id: xhsdsy

LOMBARD - REAKTYWACJA! Załoga kultowego sklepu z Bytomia walczy o wznowienie działalności.

LOMBARD - REAKTYWACJA! Załoga kultowego sklepu z Bytomia walczy o wznowienie działalności.

Nasi użytkownicy założyli 1 166 207 zrzutek i zebrali 1 212 563 673 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jola i Wiesław, para sześćdziesięciolatków ze Śląska, wraz z trójką pomocników (Agnieszka, Sandra, Tomek), jeszcze do niedawna prowadzili w Bytomiu prawdopodobnie największy lombard w Europie! Miejsce niezwykłe, nie tylko za sprawą dziesiątek tysięcy najróżniejszych przedmiotów - często tak dziwnych jak „ząb mamuta” - ale przede wszystkim ze względu na jego pomocowy charakter. Lombard przy ulicy Wytrwałych bardziej przypominał centrum wsparcia lub dzielnicową świetlicę, w której schronienie znajdowali ludzie ubodzy, wykluczeni społecznie. Można tu było przynieść niemal wszystko, "od igły po helikopter" i zawsze dostać parę złotych, które pomogły przeżyć do pierwszego. A nawet jeśli nie miałeś nic, mogłeś tu zawsze liczyć na talerz ciepłej zupy lub słowo pociechy.

Jednak po pewnym czasie właściciele sklepu sami zaczęli borykać się z problemami finansowymi.
O bytomskim lombardzie wspierającym lokalną społeczność, stało się głośno dzięki filmowi dokumentalnemu w reż. Łukasza Kowalskiego.

Obraz poruszył widzów zarówno w Polsce, jak i za granicą:

https://www.filmweb.pl/film/Lombard-2022-10011431

O filmie rozpisywały się również ogólnopolskie media, zwracając uwagę na szlachetną postawę głównych bohaterów, ich wrażliwość, dobroć i empatię: 


XZLtAjL4AngTl0na.png


Niestety problemy finansowe spowodowane pandemią, wzrostem cen za czynsz i media sprawiły, że załoga Lombardu przy Wytrwałych musiała zawiesić działalność. Dziś większość ekipy pozostaje bez pracy. Kiedyś to oni byli w stanie pomóc innym, ale teraz sami potrzebują wsparcia. Jola, Aga, Sandra, Wiesław i Tomek marzą o reaktywacji sklepu. Od 2 miesiący poszukują lokalu, w którym z początkiem nowego roku mogliby zacząć wszytko od nowa.


Problemem są finanse. Aby wynająć, wyremontować i wyposażyć nowe miejsce potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego w wysokości ok. 30 tys. zł. Ci z Państwa, którzy widzieli film z pewnością wiedzą, jak ważnym miejscem na mapie Bytomia był kultowy komis. Zarówno właścicielom, jak i wielu klientom, trudno jest sobie wyobrazić, że to miejsce przestanie całkiem istnieć. Dlatego prosimy Was o wsparcie!


Agnieszka, Sandra, Jola, Wiesław, Tomek

6QOT1CZ7Xe1x2AKc.jpg

 

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Sztuka i rękodzieło • Inne
Kolekcjonerski magnes filmowy + 5% rabatu na zakupy
- Wyjątkowy, okolicznościowy magnes z motywem nawiązującym do plakatu kinowego.- Jednorazowy rabat 5% na pierwsze zakupy w nowej siedzibie lombardu.
100 zł

Kupione 21

Zakończona
Autografy i unikaty • Unikaty
Plakat kinowy z autografami twórców + magnes + 10% rabatu na zakupy
- Plakat kinowy filmu LOMBARD (format B2) z autografami twórców (reżyser\producent).- Magnes z motywem nawiązującym do plakatu kinowego.- Jednorazowa ...
200 zł

Kupione 4 z 100

Zakończona
Wyjątkowe spotkania
Kawa z ekipą lombardu + dwa plakaty z autografami, magnes i 15% rabatu
- Kawa z ekipą lombardu w nowej siedzibie (już po przeprowadzce).- Plakat kinowy filmu LOMBARD (format B2) z autografami twórców (reżyser\producent).-...
500 zł

Kupione 1

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Rzeźby
Oryginalna statuetka z imiennymi podziekowaniami dla sponsora + inne
- Oryginalna statuetka wykonana przez artystę z ASP na bazie przedmiotu pochodzącego z lombardu (za zdjęciach przykładowe przedmioty). Obiekt osadzony...
1000 zł

Kupione 1 z 20

Zakończona

Wpłaty 177

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków