id: xbyzyr

Poradnia dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz ich bliskich

Poradnia dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz ich bliskich

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
0
z 18 000 zł miesięcznie
0%
4 275 zł
łącznie
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Opis zrzutki

Wypadki chodzą po ludziach. Dlatego mamy ubezpieczenia zdrowotne, dlatego kupujemy polisy. Ale co z tymi wypadkami mniej widocznymi gołym okiem? Co z kryzysami psychicznymi?

Gdzie znaleźć pomoc, która nie kosztowałaby setek złotych za podjęcie terapii, albo miesięcy oczekiwań na przyjęcie w publicznej placówce zdrowia? Mamy tu kolejne, ważne rozwiązanie…


Poradnia dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz ich bliskich

Zrzuć się i poproś swoich bliskich oraz znajomych o zrzutkę na funkcjonowanie naszej poradni. Poproś znajomych nie tylko z Warszawy, gdzie się mieścimy, ale znajomych z całej Polski, skąd przyjmujemy. To na wszelki wypadek, gdyby ktoś z nich szukał pomocy, docelowo planujemy pomoc również zdalną. Tak, aby pomoc dotarła do najmniejszych miejscowości, tam gdzie jest niemal nieosiągalna.

W fundacji  eFkropka stworzyliśmy i realizujemy szereg inicjatyw, które propagują wiedzę o zdrowiu psychicznym w Polsce. Rzecznictwo w tym zakresie to część naszej misji, kolejna część misji to realne działania, które poprawiają stan zdrowia psychicznego zgłaszających się do nas ludzi.


Co dokładnie planujemy zrobić?

Stale pogarszający się stan zdrowia psychicznego Polaków, negatywny wpływ pandemii na zdrowie psychiczne, konflikt zbrojny w Ukrainie oraz ogromna potrzeba pomocy osobom przeżywającym kryzysy oraz ich rodzinom zmuszają nas do podjęcia natychmiastowych działań.


Projekt zakłada wsparcie asystenta zdrowienia w ramach poradni dla wszystkich osób doświadczających kryzysu psychicznego, ich rodzin oraz bliskich nieodpłatnie. Asystenci będą spotykać się indywidualnie z beneficjentami, będą prowadzić grupy wsparcia. Asystenci będą współpracować ze specjalistami (psycholog, psychoterapeuta) oraz będą odbywać regularne superwizje. Zbieramy środki na wynagrodzenie asystentów i utrzymanie poradni. Chcielibyśmy na początku zatrudnić przynajmniej 3 AZ na pełny etat oraz psychologa/psychoterapeutę na 40h w miesiącu. Z czasem chcielibyśmy zwiększać zatrudnienie.

O ile z konsultacji ze specjalistą można skorzystać prywatnie lub w publicznych placówkach, to pomoc asystenta zdrowienia nie jest już tak powszechna. Właściwie jest dostępna jedynie w centrach zdrowia psychicznego oraz nielicznych placówkach szpitalnych. Asystent zdrowienia dostępny poza placówką jest w Polsce innowacją, którą my jako organizacja pozarządowa chcemy rozpocząć. O tym kim jest asystent zdrowienia mogą przeczytać Państwo na naszej stronie: https://ef.org.pl/dla-ciebie/asystenci-zdrowienia/

GfFGfvAuSkGvAqpz.jpg


Lokal:

Lokal na Woli wynajęliśmy od Zarządu Miasta Stołecznego Warszawy na preferencyjnych warunkach. Mieści się przy ulicy Ożarowskiej 61. Lokal ma łącznie 125,80 mkw powierzchni. Udało nam się już go wyremontować. 

SyaDZ4yt731hMv52.jpg

Kim jesteśmy?

Fundacja eFkropka powstała w 2011 roku z inicjatywy osób zawodowo zajmujących się leczeniem i terapią osób po kryzysach psychicznych. Obecnie w zarządzie wśród 4 jego członków, 2 osoby to asystenci zdrowienia, czyli osoby z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego. W 3 osobowej Radzie Fundacji również jest asystent zdrowienia. Ponadto fundacja zatrudnia 3 etatowych pracowników z diagnozą psychiatryczną oraz orzeczeniem o niepełnosprawności. To oni na co dzień zarządzają biurem i koordynują nasze projekty. Więcej o akcji i naszych działaniach na stronie ef.org.pl


#poradniauasystentowzdrowienia #idziemyzmateuszemwaligora #zdrowiepsychicznemaznaczenie

ih57ydhHtuGZ3oaB.jpg

Zdjęcia z innych działań Fundacji eFkropka:

Kongres Zdrowia Psychicznego - kongreszp.org.pl

9MO57u04vsVmVa8Z.jpg

Wolontariusze III Kongresu Zdrowia Psychicznego:

wTlYJxWGj4z7Wz4Y.jpg


chiACLOsdB9wef5v.jpg

Mural solidarności z osobami z doświadczeniem kryzysów psychicznych i ich bliskimi 2021 rok.

Mural powstał w Warszawie, pod wiaduktem przy Dworcu Gdańskim. Więcej o nim: https://tiny.pl/9h9rc

hrhWC10JYjmxIqcO.jpgW 2020 roku IV Marsz Żółtej Wstążki ze względu na pandemię odbył się online pod hasłem #PoGodność i objął cały kraj :)

Więcej o tym marszu: https://tiny.pl/w1gct Marsze solidarności z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych i ich bliskimi odbywają się w Warszawie od 2017 roku. Z czasem zaprzyjaźnione z nami organizacje zaczęły organizować wydarzenia towarzyszące w swoich miastach. Więcej o marszu: https://tiny.pl/7rs93

fPwnRZ9twsB5TLWD.jpg


M5PMIOTSgFxtdzjO.jpg P9DUWlUb1MFq4S4a.jpg

LiorfquIDHoBjJqi.jpg

I5TGVg4DfZtyLN90.jpg

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 44

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
BP
Beata Poblocka
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!