id: xcepg6

Pomoc dla UTALENTOWANYCH DZIECI z UKRAINY, ich sportowe marzenia muszą się spełnić!

Pomoc dla UTALENTOWANYCH DZIECI z UKRAINY, ich sportowe marzenia muszą się spełnić!

Nasi użytkownicy założyli 1 187 083 zrzutki i zebrali 1 248 069 728 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem zbiórki jest zapewnienie, grupie dzieci, 8 Chłopcom w wieku 14-15 lat, wyjazdu z bardzo niebezpiecznej Ukrainy, do Polski i zapewnienie im należytych warunków, aby mogli dalej grać w piłkę i spełniać się w ich największej pasji, a w której to pokazują, że mają potężny TALENT i POTENCJAŁ, który to szlifują od 6-7 roku ich życia. 8 talentów tak POTĘŻNYCH, naraz, z jednej szerokości geograficznej, ZDARZA SIĘ PIERWSZY RAZ!


Chcemy sprawić, aby uwierzyli, że nic nie stanie im na drodze do całkowicie realnego sukcesu - ani bieda, ani wojna! A osiągnięcie sukcesu na skalę światową, jest całkowicie możliwe, bo wszyscy reprezentują najwyższy poziom – co jest naprawdę największym ewenementem tej historii! Dalsze trenowanie w warunkach bezpiecznych jest konieczne i chcemy jak najszybciej zapewnić im ten bezpieczny czas i normalne warunki.


Nazywam się Maja Patek. Wspólnie z kilkoma osobami z Ukrainy, od lat pomagamy tym dzieciom w miarę możliwości. Nadszedł jednak czas, że trzeba jak najszybciej ściągnąć ich do Polski. Takie działania wymagają sporego zabezpieczenia finansowego na ich utrzymanie. Czas tutaj akurat jest najważniejszy, bez odpowiedniej kwoty, nie będzie możliwości, aby ściągnąć wszystkich naraz, bo działamy z pozycji możliwości prywatnych finansów. Jak tylko uda się nam zebrać odpowiednią kwotę i załatwić wszystkie dokumenty (co już jest w procesie), to trener zbierze Chłopców i przyjadą do Polski. Będziemy naprawdę wdzięczni za każdą złotówkę.


Wsparcie finansowe będzie przeznaczone na wszelkie koszty związane z Chłopcami, czyli bilety na pociągi, mieszkanie/pokój – w zależności, co uda się nam wynająć dla nich. Plus wyżywienie, ubrania, ubezpieczenie - opieka zdrowotna. My im pomagamy już 8 lat, ale teraz akcja jest zdecydowanie bardziej kosztowna. Chcemy się podjąć pełnej opieki nad tą grupą Chłopców, tu w Polsce, ale nie wiemy na jak długi czas, nasza pomoc dla nich będzie niezbędna, może na pół roku a może na rok, a może na dwa lata…To nie jest zabawa, tylko wręcz adopcja. Podejmując się takich działań, musimy wziąć pełną odpowiedzialność za opiekę nad Chłopcami i dalej ich pokierować w treningach i życiu.


Kwota, którą zbieramy, powinna wystarczyć na utrzymanie 8 Chłopców, przez okres 7 miesięcy, ale to takie absolutne minimum, 100 000 zł : 8 Chłopców = 12 500zł na osobę. 12 500zł : 7 miesięcy = 1785zł miesięcznie, dla jednej osoby. Musimy zapewnić im WSZYSTKO od „A do Z”. Możliwe, że Chłopcy będą mieli możliwość otrzymania czasowego wsparcia z urzędu, ale nawet w urzędzie nikt nie wie na 100%, czy to będzie możliwe, bo przepisy się zmieniają. Wszystko zależy od wielu czynników tak naprawdę i działań, które przed nami, jednakże wierzymy, że wszystko się ułoży idealnie, bo to dobro musi do nich po prostu trafić! :)


Te dzieci, to niesamowicie utalentowani chłopcy z drużyny piłkarskiej, w małej miejscowości w Ukrainie i tak się stało, że ich jedyną ucieczką od wielu krzywd, które w różny sposób, czasami prawie skutecznie, odciągały ich od tego jednego azylu, jakim stało się boisko. Najczęściej wynikało to z niesprawiedliwego życia na Ukrainie, bo ogólna bieda, to zazwyczaj właśnie powód pierwszy, największy. Chcemy im całkowicie odmienić scenariusz życia, m.in. dlatego powstała ta zrzutka, jako jedna z metod, umożliwiająca tą zmianę.

M4C4UjZbOjApffi3.jpg

Od początku było założenie, aby wstawić zdjęcie każdego chłopca z opisem jego życia, warunków itp., tak, żeby każdy miał dużą wiarygodność prezentowanej tutaj sytuacji. Byłby to proces łamania serc, łez, wzruszeń osób, które by o nich czytały. Postanowiliśmy, że zdjęcia tu zamieszczone, przedstawiające tych małych GLADIATORÓW, plus ten opis ogólny, będą wystarczające, bo nie chcemy wracać do tego co stare, patrzymy do przodu, w piękną przyszłość!


Zdjęcie zrobione podczas pobytu trójki Chłopców w Świnoujściu, podczas treningu. Październik 2022.

zS23ifIrLxp1JyGs.jpg

Zdjęcie zrobione w 2017 roku w Ukrainie, tych samych Chłopców.N5XKoFvLENg83Jp5.jpgZnam historię ich życia i historię pozostałych Chłopców, tych co na Ukrainie zostali, dlatego postanowiłam mocno zaangażować się w pomoc. Robię to pierwszy raz w życiu aż na taką skalę i pokładam w tym nieskończoną nadzieję, że się uda! Dobro serc wszystkich tych Chłopców oraz osób, które czynnie biorą udział od 8 lat, aby doszlifować te diamenty i nie zgubić ich, w tych wszystkich okolicznościach dnia codziennego, niejednokrotnie swoim kosztem, bo wiedzą, że gdy oni tego nie zrobią, to nikt tego nie zrobi, bo często nikomu kompletnie na tych Chłopcach nie zależy, a wtedy ta niesprawiedliwa strona Ukrainy – wciągnie ich i już nie wypuści ze swych sideł...bo to są wciąż dzieci.


Mówimy tu o życiu w bardzo ciężkich warunkach, niejednokrotnie bez rodziców. Rozumiecie??? Bez rodziców! I Ci Chłopcy mierzą się z takim życiem już od najmłodszych lat a ich trener, robi wszystko, na boisku i prywatnie, aby utorować im drogę na sam szczyt! Apeluję, abyśmy zrobili to RAZEM! Jeśli ta historia, trafi do szerokiego grona odbiorców, to nawet minimalne przelewy, dadzą potężny efekt! Dlatego proszę o udostępnianie tej zrzutki <3


Wielokrotnie rozpływamy się w podziwie, jak Ci chłopcy radzą sobie na boisku, jakie podejmują decyzje, które świadczą o ich geniuszu a który to geniusz, został im przekazany przez najlepszego trenera na świecie. Skromnego człowieka, który widzi w innych ich wartość i z wszelkich sił, próbuje tej osobie to uzmysłowić. Dlaczego najlepszego? Ten trener jako jedyny dostrzegł w nich talent, dużo osób wkoło nie dawało im szans, mówiąc bardzo demotywujące słowa, wprost do ich uszu. Ten jeden trener dostrzegł ich potencjał i nie poddał się przez 8 lat a było wiele możliwości, często naprawdę pokazujących, że to już chyba koniec... na dziś dzień Chłopcy są już tak solidnie przygotowani do grania, że inni trenerzy wpadają w zachwyt, jak ich widzą na boisku.


Jakakolwiek kwota zostanie tu zebrana, będzie przeznaczona dla nich, ale nie o samą kwotę tu chodzi, tylko o ten moment, gdy usłyszą, że jadą i będą mieli zapewnione wszystko! Przynajmniej na jakiś czas. W styczniu 2023 roku zaczynają się testy dla piłkarzy. W październiku 2022 r., trener wraz z 3 młodymi piłkarzami przyjechał do Polski, tylko z 3, ponieważ pozostali nie mieli dokumentów lub sytuacje życiowe, które na to nie pozwoliły, ale pracujemy nad tym, aby nie zgubili wiary i nadziei, że już teraz się uda. Dnia 27.11.22 wyjechali z powrotem na Ukrainę, ale w tym czasie zdążyli zrobić „małe zamieszanie’ w kilku klubach. Pokazali co potrafią na boisku w Polsce jak i w Niemczech (w dwóch klubach). Pokazali na tyle, że w styczniu mają zaproszenie na testy i to do klubu na wysokim poziomie. Na chwilę obecną mamy zaproszenie na testy do Niemiec dla 3 Chłopców, pozostali przyjadą tu dopiero pierwszy raz i dobrze byłoby dać im chwilę na aklimatyzację, bo to wciąż dzieci z całkiem inną historią życia.


Tu się rodzi historia, niesamowita historia, taka że aż prawie nie możliwa, ale się wydarzy! 8 Chłopców o talencie na skalę światową. TALENCIE! I wszyscy z jednej małej miejscowości, z jednego boiska, od jednego trenera, ale od trenera z taką wiedzą, o którym też jeszcze cały świat usłyszy!


Zasady przyjmowania piłkarzy do klubów, według lig itp. są dość wymagające, jeśli chodzi o wewnętrzny system przyjmowania, zwłaszcza, całkowicie nowych na arenie piłkarzy, którzy nie mają jeszcze swojego profilu piłkarza, w bazie piłkarzy. Trenerzy, którzy mieli okazję ich oglądać, byli zachwyceni! Chłopcy ewidentnie pokazywali takie akcje na boisku, że właśnie to takie akcje, chcemy oglądać na Mistrzostwach Świata, a to jeszcze nie jest ich cały potencjał, a już deklasują większość.


Mają swój styl, swoją charyzmę, logiczne i bardzo sprytne myślenie i niesamowitego cela. Strzelają bramki w iście wyczynowym stylu! Są tak skupieni na piłce, że po dwu-dobowej drodze powrotnej na Ukraine, tego samego dnia polecieli na trening, bo bardzo tego chcieli. Odliczają dni do powrotu do Polski. Dużo zależy od tej zrzutki. Zatem cokolwiek się wydarzy, jakakolwiek pomoc i skądkolwiek się pojawi, będzie to kierowane do Chłopców. Stworzymy na facebook’u (może i na instagramie też) profil, na którym będziemy wszystko dokumentować. Możecie być obserwatorami, jak tworzy się nowa historia życiowo-sportowa!


Wiecie w co wierzę? Przyjdzie taki dzień, że te nazwiska będą jednymi z najsławniejszych na świecie i wiecie, w co jeszcze wierzę? Historia tych chłopców i trenera, jest historią na bestsellerowy film, na faktach, który pokazałby wielu ludziom na świecie, że niezłomność i nasza wewnętrzna moc, są potężniejsze niż wszystko inne. Film z taką akcją otrzymałby owacje na stojąco! Przyjdzie taki dzień, że Ci, których TA historia uwagę przykuje, skojarzą ten moment z tym, co się dopiero się wydarzy. Ten sukces się wydarzy! Nawet nie będę pisać, że mam nadzieję, jestem tego pewna, bo taka historia, nie może być ani zapomniana, ani pominięta!


Przez te 8 lat, Chłopcy trenowali w Ukrainie, a było to 8 lat ciężkiej pracy, potu, łez, ciężkich treningów, w nieznośnych warunkach i to ich nie złamało. Wspieraliśmy ich na tyle na ile mogliśmy, wysyłając wsparcie w różnej formie, m.in. nawet piłki nożne, aby mogli w ogóle trenować. Do tej pory grali tylko w Ukrainie, w tym bardzo małym miasteczku 200km od Odessy. Z biegiem czasu zaczęli coraz bardziej pokazywać dobre wyniki i trafili na mistrzostwa regionu, grali z drużynami z akademii, mających doświadczenie w rozgrywkach międzynarodowych, również z zespołami, które wygrały z czołowymi akademiami włoskimi, polskimi, hiszpańskimi i pokazali ogromną klasę! Wrócili z medalami! To był dla nich pierwszy taki wyjazd, bo na to też są potrzebne pieniądze a oni sami często nie mieli nawet na dojazd na codzienny trening.

G8bqEybvStyecC32.jpg

Ci Chłopcy zaczęli trenować mając po ok. 6-7 lat. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że trafili pod skrzydła trenera, który postanowił walczyć o nich do samego końca i że pojawią się kolejne osoby, które im pomogą w dotarciu, do stacji „ spełnienia marzeń”! Wierzę, że szczerość i prawdziwość moich intencji, zostanie odczytana z tego całego opisu i że uda nam się wspólnymi siłami, dołożyć do tej historii, trochę magii, aby ta historia, była od tego momentu, już tylko usłana pozytywnymi wydarzeniami.


Jeśli ktokolwiek może pomóc, w inny sposób, również poprzez swoje kontakty, bo nie tak łatwo dostać się na testy do dobrych klubów, bez znajomości i jakakolwiek opcja, chociażby otrzymania numeru telefonu do trenerów klubów piłkarskich (jesteśmy otwarci na cały świat), będzie nową możliwością. Jesteśmy otwarci na wszelką pomoc. Jeśli chcesz pomóc w inny sposób, to proszę o kontakt z trenerem Aleksandrem, synem trenera z Ukrainy, który będzie zajmował się w Polsce Chłopakami i udzieli więcej informacji w razie potrzeby. Numer telefonu 884821571.


Dziękuję za uwagę. Jakby ktoś chciał podejrzeć dotychczasowe działania drużyny w tym małym miasteczku w Ukrainie oraz okolicach, to zapraszam na facebook’a,. Link do strony: https://www.facebook.com/groups/243168257679449/media

lub zapraszamy na kanał na YouTube, gdzie wgraliśmy kilka filmików:

https://www.youtube.com/@aleksandd2656


Jednakże już nowa ich historia będzie opublikowana na nowym koncie facebook'owym, który dopiero utworzymy jak przyjadą do Polski. Osoby zainteresowane, zostaną powiadomione o dokładnym adresie konta w social mediach.


8 TALENTÓW tak POTĘŻNYCH, naraz, z jednej szerokości geograficznej, ZDARZA SIĘ PIERWSZY RAZ!


yFcm4dLCrc6nCWyV.jpg

vxCr5jwosVOomeCA.jpg

TCaagkX5HuRLYwlD.jpg

j4vu644ikhoCORyT.jpg

xtR1DAGCUPZ5V1nj.jpgTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 20

AD
120 zł
MC
Michał Cichowicz
252 zł
DG
Dorota
120 zł
 
Dane ukryte
150 zł
AD
adam
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KR
Kinga
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
TO
Tomasz
100 zł
AL
Alicja Łajewska-Baryga
120 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków