Dzień Pluszowego Misia - o. Poznań - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych! ID: xbrh8h

Dzień Pluszowego Misia - o. Poznań - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych! ID: xbrh8h

7 559 zł z 10 000 zł

75%

7 559 zł

7 559 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

25.11.2020r

131

131

wspierających
75%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • Co roku Dzień Pluszowego Misia dostarcza wyjątkowych wspomnień i emocji nie tylko obdarowanym dzieciom, ale także ich rodzinom i samym wolontariuszom Fundacji.


    – Dzień Pluszowego Misia w o. Poznań odbył się dotychczas pięć razy – tak że w tym roku będzie to już szósta odsłona tej wyjątkowej akcji. W 2019 roku zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Liczba chętnych do udziału placówek, firm i osób prywatnych była tak duża, że zebrane dzięki nim misie, gry, puzzle, zabawki, książki i artykuły papiernicze starczyły do obdarowania aż pięciu poznańskich szpitali, w których znajdują się mali pacjenci. Każde dziecko zostało hojnie obdarowane, a my, wolontariusze, mogliśmy podziwiać ich szczere, radosne uśmiechy. Bardzo żałujemy, że w tym roku nie doświadczymy tego na żywo, ale jesteśmy przekonani, że nawet w zmienionej formie Dzień Pluszowego Misia 2020 będzie wspaniały i niezapomniany! My już nie możemy się doczekać. Odwiedzimy na pewno Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego oraz Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem

    – mówi Mateusz Mostowski z poznańskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.    Czytaj więcej
  • nc8791df046970b9.jpeg

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.


25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta.

Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.


Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną.

Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala, a każde dziecko otrzyma bezpieczny prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zbiórki finansowej z kilku powodów:

- pozwoli to ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach;

- uchroni darczyńców, ale także wolontariuszy przed nadmiernym kontaktem podczas przekazywania przez Państwa zebranych przedmiotów w miejscu zbiórki;

- rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową;


Jeśli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowanie szpitali, Fundacja Mam Marzenie przeznaczy pozostałe fundusze na spełnienie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.

Wpłacający131

D
Dwa misie: Duzy i Mały
1 000 zł
PI
Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim
280 zł
BW
Bartosz Weber
200 zł
K
Kasia Żuchowska_Przedszkole Wesoły Delfinek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AS
Agata Szymendera
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
W
WSCKZiU w Koninie
150 zł
IK
Iwona Krzyżanowska
100 zł
P
Pepe
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze17

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 904 zrzutki

i zebrali

333 159 775 zł


A ty na co dziś zbierasz?