id: xc5k37

Narzędzia stolarskie i ślusarskie do pracowni "Eco-Bauhausu" w MiserArt

Narzędzia stolarskie i ślusarskie do pracowni "Eco-Bauhausu" w MiserArt

Nasi użytkownicy założyli 1 151 096 zrzutek i zebrali 1 196 294 057 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wspomóż rozwój naszej pracowni tworzonej przez osoby z doświadczeniem bezdomności! Brakuje nam jeszcze kilku maszyn ślusarskich i stolarskich, żeby tworzyć ze starych drewnianych drzwi i odpadkowych materiałów oryginalne stoły-ogrody.

Fundacja Homo Sacer wraz z Kołem Wrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta inicjuje społeczny eksperyment z osobami bezdomnymi pn. "MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia". MiserArt powstał w 2014 roku. Nasz zespół tworzą osoby bezdomne, streetworkerzy i wolontariusze z organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury.

Współpraca ma charakter międzynarodowy i urzeczywistnia się w wielu założonych przez nas pracowniach – pracowni chleba, upcyklingu, sitodruku, dizajnu recyklingowego oraz pracowni zdrowia z mobilnym „ulicznym ambulatorium”, świadczącym bezpośrednią pomoc medyczną osobom bezdomnym przemieszkującym na tzw. ”ulicy”.

Nasze pracownie mają na celu tworzenie i pogłębianie relacji, nabywanie i rozwijanie umiejętności. Nawiązujemy do życiowych doświadczeń i kultury, w której wzrastają osoby związane z pracowniami MiserArt. Efekty naszych działań są dowodem na to, że zmiana społeczna jest możliwa.

Podstawową myślą przyświecającą działaniom pracowni jest upcycling. Jego istotą jest nadanie nowej duszy przedmiotom powstającym z przetwarzania odpadów. Śmieci zyskują przez to nową tożsamość estetyczną stając się sztuką użytkową Zaangażowane osoby bezdomne, doświadczone w pozyskiwaniu surowców wtórnych są bezcenne w całym procesie projektowania.

eco-bauhaus

stoły-ogrody

Od około roku w ramach pracowni dizajnu recyklingowego tworzymy autorskie projekty stołów-ogrodów. Projekt ten nazywamy współczesnym „ECO-BAUHAUSEM”, ponieważ łączy rzemiosło, recykling, ekologię i relacyjność w jednym obiekcie sztuki użytkowej. Proces tworzenia stołu-ogrodu zaczyna się, gdy znajdujemy lub otrzymujemy stare drewniane drzwi. Pracujemy wtedy wspólnie nad materiałem, ustalając wielkość blatu, kształt i rodzaj ogrodu, decydujemy o materiale, z którego powstaną nogi. Staramy się wykorzystać jak najlepiej możliwości, jakie dają nam materiały, które do naszego warsztatu trafiły z przeróżnych miejsc: ze starych kamienic, z seminarium duchownego, spod śmietników. Pierwsze stoły powstawały w pracowni MiserArt oraz w galerii BWA Awangarda, gdzie gościliśmy w ramach V Biennale Sztuki Zewnętrznej Out of Sth.

biurko odzyskane ze starego stolika znalezionego w wiejskiej stodole

MiserArt to społęczny eksperyment oparty na ekonomii społecznej, w którym osoby bezdomne stają się współudziałowcami biznesowymi

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

KN
Karolina Napiórkowska
1 000 zł
GJ
500 zł
AK
Anita Karras
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Karol Kłaczyński
50 zł
 
50 zł
JA
Jacek
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AM
Anna Myślińska
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków