id: xjp698

Zbiórka dla Radka aby odzyskał pełną sprawność fizyczną po ciężkim oparzeniu III stopnia , Radek ma poparzone 50% ciała.

Zbiórka dla Radka aby odzyskał pełną sprawność fizyczną po ciężkim oparzeniu III stopnia , Radek ma poparzone 50% ciała.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
65 325 zł z 100 000 zł
65%
zakończona 04.03.2021r
523 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Witajcie nazywam się Kamil Latawiec, jestem bratem Radka Latawiec, który ucierpiał w pożarze pomieszczenia w którym Radek się znajdował. Radek w tym roku w maju skończy 14 lat. Razem z rodzicami i rodzeństwem mieszkamy w Turbii, obok Stalowej Woli. Radek po tym wypadku bardzo ucierpiał, miał bardzo rozległe poparzenia III stopnia, ponad 50% ciała. Konieczne były liczne przeszczepy skóry tj. rąk, brzuch oraz plecy. Od dnia 9.12.2020r. Radek ciągle przebywa w Wielkopolskim Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim. Po wyjściu ze szpitala Radek musi natychmiastowo odbyć długotrwałą i kosztowną rehabilitacje, aby odzyskać pełną sprawność fizyczną. Poparzenia rąk były na tyle poważne, że Radek musi na nowo nauczyć się ruszać palcami.


Dnia 09.12.2020r Ja - Kamil wykonywałem pracę przy swoim samochodzie, po skończonych lekcjach Radek przyszedł do mnie zobaczyć co robię i zaproponował swoją pomoc. Zgodziłem się i obaj rozpoczęliśmy czyszczenie kół do mojego auta. W trakcie wyszedłem do pomieszczenia obok, aby poszukać potrzebnych mi narzędzi do pracy. Nie było mnie kilka minut, po czym wracając do Radka zobaczyłem całe pomieszczenie w ogniu i wybiegającego, płonącego Radka z tego budynku. Do pożaru nie wiadomo jak doszło, ponieważ Radek nie jest w stanie sam opowiedzieć co wydarzyło się tego dnia. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, Radek natychmiastowo został przewieziony do szpitala w Rzeszowie, gdzie medycy walczyli o jego ręce, aby nie zostały amputowane. Kolejnego dnia został przetransportowany do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim gdzie kontynuuje walkę o jego zdrowie i sprawność fizyczną.


Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe na dalsze leczenie Radka.

Dziękujemy, brat Kamil Latawiec wraz z rodzicami.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 523

 
Dane ukryte
5 000 zł
RS
Ryszard Szwedo
2 500 zł
KC
Kris Chamot
2 300 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
O
OSP Turbia
1 510 zł
K
Krzysiek DUBLIN
1 370 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 086,80 zł
PA
Patryk Aktyl
1 000 zł
AA
Alex, Asia, Igor
1 000 zł
WI
Wiktoria i Albert
700 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

688 318 zrzutek

i zebrali

451 827 987 zł

A ty na co dziś zbierasz?