id: xc5k37

Narzędzia stolarskie i ślusarskie do pracowni "Eco-Bauhausu" w MiserArt

Narzędzia stolarskie i ślusarskie do pracowni "Eco-Bauhausu" w MiserArt

2 511 zł 
z 7 000
35%
zakończona 31.03.2018r
23 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wspomóż rozwój naszej pracowni tworzonej przez osoby z doświadczeniem bezdomności! Brakuje nam jeszcze kilku maszyn ślusarskich i stolarskich, żeby tworzyć ze starych drewnianych drzwi i odpadkowych materiałów oryginalne stoły-ogrody.

Fundacja Homo Sacer wraz z Kołem Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta inicjuje społeczny eksperyment z osobami bezdomnymi pn. "MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia". MiserArt powstał w 2014 roku. Nasz zespół tworzą osoby bezdomne, streetworkerzy i wolontariusze z organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury.

Współpraca ma charakter międzynarodowy i urzeczywistnia się w wielu założonych przez nas pracowniach – pracowni chleba, upcyklingu, sitodruku, dizajnu recyklingowego oraz pracowni zdrowia z mobilnym „ulicznym ambulatorium”, świadczącym bezpośrednią pomoc medyczną osobom bezdomnym przemieszkującym na tzw. ”ulicy”.

Nasze pracownie mają na celu tworzenie i pogłębianie relacji, nabywanie i rozwijanie umiejętności. Nawiązujemy do życiowych doświadczeń i kultury, w której wzrastają osoby związane z pracowniami MiserArt. Efekty naszych działań są dowodem na to, że zmiana społeczna jest możliwa.

Podstawową myślą przyświecającą działaniom pracowni jest upcycling. Jego istotą jest nadanie nowej duszy przedmiotom powstającym z przetwarzania odpadów. Śmieci zyskują przez to nową tożsamość estetyczną stając się sztuką użytkową Zaangażowane osoby bezdomne, doświadczone w pozyskiwaniu surowców wtórnych są bezcenne w całym procesie projektowania.

eco-bauhaus

stoły-ogrody

Od około roku w ramach pracowni dizajnu recyklingowego tworzymy autorskie projekty stołów-ogrodów. Projekt ten nazywamy współczesnym „ECO-BAUHAUSEM”, ponieważ łączy rzemiosło, recykling, ekologię i relacyjność w jednym obiekcie sztuki użytkowej. Proces tworzenia stołu-ogrodu zaczyna się, gdy znajdujemy lub otrzymujemy stare drewniane drzwi. Pracujemy wtedy wspólnie nad materiałem, ustalając wielkość blatu, kształt i rodzaj ogrodu, decydujemy o materiale, z którego powstaną nogi. Staramy się wykorzystać jak najlepiej możliwości, jakie dają nam materiały, które do naszego warsztatu trafiły z przeróżnych miejsc: ze starych kamienic, z seminarium duchownego, spod śmietników. Pierwsze stoły powstawały w pracowni MiserArt oraz w galerii BWA Awangarda, gdzie gościliśmy w ramach V Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth.

biurko odzyskane ze starego stolika znalezionego w wiejskiej stodole

MiserArt to społęczny eksperyment oparty na ekonomii społecznej, w którym osoby bezdomne stają się współudziałowcami biznesowymi

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 697 zrzutek

i zebrali

832 356 993 zł

A ty na co dziś zbierasz?