id: xkp9u9

Na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Tarnowie

Na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Tarnowie

510 zł 
z 10 000 zł
5%
zakończona 22.11.2021r
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Kwota zebrana w internecie w całości zasili fundusz renowacji zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza.


Zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.starycmentarz.pl


To właśnie tam można zapoznać się z efektami naszych działań i wynikami kwest z ostatnich lat.


Fot. Paweł TopolskiO nas:

Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie jest stowarzyszeniem zrzeszającym mieszkańców miasta – miłośników Starego Cmentarza, którzy swoim społecznym działaniem starają się, aby tej zabytkowej i unikalnej nekropolii, skrywającej prochy ludzi zasłużonych dla Tarnowa, przywrócić dawny wygląd i niepowtarzalne piękno. Główną troską członków KOnSC, jest więc renowacja najbardziej wartościowych architektonicznie, a zdewastowanych przez czas i często zapomnianych, grobowców znanych tarnowian, a także wraz z Miejskim Zarządem Cmentarzy dbanie o upiększanie i poprawę infrastruktury cmentarza. Główny cel osiąga Komitet poprzez organizowanie corocznych kwest, w czasie których, dzięki ofiarności mieszkańców Tarnowa, zbierane są pieniądze na odnowę zabytkowych grobowców. W ciągu ostatnich 24 lat tarnowianie przekazali datki, dzięki którym odnowiono 54 niszczejących, zabytkowych grobowców na Starym Cmentarzu. Zarząd KOnSC pragnie ofiarnym mieszkańcom Tarnowa za ten dar serdecznie podziękować. Już dzisiaj zapraszamy Tarnowian do udziału w tegorocznej kweście, którą tradycyjnie zorganizujemy 1 listopada. Kochani Ofiarodawcy - czekamy na Was na cmentarzu z puszkami w rękach.


Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie został powołany w roku 1994 z inicjatywy późniejszego, długoletniego prezesa Antoniego Sypka przy wsparciu członków rozwiązanego w roku 1991 Społecznego Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem. Organizowany KOnSC swoją działalność zainaugurował pierwszą kwestą już 1 listopada 1993 roku. Do 1998 roku funkcjonował jako samodzielny komitet, aby następnie zmienić statut i przekształcić się w stowarzyszenie użyteczności publicznej. W lipcu br. nowym prezesem KOnSC została wybrana pani Ewa Filipow.

Warto przypomnieć iż KOnSC kontynuuje działalność Społecznego Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem istniejącego w latach 1972-1991. Założycielem i prezesem SKOnSC był znany w Tarnowie działacz społeczny Jan Preiss.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 8

MN
Marzena Nowak- Jarkiewicz
100 zł
MS
Maciej Słowikowski
100 zł
ES
Ewa
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
MN
M.N.
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
Mirosław
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

33-100

Tarnów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

799 623 zrzutki

i zebrali

619 450 351 zł

A ty na co dziś zbierasz?