id: xdb8dp

ZBIÓRKA NA RENOWACJĘ RODZINNEGO GROBU BOHATERÓW!

ZBIÓRKA NA RENOWACJĘ RODZINNEGO GROBU BOHATERÓW!

2 645 zł 
z 13 000 zł
20%
zakończona 01.10.2020r
88 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

ZBIÓRKA NA RENOWACJĘ RODZINNEGO GROBU BOHATERÓW!


W marcu na wieczną wartę odszedł człowiek o niezwykłym życiorysie - Wiktor Humięcki ps. Kordian. Pochowany został na warszawskich Starych Powązkach w rodzinnym grobowcu. Zabytkowy nagrobek, w którym spoczywają równie zasłużeni dla Ojczyzny - ojciec i siostra, wymaga jednak remontu.

oc92f83482af1f1e.jpeg

fot. Grupa Rekonstrukcji Historycznej PARASOL„Kordian” w konspiracji działał już od 1939 roku, aktywnie walcząc w Kedywie KG AK, w legendarnej kompanii „Pegaz", a po wybuchu Powstania Warszawskiego wstąpił do 1. kompanii batalionu „Parasol" zgrupowania „Radosław". W trakcie walk, przeszedł do plutonu 1140 3. kompanii zgrupowania WSOP „Kryska". Przeszedł ciężki szlak bojowy od Woli przez Stare Miasto, skąd – jedną z najgorszych możliwych dróg – kanałami, dostał się do Śródmieścia, a następnie na Górny Czerniaków.


u94e35fa5d469625.jpeg


le9203970d7f65bd.jpegW RODZINNYM GROBOWCU WRAZ Z WIKTOREM HUMIĘCKIM SPOCZYWAJĄ:


Siostra - Krystyna Wojcieszkiewicz z Humięckich, członkini Armii Krajowej, brała udział w Powstaniu Warszawskim pod pseudonimem „Agnieszka” w Zgrupowaniu Zaremba-Piorun


Ojciec - Zygmunt Humięcki, działał w bardzo wtedy znanym Związku Rezerwistów RP, więzień Pawiaka, zmarł w 1943 r. w wieku 58 lat dwa dni po wypuszczeniu Pawiaka. Śmierć nastąpiła w skutek odniesionych obrażeń w czasie niemieckich przesłuchań.


Matka – Irena Humięcka

___________________________________________________________________

#BOHATERON ZAKŁADA ZBIÓRKĘ NA RENOWACJĘ RODZINNEGO GROBOWCA HUMIĘCKICH!

___________________________________________________________________


Rodzina z ogromnym poświęceniem walczyła o wolną Polskę, dziś my możemy odwdzięczyć się nagrobkiem godnym Bohaterów.


>>> Szacowane koszty renowacji pomnika nagrobnego to około 13 tysięcy zł. <<<


Kamieniarz zdjął już stary nagrobek i będzie stamtąd usuwał wszystkie litery oraz wizerunek Pana Jezusa, aby umieścić wpis o „Kordianie”, który niestety nie mieści się przy obecnym układzie na tablicy. Środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na prace związane z podniesieniem pomnika oraz jego naprawą. Powstałe ubytki i szczeliny, które jeżeli nie zostaną w odpowiednim czasie zabezpieczone, mogą spowodować duże szkody. Całość zostanie poddana również odpowiedniej konserwacji chroniącej przed czynnikami atmosferycznymi i upływającym czasem.


Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę na renowację grobu, w którym spoczywają uczestnicy walki o wolną Polskę! Pokażmy, że pamiętamy o bohaterach Powstania Warszawskiego nie tylko 1 sierpnia, ale przez cały rok!


_____________


Zbiórka została założona za zgodą żony i z inicjatywy przyjaciół Wiktora Humięckiego oraz organizatorów kampanii BohaterON – włącz historię!

kdbe36f5ecfb0017.jpeg#BohaterON to nie tylko ogólnopolska akcji wysyłania kartek i listów do Powstańców Warszawskich, ale również działania pomocowe, które mają na celu bezpośrednie wsparcie kombatantów. Staramy się odpowiadać na indywidualne potrzeby Powstańców: dostarczamy obiady, opłacamy opiekunki i specjalistów do opieki nad Powstańcami, kupujemy niezbędne środki higieniczne oraz sprzęt rehabilitacyjny/medyczny a także organizujemy drobne remonty.


Więcej o naszych działaniach przeczytanie na www.bohateron.pl 

tad9a4b69639c2cb.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 88

MC
Magdalena Czech
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AK
Aneta Kulesza
15 zł
MP
Enigma tel. 601581020
100 zł
DA
Daria
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
IK
Ilona Kapica
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

864 109 zrzutek

i zebrali

761 075 025 zł

A ty na co dziś zbierasz?