id: xbrh8h

Dzień Pluszowego Misia - o. Poznań - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych!

Dzień Pluszowego Misia - o. Poznań - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
7 559 zł
z 10 000
75%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 033 754 zrzutki i zebrali 1 098 899 090 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Co roku Dzień Pluszowego Misia dostarcza wyjątkowych wspomnień i emocji nie tylko obdarowanym dzieciom, ale także ich rodzinom i samym wolontariuszom Fundacji.


  – Dzień Pluszowego Misia w o. Poznań odbył się dotychczas pięć razy – tak że w tym roku będzie to już szósta odsłona tej wyjątkowej akcji. W 2019 roku zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Liczba chętnych do udziału placówek, firm i osób prywatnych była tak duża, że zebrane dzięki nim misie, gry, puzzle, zabawki, książki i artykuły papiernicze starczyły do obdarowania aż pięciu poznańskich szpitali, w których znajdują się mali pacjenci. Każde dziecko zostało hojnie obdarowane, a my, wolontariusze, mogliśmy podziwiać ich szczere, radosne uśmiechy. Bardzo żałujemy, że w tym roku nie doświadczymy tego na żywo, ale jesteśmy przekonani, że nawet w zmienionej formie Dzień Pluszowego Misia 2020 będzie wspaniały i niezapomniany! My już nie możemy się doczekać. Odwiedzimy na pewno Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego oraz Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem

  – mówi Mateusz Mostowski z poznańskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.


25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta.

Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.


Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną.

Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala, a każde dziecko otrzyma bezpieczny prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zbiórki finansowej z kilku powodów:

- pozwoli to ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach;

- uchroni darczyńców, ale także wolontariuszy przed nadmiernym kontaktem podczas przekazywania przez Państwa zebranych przedmiotów w miejscu zbiórki;

- rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową;


Jeśli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowanie szpitali, Fundacja Mam Marzenie przeznaczy pozostałe fundusze na spełnienie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 131

MR
Dwa misie: Duzy i Mały
1 000 zł
PI
Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim
280 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AS
Agata Szymendera
200 zł
BW
Bartosz Weber
200 zł
KZ
Kasia Żuchowska_Przedszkole Wesoły Delfinek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
WSCKZiU w Koninie
150 zł
EW
Edyta Wydra
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków