id: xhsdsy

LOMBARD - REAKTYWACJA! Załoga kultowego sklepu z Bytomia walczy o wznowienie działalności.

LOMBARD - REAKTYWACJA! Załoga kultowego sklepu z Bytomia walczy o wznowienie działalności.

Nasi użytkownicy założyli 937 643 zrzutki i zebrali 929 275 932 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jola i Wiesław, para sześćdziesięciolatków ze Śląska, wraz z trójką pomocników (Agnieszka, Sandra, Tomek), jeszcze do niedawna prowadzili w Bytomiu prawdopodobnie największy lombard w Europie! Miejsce niezwykłe, nie tylko za sprawą dziesiątek tysięcy najróżniejszych przedmiotów - często tak dziwnych jak „ząb mamuta” - ale przede wszystkim ze względu na jego pomocowy charakter. Lombard przy ulicy Wytrwałych bardziej przypominał centrum wsparcia lub dzielnicową świetlicę, w której schronienie znajdowali ludzie ubodzy, wykluczeni społecznie. Można tu było przynieść niemal wszystko, "od igły po helikopter" i zawsze dostać parę złotych, które pomogły przeżyć do pierwszego. A nawet jeśli nie miałeś nic, mogłeś tu zawsze liczyć na talerz ciepłej zupy lub słowo pociechy.

Jednak po pewnym czasie właściciele sklepu sami zaczęli borykać się z problemami finansowymi.
O bytomskim lombardzie wspierającym lokalną społeczność, stało się głośno dzięki filmowi dokumentalnemu w reż. Łukasza Kowalskiego.

Obraz poruszył widzów zarówno w Polsce, jak i za granicą:

https://www.filmweb.pl/film/Lombard-2022-10011431

O filmie rozpisywały się również ogólnopolskie media, zwracając uwagę na szlachetną postawę głównych bohaterów, ich wrażliwość, dobroć i empatię: 


XZLtAjL4AngTl0na.png


Niestety problemy finansowe spowodowane pandemią, wzrostem cen za czynsz i media sprawiły, że załoga Lombardu przy Wytrwałych musiała zawiesić działalność. Dziś większość ekipy pozostaje bez pracy. Kiedyś to oni byli w stanie pomóc innym, ale teraz sami potrzebują wsparcia. Jola, Aga, Sandra, Wiesław i Tomek marzą o reaktywacji sklepu. Od 2 miesiący poszukują lokalu, w którym z początkiem nowego roku mogliby zacząć wszytko od nowa.


Problemem są finanse. Aby wynająć, wyremontować i wyposażyć nowe miejsce potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego w wysokości ok. 30 tys. zł. Ci z Państwa, którzy widzieli film z pewnością wiedzą, jak ważnym miejscem na mapie Bytomia był kultowy komis. Zarówno właścicielom, jak i wielu klientom, trudno jest sobie wyobrazić, że to miejsce przestanie całkiem istnieć. Dlatego prosimy Was o wsparcie!


Agnieszka, Sandra, Jola, Wiesław, Tomek

6QOT1CZ7Xe1x2AKc.jpg

 

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Sztuka i rękodzieło • Inne
Kolekcjonerski magnes filmowy + 5% rabatu na zakupy

- Wyjątkowy, okolicznościowy magnes z motywem nawiązującym do plakatu kinowego.- Jednorazowy rabat 5% na pierwsze zakupy w nowej siedzibie lombardu.

100 zł

Kupione 15

Autografy i unikaty • Unikaty
Plakat kinowy z autografami twórców + magnes + 10% rabatu na zakupy

- Plakat kinowy filmu LOMBARD (format B2) z autografami twórców (reżyser\producent).- Magnes z motywem nawiązującym do plakatu kinowego.- Jednorazowa rabat 10% ...

200 zł

Kupione 3 z 100

Wyjątkowe spotkania
Kawa z ekipą lombardu + dwa plakaty z autografami, magnes i 15% rabatu

- Kawa z ekipą lombardu w nowej siedzibie (już po przeprowadzce).- Plakat kinowy filmu LOMBARD (format B2) z autografami twórców (reżyser\producent).- Kolekcjon...

500 zł

Kupione 1

Sztuka i rękodzieło • Rzeźby
Oryginalna statuetka z imiennymi podziekowaniami dla sponsora + inne

- Oryginalna statuetka wykonana przez artystę z ASP na bazie przedmiotu pochodzącego z lombardu (za zdjęciach przykładowe przedmioty). Obiekt osadzony zostanie ...

1000 zł

Kupione 1 z 20

Wpłaty 79

ML
LCS82
15 zł
JK
Justyna Kukiełka
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MG
ukryta
PS
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
KB
Kate
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków