Sadzimy drzewa! ID: xgryze

Sadzimy drzewa! ID: xgryze

1 100 zł

łącznie

1 100 zł

1 100 zł

łącznie

zakończona

zakończona

31.12.2019r

23

23

wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zrzutka na sadzonki drzew i krzewów, które stworzą cudowny, samowystarczalny, zrównoważony i samoregulujący się ogród leśny sprzyjający człowiekowi – dżunglę na miarę europejskich standardów!

Sadzimy drzewa!

Słuchajcie!

Robimy zrzutkę na sadzonki drzew i krzewów, które stworzą cudowny, samowystarczalny, zrównoważony i samoregulujący się ogród leśny sprzyjający człowiekowi – dżunglę na miarę europejskich standardów!

O CO DOKŁADNIE CHODZI?

Chodzi o to, żeby było zielono! Mamy do dyspozycji łąkę o powierzchni hektara i zamierzamy poddać ją procesowi „dżunglifikacji” :) Krótko mówiąc, projekt obejmuje założenie rajskiego ogrodu, który poprzez swoją bioróżnorodność, urodzajność, stabilność i odporność będzie pożyteczny dla środowiska równocześnie zaspokajając ludzkie potrzeby – przy minimalnej interwencji z zewnątrz!

JAK TO ZROBIĆ?

Bazując na obserwacji przyrody, zasadach permakultury i rolnictwa naturalnego oraz biorąc pod uwagę lokalne warunki jesteśmy w stanie od ogółu do szczegółu tak zaprojektować krajobraz i przenikające go ekosystemy, że te będą się nawzajem wspierać i równoważyć, a przy tym zaspokajać podstawowe potrzeby człowieka, czyli m. in. dawać pożywienie, materiał na schronienie i opał oraz będąc naturalną apteką. Poprzez umiejętne użycie funkcji, jakie spełniają konkretne rośliny oraz poruszając się na siedmiu szczeblach fauny (wysokie drzewa – niskie drzewa – krzewy – ziele – poszycie gruntu – warstwa korzeni – pnącza) połączymy poszczególne elementy w nierozerwalną, współgrającą, harmonijną sieć oddziaływań, zamknięty cykl życia.

KIM JESTEŚMY?

Bartek i Anadżi. Oboje z wyższym wykształceniem (Inżynieria Środowiska, Turystyka i Rekreacja). Nie interesuje nas współcześnie obowiązujący model życia. Świadomi zachodzących globalnych zmian i tendencji, już dawno odeszliśmy od konwencjonalnego nurtu nieuchronnie prowadzącego ludzkość do zagłady. Zwróciliśmy się ku bardziej spokojnemu i zdrowszemu sposobowi bytowania - bliżej natury.

Jesteśmy przedstawicielami świeżej myśli.

Od prawie roku mieszkamy tu w przyczepie kempingowej. W międzyczasie, pod jednym z tutejszych drzew, urodził się nasz syn Franek. Obserwujemy, działamy, a przede wszystkim zajmujemy się prowadzeniem wolnego i szczęśliwego życia. Mamy duże doświadczenie w tym, co robimy - swego czasu swą obecnością, czynem i monetą tworzyliśmy i wspieraliśmy podobne inicjatywy.

Teraz my zwracamy się o wsparcie.

Nie prosimy o fundusz na leczenie chorób cywilizacyjnych – zbieramy na stworzenie miejsca, które będzie wolne od stresu i śmieciowego jedzenia.

Nie prosimy o pomoc społeczną – zbieramy na wykreowanie warunków środowiska, w których natura w swojej pełnej obfitości regularnie sypać będzie swoimi darami.

Nie prosimy o zafundowanie podróży w kosmos – zbieramy na ukazanie potęgi i bezmiaru natury w obrębie kawałka łąki.

Nie jesteśmy właścicielami tej działki, a zebranych pieniędzy nie przeznaczymy na jej zakup – my jedynie opiekujemy się tym miejscem. Każda zebrana złotówka trafi do gleby w formie żywego organizmu, który wzbogaci płodność planety i uprzyjemni nam wszystkim życie.

Po prostu chcemy pozostawić ten kawałek świata bardziej urodzajnym, niż go zastaliśmy.

GNIAZDKO IGRASZKA będzie miejscem przyjaznym, poznawczym, otwartym i inspirującym. Już dziś zapraszamy na odwiedziny!

30 zł to cena, za jaką średnio chodzą sadzonki drzew, a zatem - do dzieła!

Niebawem będzie można śledzić efekty naszych działań na FB oraz Instagramie.

PS. Kiedy obsadzimy już całą łąkę, będziemy kontynuować na sąsiednich gruntach – nie spoczniemy, dopóki nie zalesimy całego świata! ;)

Wpłacający23

ŁS
Łukasz Sałbut
30 zł
D
Dariusz Zajaczkowski
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
30 zł
H
Halina
30 zł
 
Wojciech Kisiel
50 zł
 
Dane ukryte
32 zł
HK
Halina Kuźmińska
104 zł
DK
Dorota Kobierowska-Debiec
90 zł
HK
Halina Kuźmińska
47 zł
Zobacz więcej

Komentarze7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej

Postaw drzewko

Brawo! Właśnie przyczyniłeś/aś się do zmiany świata na lepszy, a na pewno na bardziej zielony! Matka Natura jest Ci ogromnie wdzięczna!

wybrano 4 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

499 286 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?