id: xfw46g

Na założenie hodowli skakunów

Na założenie hodowli skakunów

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 066 461 zrzutek i zebrali 1 161 501 826 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Pierwszy zakup na poczet hodowli dokonany! Już w tym tygodniu przyjedzie do nas samczyk subadult Phidippus regius. Wszelkie aktualności na fanpage Jump with Spooders. :)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Chcę rozpocząć hodowlę skakunów, nie ograniczając się tylko do Phidippus regius.

Chcę rozpocząć hodowlę skakunów.

Skakuny obecnie zrobiły się bardzo popularne - zapewne przez sławnego już, animowanego skakuna Lucasa, który jest kwintesencją skakuniego uroku.

Ja osobiście zainteresowałam się nimi znacznie wcześniej. Dzięki nim przełamałam swoją niechęć do pajęczaków i zdobyły moje serduszko. :)

Ponadto skakuny są wspaniałymi modelami, a fotografowanie tych małych klejnocików sprawia mi wielką przyjemność.

Obecnie posiadam dwie samice i samca Phidippus regius, jednak nie chcę ograniczać się wyłącznie do tego gatunku. Następnym gatunkiem, który chciałabym u mnie gościć jest Hyllus diardi, jako również wyjątkowo duży skakun.

Myślę, że mniejsze gatunki, bardziej wymagające, mogą pojawić się u mnie w trochę odleglejszej przyszłości. Generalnie zamierzam skupić się na hodowli dużych skakunów właśnie.

Jak wiadomo, aby rozpocząć hodowlę, trzeba mieć pewną grupę osobników. Dwie samice i jeden samiec to jest jakaś podstawa, jednak chcę zwiększyć swoje szanse. Chciałabym sprowadzić, nawet z zagranicy, większą ilość osobników gatunku Phidippus regius, bo chociaż krzyżowanie wsobniaczeu pajęczaków nie przynosi negatywnych skutków, to jednak "świeża krew" w hodowli jest potrzebna. Ponadto - osobniki w różnym wieku osiągają dojrzałość też w różnym czasie, a to pozwala na lęg znacznie częściej, niż przy dwóch samicach.

Oprócz samych pająków, potrzeba także akcesoriów - pojemników, oświetlenia, karmówki w różnych rozmiarach, bo młode skakuny dają radę upolować muszki Drosophila hydei, dopiero kiedy podrosną są w stanie pożywić się larwą mącznika młynarka. To jednak znacznie mniejsza część wydatków. :)

Jestem osobą otwartą na wiedzę. Obserwacja pajęczaków daje mi wiele radości i satysfakcji. Już jakiś czas temu nauczyłam się, że pomiędzy uprzedzeniem a fascynacją różnicę robi tylko wiedza. Hodowców ptaszników jest całe mnóstwo, bo owszem, są to bardzo wdzięczne pająki, rosną naprawdę duże, ale bardzo, bardzo brakuje mi wśród nich kogoś, kto zajmowałby się konkretnie skakunami. I stworzenie hodowli jest moim małym marzeniem. :) Pomożecie mi je spełnić?

A jeżeli ktoś również marzy o takich tycich przyjaciołach, umożliwiam możliwość otrzymania pakieciku maluchów w sekcji Nagrody po prawej stronie. :)

Zapraszam też na fanpage Jump with Spooders, który stworzyłam z myślą o pokazaniu moich małych przyjaciół, a w przyszłości również hodowli.

[KLIKNIJ TUTAJ]

Zapraszam na fanpage!

English below:

Chcę rozpocząć hodowlę skakunów, nie ograniczając się tylko do Phidippus regius.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
5 maluchów z pierwszego lęgu
Każdy, kto już teraz marzy o malutkim, pajęczym przyjacielu, będzie mógł dostać ode mnie 5 maluszków w ramach podziękowania za wsparcie w wystartowani...
30 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
10 maluchów z pierwszego lęgu
Każdy, kto już teraz marzy o malutkim, pajęczym przyjacielu, będzie mógł dostać ode mnie 10 maluszków w ramach podziękowania za wsparcie w wystartowan...
100 zł
Zakończona

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
50 zł
KK
Kornelia Kotula
30 zł
 
Tomasz Krasoń
20 zł
MA
Magdalena
17 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
 
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 2

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Mnie też brakuje hodowli pajunów, która skupiałaby się na skakunach, więc dokładam swoją cegiełkę!

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Na dobry początek :)