id: xfcypy

"Nigdy nie chodziła do szkoły" - kampania społeczna

"Nigdy nie chodziła do szkoły" - kampania społeczna

Nasi użytkownicy założyli 1 014 509 zrzutek i zebrali 1 060 941 926 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jesteśmy Zespołem tworzącym Fundację Edukacji Domowej. Naszym zadaniem jest szerzenie rzetelnych informacji na temat edukacji domowej oraz pomoc uczniom, rodzicom, szkołom, poradniom, instytucjom i placówkom związanym z tą formą nauczania. Wspieramy rodziny edukujące dzieci poza szkołą oraz młodzież, która zdecydowała się na tę formę kształcenia.

 

Co chcemy zrobić w ramach tego projektu?

 

Kampanię społeczną - wprowadzimy Was we wspaniały świat edukacji domowej. Poprzez krótką produkcję filmową pokażemy, czym jest ta forma nauczania i jak może wyglądać na co dzień. Uważamy, że edukacja domowa jest godna miana edukacji XXI wieku, dzięki elastyczności i indywidualizacji, które zapewnia.


Nasz cel to uświadamianie rodzin, promocja edukacji domowej i pokazanie jej zalet. Wiele osób do tej pory nie spotkało się z terminem “edukacja domowa” lub opacznie ją rozumieją/postrzegają. Pokażemy im, jakie mają możliwości edukacyjne w Polsce.


Ok, film  to dobry nośnik informacji dla dorosłych i młodzieży, ale pamiętamy też o najmłodszych! Dla dzieci zostanie napisana bajka o dwójce przyjaciół - każde z nich uczy się inaczej, a jednak wiele ich łączy. Pewnie już się domyślacie, kim będą bohaterowie tej bajki - dziecko w edukacji domowej i dziecko uczące się w szkole.

 

Czym jest edukacja domowa? 

 

Formalnie mówiąc, edukacja domowa (ED) to spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą, co jest pełnoprawną alternatywą do edukacji znanej każdemu z nas. A w praktyce: uczniowie w ED są zapisani do szkół, mają te same prawa, ale uczą się w dowolnym miejscu i czasie. Realizują oni materiał z danej klasy samodzielnie lub z pomocą rodziców, nauczycieli, tutorów, platform edukacyjnych. Można powiedzieć, że taka edukacja jest szyta na miarę każdego ucznia - dostosowana do jego potrzeb i możliwości. Co więcej, ma swobodę w organizacji swojego czasu, inną niż w systemie lekcyjno-klasowym. Może dostosować swoją edukację do swoich pasji i zainteresowań. Zaliczenie roku natomiast uzyskuje się na podstawie rocznych egzaminów klasyfikacyjnych w szkole, do której są zapisani uczniowie w ED.

 

Z roku na rok coraz więcej rodziców, a także samych uczniów, decyduje się na edukację domową. W tej chwili w Polsce uczy się ponad 30 tys. uczniów w tej formie.


Naszą misją jest, aby każdy rodzic w Polsce wiedział, jakie możliwości edukacyjne ma jego dziecko, aby w myśl edukacji przyszłości zapewnić mu najlepsze możliwości. Kampania społeczna "Nigdy nie chodziłam do szkoły", to jeden z ważniejszych kroków w realizacji tego! I Ty możesz ten cel wesprzeć!


 

Poznajmy się bliżej!

 

Odwiedź stronę internetową Fundacji Edukacji Domowej i dowiedz się, jak działamy - https://domowa.edu.pl/

Napisz do nas: [email protected]

Zadzwoń: 12 2919858


Statut Fundacji Edukacji Domowej


Zobacz, jaką kampanię zrealizowaliśmy w 2019 roku:
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 21

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
KK
Krzysztof Kędzior
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MK
Maciek
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DG
Daniel
ukryta
MU
Małgorzata Urbańska
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!