Rozmowy o nowym modelu Kościoła
Rozmowy o nowym modelu Kościoła
Nasi użytkownicy założyli 1 264 702 zrzutki i zebrali 1 456 247 037 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności5
-
Dziękuję Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę "Rozmowy o nowym modelu Kościoła". Nie udało się do tej pory zebrać pełnej kwoty, aczkolwiek przeprowadziliśmy dwa spotkania i będziemy kontynuowali nasze rozmowy. Dnia 6 kwietnia gościć będziemy Ignacego Dudkiewicza, autora książki "Pastwisko", a 11 maja dr. Marka Kitę, autora książki „Zostać w Kościele. Zostać Kościołem”. Załączone zdjęcie pochodzi ze spotkania z Mirą Jankowską, rektorką Mistrzowskiej Akademii Miłości, z którą rozmawialiśmy 2 marca o tym, jak uruchomić nasz potencjał twórczy do generowania pozytywnych zmian w Kościele.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Jezuicki ośrodek o nazwie Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy pragnie wziąć udział w toczącej się dyskusji o nowym kształcie Kościoła i wciągnąć w tę dyskusję jak największą liczbę katolików pragnących czuć się w Kościele jak w domu i mieć w nim coś do powiedzenia.
Nowy model Kościoła został naszkicowany w Encyklice papieża Franciszka Dilexit nos oraz w dokumencie końcowym synodu o synodalności. To Kościół miłosierny i misyjny, mniej doktrynalny i bardziej zróżnicowany oraz bardziej otwarty na dialog. Tworzący harmonijną całość w różnorodności form i osadzony w różnych kontekstach kulturowych, ubogi i bliski ubogim.
Być częścią Kościoła miłosiernego i misyjnego, to uczestniczyć we Wspólnocie wiernych poprzez uczynki miłosierdzia i budowanie pozytywnych relacji, poprzez dzielenie się z innymi darami otrzymanymi od Boga, a nie tylko uczestniczenie w obrzędach religijnych.
Podczas rozmów o nowym modelu Kościoła chcemy oddać głos przede wszystkim osobom świeckim zaangażowanym w tworzenie nowej jakości posługiwania Ludowi Bożemu, prorokom naszych czasów spychanym często na margines dyskusji o kształcie współczesnego Kościoła.
Będziemy rozmawiali o roli kobiet, o potrzebie duchowych przywódców wolnych od doktrynalnego rygoryzmu i moralizatorstwa, o włączeniu różnych denominacji chrześcijańskich i innych religii we wspólne rozeznawanie, o roli osób świeckich w wyborze biskupów i w innych ważnych decyzjach.
Spotkania będą odbywał się w Auli Edyty Stein w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie Falenicy (ul. Olecka 30) i będą miały formę dyskusji panelowej z zaproszonym gościem z możliwością komentowania i zadawania pytań przez każdego, kto przyjdzie na spotkanie. Rozpoczynamy od stycznia 2025 roku i planujemy sześć comiesięcznych spotkań.
Zebrane fundusze przeznaczymy na zwrot kosztów podróży zapraszanych na spotkania gości, honoraria i obsługę wydarzenia oraz na promocję w mediach najcenniejszych fragmentów rozmów.
Za wsparcie tej inicjatywy, tak ważnej w toczących się dyskusjach o Kościele, serdecznie dziękujemy. Każdy darczyńca przyczyni się, że głos katolików pragnących czuć się w Kościele jak w domu i mieć w nim coś do powiedzenia, zostanie usłyszany.
Wojciech Żmudziński SJ - Dyrektor Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.