id: xckpff

Dojazd ukraińskiej młodzieży na turniej akrobatycznego Rock and Rolla w Austrii

Dojazd ukraińskiej młodzieży na turniej akrobatycznego Rock and Rolla w Austrii

Nasi użytkownicy założyli 959 625 zrzutek i zebrali 967 733 751 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

❗️

Dobre wieści, dobre wieści! Rock&rollowy autobus z ukraińskimi akrobatami dojeżdża do austriackiego Villach. Trochę nazbieraliśmy na zrzutce.pl (WIELKIE DZIĘKI), trochę dołożyli inni dobrzy ludzie, niemało dorzucili rodzice dzieci (ci, którzy mogli), znalazł się kierowca, który spuścił cenę transportu i… JADĄ PO MEDAL!

Trzymamy kciuki, o sukcesach będziemy informowali na bieżąco (choć właściwie to jest pierwszy wielki sukces, że wyjechali). Z serca dzięki WSZYSTKIM, którzy pomogli słowem, groszem, zwykłą życzliwością.


Większość to dziewczyny. 40 osób od 5 do 25 lat z Charkowa i Zaporoża. Przez ostatni miesiąc w Białymstoku przygotowywały Rock&Rollowe show na podstawie filmu Mulan o japońskiej wojowniczce.Tańczą w taką energią i mocą, że ściany się trzęsą. Chcą teraz wstrząsnąć scenami Starej Europy, ale brakuje im na transport, by dojechać na pierwszy turniej w austriackim Villach, choć na miejscu mają wszystko zapewnione. Wojowniczki nie poddają się jednak z tak głupiego powodu. Mają tydzień na zebranie 20 tys. zł na autobus, który dowiezie je na zawody. Zrzućmy się! To AŻ 20 tys. i TYLKO 20 tys.


Zespół SUMMIT z Charkowa istnieje od 25 lat. W dyscyplinie akrobatyki Rock&Roll osiągnął już chyba wszystko. Był wielokrotnym mistrzem Ukrainy, medalistą mistrzostw świata w różnych kategoriach. Jednak hala sportowa, w której trenowali w Charkowie została zbombardowana. Ludzie nie mogą tam spotykać w większych grupach, bo to niebezpieczne. Tancerze przestali więc ćwiczyć. Większość zawodników wyjechała do spokojniejszych części kraju i świata. Mimo to SUMMIT w tym roku otrzymał zaproszenia na prestiżowe turnieje: 17.09.2022 ma wystąpić w Austrii, 1.10.2022 w Krakowie, 15.10.2022 w Słowacji, 12.11.2022 w Finlandii. Trenerzy postanowili nie rezygnować.

x90c6afb94a6e91e.jpgNa początku wszystko szło dobrze. W marcu w Białymstoku znalazła schronienie przed wojną Maryna Mikhno, jedna z trenerek. Wspierana przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK w sierpniu zaprosiła na Podlasie 40-osobową grupę taneczną, żeby mogła przygotować się do turniejów. Udało im się pokonać trudną drogę i granicę. Białystok udzielił im gościny, zapewnił zakwaterowanie i wyżywienie. Politechnika Białostocka udostępniła salę na treningi. Ćwiczą po 6 godzin dziennie. Byli już gotowi pokazać się na scenie, kiedy na 2 tygodnie przez zawodami od jednego ze sponsorów przyszła informacja, że z powodu inflacji nie jest w stanie zapłacić za transport tancerzy.


- Mamy dwa wyjścia: albo spakować się i wracać do domu albo jeszcze raz zawalczyć – mówi Maryna, trenerka. – Stajemy do walki, a raczej do Rock&Rolla. Jeśli uda nam się dojechać do Villach trzymajcie za nas kciuki. Medal będzie też dla Białegostoku i wszystkich, którzy nam pomogli.


Jak SUMMIT trenuje na Politechnice Białostockiej można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=PIwuguHEN3Y


s682d8ac8226e742.jpg

Media o tancerzach i zrzutce:

https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,28859422,pomozcie-ukrainskiemu-zespolowi-rock-amp-rollowy-autobus-do.html


https://poranny.pl/tancza-akrobatycznego-rock-and-rolla-mlodziez-z-charkowa-chce-pojechac-na-turniej-do-austrii/ar/c1-16817761


https://geekstok.pl/politechnika-bialostocka-gosci-sportowy-klub-summit-z-ukrainy-w-hali-widowiskowo-sportowej-mlodziez-przygotowuje-sie-do-turnieju-akrobatycznego-rocknrolla/


https://bialystok.tvp.pl/62023075/ukrainscy-sportowcy-trenuja-na-politechnice-bialostockiej


https://wspolczesna.pl/tag/zespol-summit-z-charkowa


https://pb.edu.pl/2022/08/18/mlodzi-gimnastycy-z-ukrainy-trenuja-i-mieszkaja-w-politechnice-bialostockiej/


https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/217690


I jeszcze fajny tekst

https://poranny.pl/tancem-walcza-o-niepodleglosc-mlodziez-z-ukrainy-cwiczy-u-nas-akrobatycznego-rock-and-rolla/ar/c1-16834315Lokalizacja

Białystok, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 68

 
Dane ukryte
ukryta
SW
sylwia
20 zł
PS
Pavlo Slipets
50 zł
SS
slawek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
PW
Paweł W
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AB
Andrzej Bański
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków