id: xjsns6

Mural w Goniądzu

Mural w Goniądzu

Nasi użytkownicy założyli 1 189 440 zrzutek i zebrali 1 253 250 649 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem projektu jest stworzenie muralu ukazującego bogactwo lokalnej przyrody, podkreślenie jej unikatowości a także symboliczne upamiętnienie walki mieszkańców z pożarem. Charakterystyczne rozległe krajobrazy i ekosystemy Biebrzańskiego Parku Narodowego są ostatnimi tego typu w Polsce i Europie. Chcąc to przypomnieć stworzyliśmy projekt Muralu który umiejscowiony byłby nieopodal tarasu widokowego w Goniądzu (ul. Stary Rynek). Znajdująca się tam ściana budynku jest nieatrakcyjną powierzchnią w zestawieniu z widokiem roztaczającym się z tarasu.

Stworzenie muralu poprawi walory estetyczne obok tarasu widokowego. Urozmaici szlak turystyczny przechodzący przez Goniądz o dekorację niespotykaną w tej skali i charakterze. Podniesie walory turystyczne Goniądza podkreślając potencjał środowiska naturalnego, spójny z jego tkanką kulturalną i rytmem życia. Odbiorcy muralu dostaną przykład efektownego kształtowania otaczającej przestrzeni. W koncepcji muralu jest edukacja i wychowanie w myśl poszanowania środowiska naturalnego poprzez czynny udział. Mural utrwalać ma dobre wzorce kształtowania przestrzeni i wpływać pozytywnie na oddolne działania w zakresie dbania o przyrodę.


Obraz zostanie wykonany ręką Roberta Szczebiota - wybitnego malarza, grafika, muralisty, absolwenta ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Stypendysty Ministra Kultury (2021).Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 29

KP
500 zł
PR
Paweł Rutkowski
200 zł
PP
Paweł Popowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AK
AKT
100 zł
MM
Marzena Matus
50 zł
KS
Krzysztof Szymański
50 zł
EK
Edyta
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
JO
Jola
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków