id: xk9ucz

Wklejka - Znajdź Pomoc Gdziekolwiek Jesteś

Wklejka - Znajdź Pomoc Gdziekolwiek Jesteś

Nasi użytkownicy założyli 1 189 002 zrzutki i zebrali 1 252 475 434 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

ETAP 1

Wpadliśmy na pomysł stworzenia aplikacji (na Android, IOS i przeglądarkę), obserwując działanie grupy Wklejka4X4 na facebook’u. Jest to prężna społeczność, która pomaga sobie nawzajem w razie jakiejś usterki czy innych problemów w trasie. Wystarczy udostępnić post ze zdjęciem, lokalizacją i krótkim opisem problemu. Ludzie bezinteresownie poświęcają swój czas, żeby sobie na nawzajem pomagać i to oni są potencjalnie największą siłą tego projektu. Grupa Wklejka4X4 pokazuje, że stworzenie takiej społeczności jest jak najbardziej możliwe, a przy lepszej organizacji cały system mógłby działać jeszcze sprawniej.


Organizowanie się na FB ma jednak wiele minusów. Czasami dostaje się powiadomienia o zdarzeniach z całej Polski, a omija Cię to, co dzieje się 30 km od twojego domu – sytuacja, w której realnie mógłbyś pomóc. Aplikacja mogłaby to zmienić – użytkownik decydowałby jakie posty go interesują, jak duży obszar. W ramach aplikacji planowane jest stworzenie również grup tematycznych – dzięki temu użytkownicy będą mogli zaangażować się np. w tylko jednym, interesującym ich obszarze.


ETAP 2

Powyżej opisaliśmy już podstawową wersję aplikacji, natomiast w etapie 2 rozwijalibyśmy inne, poboczne funkcjonalności. Planujemy stworzenie interaktywnej mapy z zaznaczonymi usterkami/wypadkami użytkowników z przeszłości. Dzięki niej przed wyprawą w dłuższą trasę użytkownik dowie się, gdzie potencjalnie łatwiej jest o problemy. Moglibyśmy również stworzyć przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami z dziedziny turystyki offroadowej. Interaktywna mapa pozwoli również znaleźć wszystkie zloty/imprezy motoryzacyjne w danej okolicy/czasie. Na mapę będzie można nanosić legalne tereny do jazdy, publikować swoje ulubione trasy i promować legalny off-road. Na portalach społecznościowych takie polecenia danego miejsca znikają w czeluściach algorytmu – u nas zostawałyby na stałe na interaktywnej mapie.


W kolejnych wersjach moglibyśmy stworzyć również możliwość zamówienia lawety z poziomu aplikacji. Obecnie, gdy nie ma się wykupionego AC, człowiek jest zmuszony do szukania samemu w wyszukiwarce odpowiedniej firmy i wszystkich informacji. U nas od razu wyświetliłyby mu się firmy działające w danej lokalizacji, razem z cennikiem, opisem usługi i opiniami użytkowników. Chcielibyśmy również nanieść na interaktywną mapę warsztaty samochodowe w danej okolicy, również z cennikiem i opiniami użytkowników oraz możliwością umówienia wizyty w danym warsztacie


W przyszłości moglibyśmy również stworzyć platformę do dyskusji o modyfikacjach/dbaniu o dany model auta – z poradami dotyczącymi części, możliwości są nieograniczone.


KOSZTY I WYZWANIA

1. Uruchomienie takiego projektu wymagałoby setek godzin pracy programistów. Niektóre aspekty musielibyśmy na pewno udoskonalać z osobami z zewnątrz, które trzeba by było wynagrodzić.

2. Utrzymywanie strony wymaga opłacenia odpowiednich serwerów.

3. Strona miałaby charakter społecznościowy, a więc żeby pomysł musielibyśmy dotrzeć do jak największej ilości osób.Wymagałoby to sporych nakładów na odpowiednią reklamę w internecie.


me09095441945caf.pngs0f5856cecec1806.pngnc7fb093545c508b.pngx5f8804892d3727e.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!