id: xcnd84

Zbiórka na proces naszego lidera pozwanego przez PiS-owskie władze ZUS

Zbiórka na proces naszego lidera pozwanego przez PiS-owskie władze ZUS

Nasi użytkownicy założyli 1 188 216 zrzutek i zebrali 1 250 878 122 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska pozwała naszego przewodniczącego, Piotra Szumlewicza o naruszenie dóbr osobistych. W pozwie złożonym w sądzie cywilnym Uścińska zarzuca naszemu liderowi, że wielokrotnie mówił o zamordystycznych działaniach władz ZUS, o niszczenie przez nie praworządności, o łamaniu praw pracowniczych, o dyskryminacji naszego związku, o fatalnym sposobie zarządzania przez PiS-owską prezes.


Kilka tygodni później prezes ZUS w imieniu Zakładu wniosła akt oskarżenia do sądu karnego. Oskarżenie opiera się na tych samych materiałach, które były podstawą pozwów przed sądem cywilnym. Zdecydowana większość zarzutów ze strony prezes ZUS dotyczy nagłaśniania przez naszego lidera łamania praw pracowniczych i związkowych. Innymi słowy przedmiotem krytyki nie jest sam ZUS, tylko jego władze. Na dodatek w tym samym czasie prezes ZUS złożyła wnioski do sądu cywilnego i karnego przeciwko naszej liderce w Zakładzie, Ilonie Garczyńskiej.

 

Sprawy sądowe przeciwko Szumlewiczowi i Garczyńskiej to kolejne represyjne, antyzwiązkowe działanie władz ZUS, które tylko potwierdza diagnozy wygłaszane publicznie przez naszych liderów. Na dodatek swoją wojnę z niezależnymi związkami zawodowymi prezes ZUS finansuje z środków publicznych, a nie ze swoich prywatnych pieniędzy.

 

Związkowa Alternatywa nie da się zastraszyć i nie zaprzestanie swoich działań na rzecz praw pracowniczych w Zakładzie. Natomiast potrzebujemy środków na sfinansowanie spraw sądowych. Dlatego prosimy o wsparcie na proces naszego przewodniczącego! Pomóżcie nam wygrać z zamordystyczną władzą!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 87

Aleksandra Łyżwińska
300 zł
JK
Jerzy Kruk
20 zł
RB
Ryszard Błaszkowski
20 zł
BB
Bożena Breczko
ukryta
 
Dane ukryte
211 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DA
monte
20 zł
PT
Piotr Tomaszkiewicz
100 zł
DM
ukryta
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków