id: xhph5d

Dzień Pluszowego Misia - o. Bydgoszcz - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych!

Dzień Pluszowego Misia - o. Bydgoszcz - wspólnie wywołajmy radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 192 zł
z 10 000
11%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 038 089 zrzutek i zebrali 1 109 258 647 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Co roku Dzień Pluszowego Misia dostarcza wyjątkowych wspomnień i emocji nie tylko obdarowanym dzieciom, ale także ich rodzinom i samym wolontariuszom Fundacji.


  – Szczególnie w pamięci utkwił mi rok 2017 i wiadomość, jaką już po Dniu Pluszowego Misia dostaliśmy od jednej z mam, której 3-letnia córeczka trafiła kilka dni wcześniej do szpitala. To był pierwszy, i mamy nadzieję, że ostatni, pobyt dziewczynki w szpitalu spowodowany ostrą reakcją alergiczną. Dziewczynka cały czas płakała, marząc o powrocie do domu. Jednak gdy mama przyszła odwiedzić ją następnego dnia, córeczka przybiegła do niej z uśmiechem na twarzy, tuląc pluszowego misia, którego dostała od nas właśnie z okazji Dnia Pluszowego Misia. Nigdy nie zapomnę słów mamy, która przysłała nam wkrótce wzruszającą wiadomość kończącą się słowami: „To co robicie jest naprawdę cudowne i proszę przekazać wszystkim wolontariuszom z Bydgoszczy, a najlepiej też innych miast, że taki mały gest, a jednak tym małym pacjentom daje ogrom radości!” – opowiada Iwona Ciechanowska z bydgoskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, od 7 lat przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Do udziału w akcji zapraszamy jak zwykle wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne.


25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta.

Od 118 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.


Rok 2020 stawia przed nami wiele wyzwań organizacyjnych – niezliczone wydarzenia kulturalne, sportowe, towarzyskie zostały zupełnie odwołane, ale nam bardzo zależy na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną.

Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki czy artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala, a każde dziecko otrzyma bezpieczny prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji zbiórki finansowej z kilku powodów:

- pozwoli to ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach;

- uchroni darczyńców, ale także wolontariuszy przed nadmiernym kontaktem podczas przekazywania przez Państwa zebranych przedmiotów w miejscu zbiórki;

- rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową;


Jeśli zebrana kwota przekroczy zapotrzebowanie szpitali, Fundacja Mam Marzenie przeznaczy pozostałe fundusze na spełnienie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 36

JA
Jarosław.
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AK
Anna Kozak
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JN
Joanna Napiórkowska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!