id: xkp9u9

Na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Tarnowie

Na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Tarnowie

Nasi użytkownicy założyli 1 166 207 zrzutek i zebrali 1 212 563 693 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kwota zebrana w internecie w całości zasili fundusz renowacji zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza.


Zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.starycmentarz.pl


To właśnie tam można zapoznać się z efektami naszych działań i wynikami kwest z ostatnich lat.


Fot. Paweł TopolskiO nas:

Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie jest stowarzyszeniem zrzeszającym mieszkańców miasta – miłośników Starego Cmentarza, którzy swoim społecznym działaniem starają się, aby tej zabytkowej i unikalnej nekropolii, skrywającej prochy ludzi zasłużonych dla Tarnowa, przywrócić dawny wygląd i niepowtarzalne piękno. Główną troską członków KOnSC, jest więc renowacja najbardziej wartościowych architektonicznie, a zdewastowanych przez czas i często zapomnianych, grobowców znanych tarnowian, a także wraz z Miejskim Zarządem Cmentarzy dbanie o upiększanie i poprawę infrastruktury cmentarza. Główny cel osiąga Komitet poprzez organizowanie corocznych kwest, w czasie których, dzięki ofiarności mieszkańców Tarnowa, zbierane są pieniądze na odnowę zabytkowych grobowców. W ciągu ostatnich 24 lat tarnowianie przekazali datki, dzięki którym odnowiono 54 niszczejących, zabytkowych grobowców na Starym Cmentarzu. Zarząd KOnSC pragnie ofiarnym mieszkańcom Tarnowa za ten dar serdecznie podziękować. Już dzisiaj zapraszamy Tarnowian do udziału w tegorocznej kweście, którą tradycyjnie zorganizujemy 1 listopada. Kochani Ofiarodawcy - czekamy na Was na cmentarzu z puszkami w rękach.


Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie został powołany w roku 1994 z inicjatywy późniejszego, długoletniego prezesa Antoniego Sypka przy wsparciu członków rozwiązanego w roku 1991 Społecznego Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem. Organizowany KOnSC swoją działalność zainaugurował pierwszą kwestą już 1 listopada 1993 roku. Do 1998 roku funkcjonował jako samodzielny komitet, aby następnie zmienić statut i przekształcić się w stowarzyszenie użyteczności publicznej. W lipcu br. nowym prezesem KOnSC została wybrana pani Ewa Filipow.

Warto przypomnieć iż KOnSC kontynuuje działalność Społecznego Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem istniejącego w latach 1972-1991. Założycielem i prezesem SKOnSC był znany w Tarnowie działacz społeczny Jan Preiss.Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 9

ES
Ewa
100 zł
MN
Marzena Nowak- Jarkiewicz
100 zł
MS
Maciej Słowikowski
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MN
M.N.
50 zł
MI
Mirosław
30 zł
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!