Na założenie hodowli skakunów koniec za 2 dni ID: xfw46g

Na założenie hodowli skakunów

Zebrano 104 zł
z kwoty 2 500 zł

4 %

WPŁAĆ

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Chcę rozpocząć hodowlę skakunów, nie ograniczając się tylko do Phidippus regius.


Chcę rozpocząć hodowlę skakunów, nie ograniczając się tylko do Phidippus regius.

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Chcę rozpocząć hodowlę skakunów.

Skakuny obecnie zrobiły się bardzo popularne - zapewne przez sławnego już, animowanego skakuna Lucasa, który jest kwintesencją skakuniego uroku.

Ja osobiście zainteresowałam się nimi znacznie wcześniej. Dzięki nim przełamałam swoją niechęć do pajęczaków i zdobyły moje serduszko. :)

Obecnie posiadam dwie samice i samca Phidippus regius, jednak nie chcę ograniczać się wyłącznie do tego gatunku. Następnym gatunkiem, który chciałabym u mnie gościć jest Hyllus diardi, jako również wyjątkowo duży skakun.

Myślę, że mniejsze gatunki, bardziej wymagające, mogą pojawić się u mnie w trochę odleglejszej przyszłości. Generalnie zamierzam skupić się na hodowli dużych skakunów właśnie.

Jak wiadomo, aby rozpocząć hodowlę, trzeba mieć pewną grupę osobników. Dwie samice i jeden samiec to jest jakaś podstawa, jednak chcę zwiększyć swoje szanse. Chciałabym sprowadzić, nawet z zagranicy, większą ilość osobników gatunku Phidippus regius, bo chociaż krzyżowanie wsobniacze
u pajęczaków nie przynosi negatywnych skutków, to jednak "świeża krew" w hodowli jest potrzebna. Ponadto - osobniki w różnym wieku osiągają dojrzałość też w różnym czasie, a to pozwala na lęg znacznie częściej, niż przy dwóch samicach.

Oprócz samych pająków, potrzeba także akcesoriów - pojemników, oświetlenia, karmówki w różnych rozmiarach, bo młode skakuny dają radę upolować muszki Drosophila hydei, dopiero kiedy podrosną są w stanie pożywić się larwą mącznika młynarka. To jednak znacznie mniejsza część wydatków. :)

Jestem osobą otwartą na wiedzę. Obserwacja pajęczaków daje mi wiele radości i satysfakcji. Już jakiś czas temu nauczyłam się, że pomiędzy uprzedzeniem a fascynacją różnicę robi tylko wiedza. Hodowców ptaszników jest całe mnóstwo, bo owszem, są to bardzo wdzięczne pająki, rosną naprawdę duże, ale bardzo, bardzo brakuje mi wśród nich kogoś, kto zajmowałby się konkretnie skakunami. I stworzenie hodowli jest moim małym marzeniem. :) Pomożecie mi je spełnić?

Dla każdego, kto mnie wesprze kwotą powyżej 30 zł, mogę zaproponować w ramach podziękowania grupkę 5 maluchów, z pierwszego lęgu, który pojawi się u mnie. :)


Zapraszam też na fanpage Jump with Spooders, który stworzyłam z myślą o pokazaniu moich małych przyjaciół, a w przyszłości również hodowli.

[KLIKNIJ TUTAJ]

Zapraszam na fanpage!

poniedziałek, 2 lipca 2018 o 21:26

Pierwszy zakup na poczet hodowli dokonany! Już w tym tygodniu przyjedzie do nas samczyk subadult Phidippus regius. Wszelkie aktualności na fanpage Jump with Spooders. :)

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

09.07.2018 16:16

Mnie też brakuje hodowli pajunów, która skupiałaby się na skakunach, więc dokładam swoją cegiełkę!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

05.06.2018 0:34

Na dobry początek :)

Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Magdalena

Magdalena

17 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

1 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 2 500 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

71
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

NAGRODY

5 maluchów z pierwszego lęgu

30 zł i więcej

Każdy, kto już teraz marzy o malutkim, pajęczym przyjacielu, będzie mógł dostać ode mnie 5 maluszków w ramach podziękowania za wsparcie w wystartowaniu z hodowlą.

wybrano 1 raz

10 maluchów z pierwszego lęgu

100 zł i więcej

Każdy, kto już teraz marzy o malutkim, pajęczym przyjacielu, będzie mógł dostać ode mnie 10 maluszków w ramach podziękowania za wsparcie w wystartowaniu z hodowlą. Taka grupka umożliwia również w przyszłości rozmnożenie, bo zwiększa szanse na pojawienie się w niej zarówno samic, jak i samców.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.