USA Warsztacie dla Przyszłych Liderów w Edukacji Języka Angielskiego w Waszyngtonie. Od kwietnia 2023 roku prowadziłem w zastępstwie chór XXXI LO w Łodzi. W latach 2014-2019 byłem również członkiem kadry młodzieżowej podczas Międzynarodowych Edukacyjnych Żydowskich Obozów Fundacji Laudera w Wiśle, pomagając przy organizacji 3-tygodniowych zjazdów osób pochodzenia żydowskiego z Polski, Europy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, i USA. Staram się być osobą odpowiedzialną, dbającą o własny budżet.


MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Łącząc doświadczenia artystyczne, społeczne, rodzinne i kulturowe, doszedłem do wniosku, iż zależy mi w przyszłości na działaniu na rzecz wzmacniania społeczności za pomocą siły prawa międzynarodowego i dyplomacji. W 2022 roku podjąłem decyzję o aplikacji na Uniwersytet Minervy. Uczelnia ta znacząco różni się od innych uniwersytetów świata.


Opis Uniwersytetu | Największy nacisk kładziony jest bowiem na zdobywanie doświadczenia poprzez angaż w staże i pracę w największych firmach. Uczniowie nie uczestniczą w tradycyjnych wykładach, lecz w hybrydowych sesjach, których celem jest szukanie rozwiązań prawdziwych problemów społecznych wraz z Profesorami największych światowych uczelni, z m.in. Harvard University, Princeton College, i Tokyo University. Sesje te nie są skoncentrowane na jednym środowisku, grupy robocze składają się z około 20 studentów o różniących się specjalizacjach. Akcent kładziony jest na własny warsztat, wczesne przygotowanie, ciekawość i zaangażowanie studentów, oraz wymianę kulturowę. Podczas 4 lat uczęszczania na uczelnię, studenci mieszkają w kampusach znajdujących się w 7 barwnych społecznościach na całym świecie - w San Francisco (USA), Buenos Aires (Argentyna), Taipei (Tajwan), Seul (Korea Południowa), Hyderabad (Indie), Berlin (Niemcy), Londyn (Wielka Brytania). Minerva przede wszystkim znana jest jako najbardziej innowacyjny uniwersytet świata (wg New York Times), głównie dzięki swojemu holistycznemu podejściu do edukacji. Uniwersytet słynie też z najbardziej zróżnicowanego ciała studenckiego na Ziemi - uczą się tam studenci z 97 krajów; oraz najniższego w Stanach Zjednoczonych odsetka akceptacji aplikacji - w 2021 roku wyniósł on 0.2% (240 miejsc na 25000 aplikujących). W grudniu 2022 roku otrzymałem informację, iż znalazłem się wśród wybranych. Spełniło się moje największe marzenie - dostałem się na uniwersytet, w którym teoria idzie w parze z praktyką. Na Minervie zamierzam zdobyć podwójny licencjat na kierunkach “Prawo, Etyka i Filozofia” oraz “Rząd, Polityka, Społeczeństwo”.


Bariera finansowa | Niestety, na mojej drodze stoi bariera finansowa. Standardowa roczna opłata studiów czteroletnich wynosi $40.150. Dzięki swoim wcześniejszym wynikom otrzymałem od Minervy najwyższe świadczone przez uczelnię stypendium w wysokości $24.000 na rok. Zaś za pracę zaoferowaną przez uczelnię podczas edukacji otrzymam rocznie kolejne $5.000. Niestety jednak, pozostała kwota $11.500 znacząco przekracza zdolności finansowe mojej rodziny, szczególnie w sytuacji leczenia nowotworu u Mamy. W kwotę nie są również wliczone koszta transportu oraz ubezpieczenia medycznego. Nawet przy zaproponowanym przez uczelnię rocznym kredycie w wysokości $7.100, nie jestem więc w stanie zaakceptować oferty uczelni, do czego zobowiązany jestem do 1 maja 2023 roku.


Moje plany na przyszłość | Kończąc podwójny licencjat na Uniwersytecie Minervy, planuję aplikować na program magisterski “Prawa Międzynarodowego”. Łącząc to z wiedzą i doświadczeniem danym mi na Minervie, pozwoli mi to posiąść kluczową ekspertyzę, a następnie spełnić moje cele zawodowe, którymi jest możliwość poprawienia sytuacji Polski na dyplomatycznej arenie międzynarowej oraz rozwój kooperacji międzynarodowych między USA i Polską. Zapewniam, iż drzemie we mnie motywacja, pomysł, kreatywność, oraz zapał do ciężkiej pracy i poświęceń wymaganych w osiągnięciu celu. Od jego osiągnięcia dzieli mnie jedynie bariera finansowa. Naturalnie, świadczę pełną transparentność moich finansów, planów, i kariery rozwoju.


Szczerze wierzę, że dzięki Państwa pomocy, w przyszłości sam pomogę ambitnym studentom, na których drodze stoją bariery pieniężne. Zapewniam, iż Państwa wkład byłby inwestycją w przyszłość, która przyniesie korzyści każdej społeczności, dla której będę miał zaszczyt pracować. Każda pomoc się liczy i jest dla mnie nadzwyczaj ważna. Z góry za nią dziękuję.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Download apps
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!
Pobierz aplikację mobilną Zrzutka.pl i zbieraj na swój cel gdziekolwiek jesteś!

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!