id: xdzcg6

Produkcja teatralno-filmowa "Podróżniczka"

Produkcja teatralno-filmowa "Podróżniczka"

Nasi użytkownicy założyli 1 188 988 zrzutek i zebrali 1 252 453 449 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • ha6f2bfe9a3c4ef9.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

c3bd96721cfa31e2.png

Studenci Studia Ruchu SOMA: https://www.facebook.com/events/1425675940969938/

mają zaszczyt zaprosić na kolejny spektakl tym razem w odsłonie filmowej realizowany przy współpracy z https://www.facebook.com/TeatrSOMA/

g63faf7a1fe444bb.jpegDrodzy widzowie z racji tego, że sytuacja Covid nie rozpieszcza nikogo, a szczególnie artystów, a już na pewno artystów grup niezależnych, którzy mimo wielkiej motywacji do działania niestety ograniczeni są do pracy online - nie mając na to ani narzędzi, ani żadnego wsparcia z rzekomych tarcz antykryzysowych.

Jak wiadomo grupy niezależne nierzadko spotykają się z problemami wystawienia sztuki w wyniku braku funduszy, jednak w czasie wszechobecnej pandemii jest to jeszcze bardziej odczuwalne. Mimo chęci tworzenia, pokazywania i działania w sferze kultury, spotykamy się z wielkim murem, którego przekroczyć nie jesteśmy w stanie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż sztuka pantomimy nie jest sztuką rozrywkową, której łakną massmedia i jaką większość ludzi ogląda w telewizji. Jesteśmy też świadomi tego, że nasza grupa jest bardzo młodą teatralną formacją, która nie zdobyła jeszcze tak dużej popularności aby świetnie radzić sobie z tzw. "czekaniem na lepsze czasy", jednakże wierzymy w to, że nasza sztuka poprzez jej niecodzienne medium edukuje, łagodzi obyczaje i otwiera się na dyskryminowane grupy społeczne. Pragnąc upowszechniać sztukę pantomimy i teatru ruchu, tak aby nie została pominięta w tej walczącej wciąż o przeżycie machinie artystycznej, podjęliśmy decyzję o nagraniu FILMU PODRÓŻNICZKA, którego rezultaty mamy nadzieję pokazać Państwu już

w lutym. Wierzymy, że dzięki temu nauczymy się operować zupełnie nowym dla nas środkiem artystycznym, a także pozostaniemy z Państwem w kontakcie, bo tego najbardziej nam brakuje podczas lockdownu.

Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się znów na deskach teatru z Wami wśród widowni i znów wejdziemy w interakcję

i burzliwą dyskusję tuż po przedstawieniu, jednak do tego czasu postaramy się wyciągnąć jak najwięcej nowych doświadczeń z obecnej sytuacji i dostosować się do nowych możliwości twórczych.


y790c8499607032f.jpegPodróżniczka

to filmowa opowieść o świecie wyobraźni, w której językiem ciała malują się obrazy senne.

Sen przenika jawę, a jawa czasem wydaje się być senna...

Co oznacza sen? Czy sen może tak pochłonąć śniącego, że nie będzie chciał już myśleć o rzeczywistym świecie? Czy nieświadomość może stać się bardziej realną sferą duszy? Czy świadomość decyduje o tym co jest dla nas najlepsze? Czy nieświadome emocje, nieświadome uczucia mogą stać się naszym sprzymierzeńcem w drodze do poznania? Ale... poznania czego? Siebie samego? Siebie w obrazie bliskich? Siebie poza realnym? Siebie tu? Czy tam?


Poprzez świadome i nieświadome obrazy prowadzić Was będzie nasza podróż... a nastoletnia Podróżniczka przeniesie Was do świata widzianego jej oczami.


e Traveler

A tale about the world of imagination, where oneiric images are painted with the language of movement.

Dreams mingle with what is of reality, while the reality starts becoming dreamlike.

What does it mean to dream? Can dreaming absorb one's mind so deeply that they lose their connection with the real world?

Can unconsciousness become the most realistic realm of one's soul?

Is it for our consciousness to decide what's best for us?

Can subconscious feelings and emotions become our allies on the way to cognition? However, cognition of whom? Oneself? Oneself as their relatives see them? One-beyond-real-self? One as they are here? Or there?


Let us take you on a journey through the landscapes of what is real and what is imaginary. Let the teenage Wanderess bring you to her world. The realm of impression, phantasy, emotion. The world as seen through her eyes."


x090a5c445200740.jpegKIM JESTEŚMY?

Na pewno niektórzy z Was już nas poznali w tamtym roku podczas projektu "Pozwól zaistnieć"...

Jeśli jeszcze nie wiecie kim jesteśmy to dosłownie w kliku zdaniach...

Teatr SOMA to powstały w tamtym roku projekt, który zrzesza wielu sympatyków sztuki teatru fizycznego. Nasz teatr tworzymy od postaw z wielkim zaangażowaniem. Atutem jest przede wszystkim sposób ukazywania świata przedstawionego w sposób pozawerbalny, a więc za pomocą gestu, mimiki i ekspresji cielesnej. Projekt ten tworzą między innymi mimowie, kuglarze, tancerze oraz aktorzy, co pozwala widzieć sztukę z wielu perspektyw.
Co robimy?

Jako młoda grupa teatralna, tym bardziej, że związana z mało znanym rodzajem sztuki jakim jest pantomima i teatr ruchu, chcemy rozpowszechniać jej piękno w całej Polsce. Jest to sztuka, która dzięki swojej formie może dotrzeć do każdego odbiorcy - młodego czy starego, Polaka czy obcokrajowca. Jest to sztuka, która nie dyskryminuje nikogo, przy tym nie odstając rozbudowaną treścią od teatru słowa, a czasem mogąca przedstawić nawet coś więcej.Pragniemy pokazać "Podróżniczkę" szerszej publiczności, przede wszystkim chcielibyśmy swój materiał filmowy przesłać do stowarzyszeń i fundacji zajmujących się osobami niesłyszącymi.

Co więcej chcemy pokazać nasz film na kanałach Polonii Niemieckiej, Irlandzkiej i Norweskiej a także w zaprzyjaźnionych centrach kultury poza granicami naszego kraju.

Film byłby też świetnym materiałem edukacyjnym dla szkół podstawowych od 13 roku życia i ponadpodstawowych, ponieważ

w spektaklu poruszamy temat adolescencji i wielu zagrożeń związanych z tym okresem u młodego człowieka.


Zbieramy przede wszystkim na:


Wynajęcie sali teatralnej na kilka dni

Oświetleniowca

Filmowców, operatorów kamer

DźwiękowcaTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 7

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Pocztówka z "Podróży"- pamiątka z happeningu
Pocztówka z "Podróży"- happeningu zapraszającego na właściwy spektakl "Podróżniczka" wykonana przez artystę grafika Michała Niemiera
10 zł

Kupione 5 z 50

Zakończona
Inne
Plakat ze spektaklu
Plakat z premiery "Podróżniczki"
30 zł

Kupione 2 z 30

Zakończona
Inne
Warsztaty w Studio Ruchu SOMA
Jendorazowe wejście na dwugodzinne warsztaty pantomimy i teatru ruchu prowadzone przez instruktorkę Patrycję Kozyrę w Studio Ruchu SOMA.Wejście możliw...
30 zł

Kupione 3 z 50

Zakończona
Inne
Kurs pantomimy online - jedna lekcja
Kurs pantomimy online od podstaw.Jedna lekcja, która zawiera plastykę ciała, rozgrzewkę mima, klasyczną pantomimę, a także propozycje etiud z wykorzys...
40 zł
Zakończona
Inne
Łapacz snów
Bądź jak Podróżniczka... zacznij zwiedzać swoje sny...
50 zł

Kupione 5 z 20

Zakończona
Inne
Przytulanki do snu hand - made od artystki Wioli.
Przytulanki pomagają nie tylko w zaśnięciu ale także tuż po przebudzeniu: patrzą wielkimi oczami i pytają: ,, o czym śniłaś/ śniłeś w nocy?"
60 zł
Zakończona
Inne
Miesięczny kurs pantomimy - 1 h w tygodniu
4 wejścia na godzinne zajęcia z pantomimy w Studio Ruchu SOMA odbywające się cyklicznie co środę w Studiu Aktorskim STA.
100 zł

Kupione 4 z 5

Zakończona

Wpłaty 28

ZB
Zofia Ba
100 zł
PK
Piotr
100 zł
IJ
Iwona Justkowiak
JN
Joanna Niemier
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
GN
Grzegorz Niemier
42 zł
AC
Agata C
40 zł
AA
Ada
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków