Narzędzia stolarskie i ślusarskie do pracowni "Eco-Bauhausu" w MiserArt
Narzędzia stolarskie i ślusarskie do pracowni "Eco-Bauhausu" w MiserArt
Nasi użytkownicy założyli 1 226 662 zrzutki i zebrali 1 349 298 206 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Wspomóż rozwój naszej pracowni tworzonej przez osoby z doświadczeniem bezdomności! Brakuje nam jeszcze kilku maszyn ślusarskich i stolarskich, żeby tworzyć ze starych drewnianych drzwi i odpadkowych materiałów oryginalne stoły-ogrody.
Fundacja Homo Sacer wraz z Kołem Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta inicjuje społeczny eksperyment z osobami bezdomnymi pn. "MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia". MiserArt powstał w 2014 roku. Nasz zespół tworzą osoby bezdomne, streetworkerzy i wolontariusze z organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury.
Współpraca ma charakter międzynarodowy i urzeczywistnia się w wielu założonych przez nas pracowniach – pracowni chleba, upcyklingu, sitodruku, dizajnu recyklingowego oraz pracowni zdrowia z mobilnym „ulicznym ambulatorium”, świadczącym bezpośrednią pomoc medyczną osobom bezdomnym przemieszkującym na tzw. ”ulicy”.
Nasze pracownie mają na celu tworzenie i pogłębianie relacji, nabywanie i rozwijanie umiejętności. Nawiązujemy do życiowych doświadczeń i kultury, w której wzrastają osoby związane z pracowniami MiserArt. Efekty naszych działań są dowodem na to, że zmiana społeczna jest możliwa.
Podstawową myślą przyświecającą działaniom pracowni jest upcycling. Jego istotą jest nadanie nowej duszy przedmiotom powstającym z przetwarzania odpadów. Śmieci zyskują przez to nową tożsamość estetyczną stając się sztuką użytkową Zaangażowane osoby bezdomne, doświadczone w pozyskiwaniu surowców wtórnych są bezcenne w całym procesie projektowania.
eco-bauhaus
stoły-ogrody
Od około roku w ramach pracowni dizajnu recyklingowego tworzymy autorskie projekty stołów-ogrodów. Projekt ten nazywamy współczesnym „ECO-BAUHAUSEM”, ponieważ łączy rzemiosło, recykling, ekologię i relacyjność w jednym obiekcie sztuki użytkowej. Proces tworzenia stołu-ogrodu zaczyna się, gdy znajdujemy lub otrzymujemy stare drewniane drzwi. Pracujemy wtedy wspólnie nad materiałem, ustalając wielkość blatu, kształt i rodzaj ogrodu, decydujemy o materiale, z którego powstaną nogi. Staramy się wykorzystać jak najlepiej możliwości, jakie dają nam materiały, które do naszego warsztatu trafiły z przeróżnych miejsc: ze starych kamienic, z seminarium duchownego, spod śmietników. Pierwsze stoły powstawały w pracowni MiserArt oraz w galerii BWA Awangarda, gdzie gościliśmy w ramach V Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth.
biurko odzyskane ze starego stolika znalezionego w wiejskiej stodole
MiserArt to społęczny eksperyment oparty na ekonomii społecznej, w którym osoby bezdomne stają się współudziałowcami biznesowymi
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
ale extra rzeczy
Powodzenia!
Powodzenia! Szacunek.