id: xfyahr

Eter potrzebuje Twojej pomocy - FIP

Eter potrzebuje Twojej pomocy - FIP

Nasi użytkownicy założyli 1 226 307 zrzutek i zebrali 1 348 428 189 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

  • Niestety - nie zdążyliśmy ze zrzutką. Eter odszedł 16 sierpnia 2021 r.

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Ten łysy przystojniak to Eter, dostaliśmy ostateczną diagnozę od weta #FIP


Ta śmiertelna choroba kotów wymaga kosztownej terapii bardzo nowoczesnymi lekami, niedostępnymi w Polsce. Terapia polega na podawaniu przez ponad 80 dni bardzo drogiego leku - Spark/Aura którego całkowity koszt, łącznie z wizytami weterynaryjnymi może wynieść ponad 15 tysięcy złotych.


Jesteśmy z Warszawy i potrzebujemy czym prędzej zacząć przyjmować regularnie lek. Od dobrych ludzi udało się odkupić dawkę startową i już teraz zamówić pierwszą partie z USA.


Obecnie Eter waży 3,5 kg, ma 5 lat i ma wysiękową postać choroby (wet mówi że z dwojga złego to łatwiejsza w leczeniu postać choroby, niestety bardziej inwazyjna).


Eter wymaga częstej hospitalizacji ze względu na niestabilną temperaturę ciała (hipotermia wywołana anemią). Od początku sierpnia zajmuje się nim będąc na urlopie, niestety od 17 sierpnia muszę wrócić do pracy - a to spowoduje znaczny wzrost kosztów związanych z opieką dla niego w szpitalu.


Jestem gotów zrobić wszystko by go ratować bo to mój synek, mój najlepszy przyjaciel i sens mojego życia. Niestety boje się, że nie uda mi się opłacić wszystkich kosztów leczenia bez Waszej pomocy.


Błagam pomóżcie.


W trakcie trwania zrzutki będziemy publikować wszystkie potwierdzenia poniesionych opłat oraz wyniki badań.


Czym jest FIP? (źródło - ezoo.pl):

Zakaźne zapalenie otrzewnej kotów – FIP (Feline Infectious Peritonitis) jest wywoływane przez koronawirusy. Wirus ten wykazuje wysoki stopień podobieństwa, także antygenowe­go) z koronawirusami psów, świń oraz ludzi. Wirus zakaźnego zapalenia otrzewnej kotów jest prawdopodobnie mutacją koronawirusa jelitowego, który może powodować u kotów łagodne stany zapalne jelit. Wirus namnaża się w komórkach jelita i może być ponownie wydalony do środowiska. Mechanizm powstawania zakaźnego zapalenia otrzewnej kotów nie jest do końca poznany. Przypuszcza się, że wirus po wniknięciu drogą pokarmową (lub aerogenną) początkowo namnaża się w migdałkach i nabłonku jelit. Następnie dochodzi do wiremii, w czasie której we krwi obecne są wirusy oraz zakażone monocyty. W fazie uogólnionego zakażenia zarazek usadawia się przede wszystkim w wątrobie, śledzionie i węzłach chłonnych oraz innych miejscach, gdzie występuje dużo makrofagów. Proces ten trwa na tyle długo, że w surowicy pojawiają się przeciwciała i powstają kompleksy antygen-przeciwciało. Makrofagi fagocytują kompleksy immunologiczne, ale nie są w stanie zneutralizować zawartego w nich koronawirusa, który replikuje się prowadząc do zniszcze­nia fagocytów i uwalnia się do krwi. Kompleksy immunologiczne prowadzą do aktywacji dopełniacza, który powoduje objawy chorobowe. Prawdopodobnie większość kotów nie zakaża się zakaźnym zapaleniem otrzewnej, lecz sama go tworzy, przy czym z infekcji FECV tworzy się własna mutacja, bardziej patogenny wariant, który wywołuje FIP.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!