id: xc6un5

Stanąć na nogi. Zbiórka na rehabilitację dla Maćka Skrzypczaka

Stanąć na nogi. Zbiórka na rehabilitację dla Maćka Skrzypczaka

Aktualności1

  • Dziękujemy z całego serca w imieniu naszym i przede wszystkim Maćka wszystkim darczyńcom, bez względu na wartość przekazanej kwoty oraz za ciepłe słowa otuchy. Zebrane pieniążki zostaną w całości przekazane na pierwsze miesiące rehabilitacji Maćka w ośrodku rehabilitacyjnym. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dalsze udostępnianie postu oraz w miarę możliwości dalsze wpłaty, które zostaną wykorzystane min. na kupno wózka inwalidzkiego, łóżka z materacem przeciwodleżynowym,oraz na bieżące potrzeby jak na przykład: kremy, pampersy, podkłady itp. Od dzisiaj uruchomiliśmy możliwość wpłat poprzez Pay Pal i kartę kredytową. Jeszcze raz gorąco wszystkim Wam dziękujemy. Dobrze, że na świecie jest tyle dobrych ludzi.
    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbiórka na rehabilitacje dla Maćka Skrzypczaka

Witajcie jestem siostrą Maćka Skrzypczaka. Założyłam tę zbiórkę ponieważ pilnie zbieramy pieniądze na rehabilitację.

W ubiegłą sobotę mój brat uległ ciężkiemu wypadkowi. Na własnym podwórku wchodząc do basenu zahaczył o stelaż i wpadł do wody, doznał uszkodzenia kręgosłupa - złamania w odcinku szyjnym.

Został szybko przewieziony do szpitala. Po pięciogodzinnej operacji Maciek został przekazany na odział intensywnej opieki medycznej gdzie stwierdzono ostrą niewydolność oddechową, złamanie kręgosłupa na odcinku C4, C5 (odcinek szyjny) stłuczenie krwotoczne odcinka szyjnego rdzenia kręgowego, głęboki niedowład kończyn górnych oraz porażenie kończyn dolnych.

Utrzymywano go w śpiączce farmakologicznej.

Po wybudzeniu Maciek przeżył szok. Jego dotychczasowe życie diametralnie się zmieniło, jednakże postanowił sie nie poddawać i walczyć - ma dla kogo w domu czeka na niego dwóch synków 8 i 11 latek.

Po 7 dniach od wypadku został przekazany na oddział ortopedii z rozpoznaniem: „Pacjent przytomny, w kontakcie logicznym, wydolny oddechowo. Z porażeniem kończyn dolnych oraz głębokim niedowładem kończyn górnych”. W chwili obecnej najważniejsza jest szybka i intensywna rehabilitacja, aby mógł stopniowo wracać do "normalnego "życia.

Kim jest Maciek - jest ukochanym bratem, synem, kuzynem, przyjacielem, kolegą i przede wszystkim Tatą i mężem.

Do tej pory sam utrzymywał rodzinę, a jego żona zajmowała się opieką nad dziećmi. Wiecznie uśmiechnięty, zabiegany i zapracowany,

Kocha swoich dwóch synów, każdą wolną chwilę poświęcał rodzinie. Uwielbiał wraz ze swoimi dziećmi wyjeżdżać w góry – latem, aby się po nich wspinać, a zimą – aby jeździć na nartach. Jest człowiekiem, który nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Dla nas jego rodziny i przyjaciół jest to ogromny szok.

Zakładamy to konto, ponieważ na Maćka zawsze można było liczyć, a teraz jest moment, w którym on liczy na nas.

Po takim urazie konieczna jest szybka i agresywna rehabilitacja, jednakże koszta przerastają nasze możliwości . Koszt jednego pobytu w specjalistycznym ośrodku waha się w granicach - 25- 50 tysięcy złotych , a na jednej rehabilitacji się nie skończy.

Potrzebujemy również dostosować mieszkanie na jego powrót, niezbędny będzie wózek inwalidzki, specjalistyczne łóżko i inne urządzenia, dzięki którym sprawniej poradzi sobie w tej sytuacji.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 399

JF
Judo Fani
10 005 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
5 000 zł
KP
kpg
2 000 zł
PI
Piotr i Monia
1 001 zł
HB
Hanna B-O
1 000 zł
DH
Dawid Habrzyk
1 000 zł
A
anonim
1 000 zł
GS
Grzegorz Suszka
1 000 zł
RJ
Rafał Jendruś
1 000 zł
MJ
Marek Jeleń
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 42

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 832 zrzutki

i zebrali

528 827 157 zł

A ty na co dziś zbierasz?