Odbudowa zniszczonej pasieki. ID: xcg9rp

Odbudowa zniszczonej pasieki. ID: xcg9rp

37 464 zł z 10 000 zł

374%

37 464 zł

37 464 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

07.04.2020r

1198

1198

wspierających
374%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dzień dobry,

ta zrzutka to miejsce, w którym zbieramy na odbudowę pasieki. Pasieka została zniszczona w nocy z soboty na niedzielę z 7 na 8 marca w miejscowości Grabów nad Pilicą w powiecie kozienickim.


W nocnej akcji chuligana bądź innego zwykłego zazdrośnika ciężkiej codziennej pracy bardzo poważnie ucierpiało bądź zginęło 24 rodziny pszczele tj około 500 000 pszczół, które już za kilka tygodni wyleciałby zbierać nektar i produkować miód. Niestety nie będzie to ich udziałem.

To sytuacja zupełnie dla mnie niezrozumiała i pozbawiona jakichkolwiek podstaw. Pszczoły to bez wątpienia jedne z najpożyteczniejszych stworzeń na ziemi i bardzo wiele od ich pracy zależy. Tym bardziej nie mogę zrozumieć czemu ktoś dopuścił się takiego czynu.

Straty szacuje na około 10 tyś zł. koszt zakupu nowych rodzin pszczelich o tej porze roku to około 500 zł za rodzinę. Przy zakupach "hurtowych" to może być trochę taniej. Pewnie poradziłbym sobie z tym wydatkiem samodzielnie rezygnując z czegoś i kupując pszczoły.

Zróbmy jednak inaczej. Pokażmy temu hultajowi, że jego działanie nie miało sensu. Zróbmy mu na złość. Myślę, że największym zawodem i brakiem satysfakcji z tego co zrobił przyniesie mu fakt, że nie wyrządził mi jako właścicielowi pasieki

i opiekunowi pszczół.


Trochę głupio mi prosić o wsparcie ale będzie mi miło gdybyście dorzucili drobne na odbudowę i zakup nowych rodzin.


Pozdrawiam z Grabowa,

Tomek Petryka

Wpłacający1198

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MS
Michał Sutyniec
400 zł
JD
Jacek Duda
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
O
Olaf Matyja
200 zł
MB
Marek Bednarkiewicz
200 zł
B
Beata
200 zł
Paweł Ławicki
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze75

 
2500 znaków
 • Monika Listwan

  Mojemu ojczymowi w ostatnich dniach ktoś ukradł 10 uli wraz z pszczołami. Również prosimy o wsparcie w odbudowie. zrzutka.pl / uz2kee

 • Maciej Krystkowiak

  Popełniłem wiele błędów w życiu, których teraz bardzo żałuje. Przez to wszystko nie radzę sobie sam ze wszystkim. Zajrzyj na zrzutka.pl / hpgh2e Straciłem Mamę, nie chcę stracić Taty i rodzeństwa. "Odciski palców pozostawione na życiu innych, nie zacierają się nigdy." Bądź w moim życiu jednym z tych odcisków.

 • Kamil Lewandowski

  Pomóżcie najpierw temu biednemu Pszczelarzowi, bo wszyscy wiemy, że w ostatnich latach pszczoły masowo giną, jest ich coraz mniej, populacja wymiera, a tu jeszcze jakiś nicpoń zniszczył mu pasiekę. To oburzające i wymaga natychmiastowej pomocy z Państwa strony. Gdy już Pomożecie Pszczelarzowi, to proszę pomyśleć ciepło też o mnie i o moim mniejszym problemie Otóż ja też prowadzę zbiórkę. ☺PAMIĘTACIE POLONEZA????☺ Zajrzyjcie do mnie na : https: // www.zrzutka.pl / g9rfa8 Zbieram na BUDOWĘ DUŻEGO MODELU. ☺ Bardzo zależy mi na tym projekcie----jest obiecujący i robi wrażenie, a właśnie Ty Drogi ♥♡DOBROCZYŃCO ♥♡ Możesz wziąć w tym udział dokładając do tego swą "cegiełkę". WIELKIE DZIĘKI!!! :-) ♡ Budowa tego modelu to dla mnie i moich bliskich doskonała odskocznia od dołującego tematu nadchodzącej zagłady koronawirusem, przygnębienia, Pomóżcie mi więc, bo Potraficie ---------------- Macie Wielkie ♡Serca♡! PAMIĘTAJCIE NAJPIERW POMAGAMY PSZCZELARZOWI! Ja poczekam!

 • Monika Łubkowska

  Marzenie pszczelarza który walczy o każdy dzień, choroba która zabiera mu radość z życia, pszczelarstwo to jego azyl, miejsce pracy lek na całe zło pomóż odzyskać wiarę i siłę do działania by mógł spełnić marzenie, i pomagać innym zakup pawilonu pszczelarskiego dla osoby zTRu

 • Agnieszka Zdunik

  proszę o pomoc ID 7px9td

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 704 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?