Na sale Integracji Sensorycznej by pomagać dzieciom
Na sale Integracji Sensorycznej by pomagać dzieciom
Nasi użytkownicy założyli 1 278 724 zrzutki i zebrali 1 496 526 967 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Cześć!
Mam na imię Iza, z wykształcenia jestem mgr pedagogiki terapeutycznej, oligofrenopedagogiem. Ukończyłam trwający rok kurs terapii Integracji Sensortcznej I i II stopnia, który upoważnia mnie do przeprowadzania diagnozy oraz terapii Integracji Sensorycznej oraz podyplomowe studia dla terapeutów Integracji Sensorycznej w Centrum Integracji Sensorycznej. Wyszkoliłam się również w terapii ręki oraz ukończyłam Studium Reintegracji Społecznej. Z dziećmi pracuje już 8 lat. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą oraz pańcią uroczej choć nietykalskiej kotki.
Z okazji moich 31 urodzin postanowiłam zorganizować zbiórkę na moją własną salę Integracji Sensorycznej. Cześć rzeczy kupiłam za zaoszczędzone pieniądze niestety to wciąż za mało. Możecie się zorientować ile kosztuje sprzęt SI, spokojnie można wydać powyżej 25 tysięcy złotych na wyposażenie sali. Niestety, nie jest on tani. Plusem jest to, że posuadam sale, w której mogłabym prowadzić zajęcia, jest bardzo duża, sala marzenie dla terapeuty SI. Mam chęci, serce do pracy z dziećmi, jestem zaangażowana, ciekawa wiedzy oraz posiadam takie cechy charakteru dzięki, którym dzieci mnie lubią i mi ufają. Pamiętam pierwszą pracę jako terapeuta… w przedszkolu była zamiana fizjoterapeuty na terapeutę SI(na mnie). Dziecko położyło się przed drzwiami i krzyczało, że nie chce tam wchodzić. Udało mi się go przekonać, że będziemy fajnie się bawić i się tak bawiliśmy. Wszystkie dzieci bardzo chętnie przychodziły na zajęcia ze mną.
Pomaganie dzieciom z zaburzeniami jest tym co chce robić w życiu. Mam pomysł na moją placówkę, zamierzam w niej wspierać zarówno dzieci jak i rodziców. Uczono mnie, że każdy rodzic dziecka z zaburzeniami powinien przejść psychoterapię traumy utraty dziecka zdrowego. Niestety nie każda placówka ma takie możliwości. Wszystko zamierzam osiągnąć po kolei, pierwszym krokiem jest otwarcie gabinetu SI i zaoszczędzenie pieniędzy na szkolenie z psychoterapii. Zaplanowałam liczne szkolenia, które będą kosztowały mnie około 40 tys. zł, ja jednak proszę jedynie o pomoc w starcie. Jak już zacznę pracować to wierzę, że stopniowo zaoszczędzę sobie na te wszystkie szkolenia. Proszę nie o rybę a wędkę. Wierzę, że jestem tutaj by zrobić coś dobrego.
Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, zbiórka ma trwać do 10 marca czyli moich urodzin, później będę miała miesiąc na zakup sprzętu i przygotowanie sali. Jak mój synek skończy roczek, a będzie to 10 kwietnia chcę zacząć działać.
Teraz trochę o Terapii Integracji Sensorycznej
Teoria Integracji Sensorycznej bazuje na neuroplastyczności mózgu. Co to oznacza? Otóż tkanka nerwowa, z której zbudowany jest mózg ma zdolność do tworzenia nowych połączeń, zmienności, samonaprawy oraz uczenia się. W uproszczeniu, dzięki neuroplastyczności przy odpowiedniej stymulacji układu nerwowego jesteśmy w stanie wypracować nowe, adekwatne do sytuacji, reakcje adaptacyjne czyli nauczyć mózg właściwego zarządzania bodźcami, które docierają do naszego organizmu i właściwej reakcji na te bodźce. I na tym właśnie polega Terapia SI. (więcej na stronie https://www.centrumsi.pl/terapia-i-diagnoza/co-to-jest-integracja-sensoryczna.html )
Do kogo adresowana jest Terapia Integracji Sensorycznej?
Terapia SI dedykowana jest dla wszystkich osób, u których można zaobserwować:
- trudności z integracją (lub brak) odruchów niemowlęcych (np. odruch moro, odruch szermierza, odruch ssania),
- wysoki poziom napięcia mięśniowego, ciągłe pobudzenie, nadruchliwość,
- obniżony poziom napięcia mięśniowego – brak stabilności, wiotkość.
- zbyt niski poziom aktywności – senność, brak energii do działania, ociężałość, niepewność ruchowa,
- obniżony poziom koordynacji wzrokowo-ruchowej,
- problemy z utrzymywaniem równowagi, przekraczaniem osi środkowej ciała,
- zaburzenia praksji – planowania motorycznego,
- szybka męczliwość, niechęć do podejmowania prostej, krótkiej aktywności fizycznej,
- zaburzenia motoryki małej – trudności w sprawnym posługiwaniu się palcami (nawlekanie koralików, chwyt pisarski, wodzenie palcem po śladzie, sprawne posługiwanie się materiałami plastycznymi),
- zaburzenia w obrębie wzorku i słuchu,
- nadwrażliwość lub niedowrażliwość na bodźce – dziecko nie toleruje dotyku, reaguje impulsywnie na światło, dźwięk, zapach i bodźce wzrokowe lub przeciwnie – nieustannie szuka sposobu dodatkowej stymulacji (uderza z w ścianę, bardzo mocno przytula się, szuka źródeł głośnego dźwięku, silnego światła, mocnych zapachów itp.),
- opóźniony rozwój mowy,
- trudności z czytaniem, pisaniem i liczeniem,
- problemy z koncentracją, uwagą, spostrzeganiem.
- niska jakość organizacji przestrzeni wokół siebie,
- problemy emocjonalne (lęk, stres, chwiejność, niskie poczucie własnej wartości),
- trudności w relacjach społecznych.
Terapię SI można stosować w pracy z osobami z różnymi zaburzeniami rozwojowymi takimi jak: niepełnosprawność intelektualna, wzorkowa, słuchowa i ruchowa, całościowe zaburzenia rozwojowe (Autyzm i Zespół Aspergera, Mózgowe Porażenie Dziecięce, zespoły wad wrodzonych, dzieci z tzw. grupy ryzyka (np. wcześniaki). Terapia SI nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – można ją stosować już od pierwszych miesięcy życia. ( więcej na stronie
https://poradniaalter.pl/terapia-si-integracja-sensoryczna/)
JESZCZE RAZ PROSZĘ O POMOC W REALIZACJI MARZENIA.
POSTARAM SIĘ ZROBIĆ Z TYM COŚ DOBREGO!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.