id: xfmgcd

Rehabilitacja neurologiczna naszego przyjaciela Grześka

Rehabilitacja neurologiczna naszego przyjaciela Grześka

Nasi użytkownicy założyli 1 155 882 zrzutki i zebrali 1 199 862 935 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Najprawdopodobniej znasz tę historię. „W miejscowości Pęcice Małe samochód osobowy potrącił młodego mężczyznę”. „Mężczyzna został zabrany do szpitala. Jego stan jest ciężki”.


1 grudnia, wieczór, ciemno i ślisko. Przejście przez ulicę, chwila nieuwagi, uderzenie. Pogotowie, obrażenia mózgu, śpiączka. Strach o życie męża, syna, taty, brata, przyjaciela.


Ta historia ma szczęśliwe zakończenie. Musimy tylko razem je napisać.


***


Półtora miesiąca później, po operacji w obrębie mózgu, wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej i pierwszych dobrych efektach rehabilitacji, Grzesiek został przeniesiony z neurochirurgii na oddział internistyczny. Będąc jeszcze na oddziale neurochirurgii, przeszedł operację kraniotomii z usunięciem krwiaków mózgu i powoli zaczął dochodzić do siebie. Teraz, dwa miesiące po wypadku, oddycha już samodzielnie, zaczyna wstawać i mówi pojedyncze słowa, ale wciąż ma problemy z koncentracją i pamięcią, nie poznaje córeczki.


Szpital niestety nie zapewnia na internie stałej rehabilitacji neurologicznej, która jest w tej chwili niezbędna do tego, aby pacjent mógł stopniowo odzyskiwać sprawność, zarówno fizyczną, jak i umysłową. Dlatego rodzina zapewnia mu prywatną rehabilitację na własną rękę i na własny koszt.


Kolejnym krokiem będzie kilkumiesięczny pobyt w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym, którego koszt może wynieść nawet 20 000 złotych miesięcznie. Nie wiadomo jeszcze, czy uda się uzyskać skierowanie do ośrodka na NFZ, a nawet jeśli tak, to terminy przyjęć do państwowych ośrodków jakie są, każdy wie – to długie miesiące oczekiwania, a w przypadku Grześka liczy się każdy dzień ćwiczeń, każdy mały kroczek przybliżający go do sprawności.


I dlatego w tej zbiórce także liczy się każda złotówka. Po to, aby rodzina mogła żyć spokojnie – na tyle, na ile to możliwe w takiej sytuacji – wiedząc, że robi wszystko tu i teraz, by zapewnić Grześkowi najlepszą opiekę. Po to, abyśmy razem pomogli przywrócić Grześkowi zdrowie. I aby tata mógł jak najszybciej rozpoznać swoją córkę.


HDOQyrVM740uxce1.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 224

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków