Zrzutka została wyłączona przez organizatora
137 655 zł 
z 25 000 zł
550%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności4

 • Krok po kroku wygrywamy z wykluczeniem cyfrowym! Udaje się to dzięki Wam - darczyńcom, którzy wspomagają nas sprzętem lub darowizną! Chcemy również podziękować patronom akcji #WszystkieDzieciWsieci pomagającym nam dotrzeć do osób, którym walka z wykluczeniem cyfrowym leży na sercu. Dziękujemy, że jesteście z nami:

  • Startup Founders
  • ITCorner
  • PLUGin


  Razem to się uda!

  Czytaj więcej
 • Ponad 10 tysięcy złotych na zrzutce i 86 komputerów przekazanych lub zadeklarowanych. Bardzo dziękujemy Wszystkim wspierającym akcję! Przygotowaliśmy dla Was, krótkie podsumowanie video pierwszego etapu akcji.


  Czytaj więcej
 • Pierwsze komputery przekazane! :) W środę byliśmy w placówce przy ul. Lekcyjnej Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, przekazaliśmy dzieciakom komputery do ich nowej sali komputerowej i spotkaliśmy się z dyrekcją ośrodka aby porozmawiać o codziennych problemach placówek wychowawczych związanych z zdalną edukacją. To był niesamowity widok gdy dzieciaki same od razu rozpakowywały i podłączały laptopy.

  u52a314bcb576d5a.jpeg

  WCOW otrzyma od nas 45 komputerów, które będą pomagały w codziennej nauce dzieciaków w 10 wrocławskich placówkach. Nasi serwisanci nieustannie pracują nad powoli spływającymi do nas komputerami, aby dzieciaki jak najszybciej dostały sprawny i gotowy do lekcji sprzęt.

  y20523a0a010aafa.jpeg

  Dzięki Wam to się udaje!

  Czytaj więcej
 • Na początku przyszłego tygodnia (17.11) przekażemy pierwsze komputery dzieciom z Domów Dziecka!!! Relacje zobaczycie oczywiście w aktualnościach zrzutki.


  Wszystko dzięki firmom o wielkim sercu, które zadeklarowały nam i są w trakcie przekazywania pierwszej setki komputerów. Nasz zespół techniczny właśnie sprawdza pierwsze sprzęty i instaluje potrzebne oprogramowanie.


  Gorąco w imieniu obdarowanych dzieciaków dziękujemy firmom:

  • Kogifi Digital
  • Brand24
  • Ten Square Games
  • Tooploox
  • Stileo


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóżmy dzieciom wykluczonym cyfrowo! Komputer to ich jedyna szansa na edukację w dobie pandemii.


O problemie wykluczenia cyfrowego


Obecnie w Polsce około 70 tysięcy dzieci nie ma dostępu do komputera czy tabletu. W związku z pandemią COVID-19 i wprowadzonymi obostrzeniami przekłada się to na poważny problem. Już wcześniej brak komputera oznaczał dla dzieciaków ograniczony dostęp do kultury, rozrywki, narzędzi edukacyjnych, wiązał się również z wykluczeniem społecznym poprzez nieobecność na social mediach czy popularnych komunikatorach. Obecnie wykluczenie cyfrowe stawia również wielki znak STOP na ich drodze do edukacji. Rodzice doskonale wiedzą ile znaczy dla dziecka tydzień czy dwa absencji w szkole, brak komputera w obecnej sytuacji oznacza kilkumiesięczną absencję oraz uczestnictwo w zajęciach wyłącznie poprzez notatki kolegów. 


Tym dzieciom jest odebrane jedno z  ich podstawowych praw człowieka - prawo do nauki, jego istnienie jest uznane przez art. 70 Konstytucji RP, art. 26 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, art. 14 Międzynarodowego Paktu Praw Ekonomicznych, Społecznych i Kulturalnych, art. 28 Konwencji o Prawach Dziecka oraz przez inne traktaty międzynarodowe. Wiemy, że sytuacja jest wyjątkowa, szkoły i nauczyciele starają się zapewnić dzieciom edukację jak tylko mogą, niestety często nie są w stanie z najbardziej prozaicznych powodów - finansowych. Nie chcemy się zgodzić na łamanie i odbieranie dzieciom jednego z ich podstawowych praw. Nie pozwólmy, aby czuły się gorsze. Chcemy to zmienić. Wiemy, że z Waszą pomocą możemy to zrobić! Razem to się uda!


Zapewnijmy razem dzieciakom dostęp do komputerów. Odmieńcie wspólnie z nami ich życie i zapewnijcie im szansę na edukację!

k5ec54d4142aba13.jpeg

O akcji “Wszystkie dzieci w sieci”


Akcja #WszystkieDzieciWSieci powstała z inicjatywy osób, które w przeciągu tego roku same oddolnie pomagał rodzinom wykluczonym cyfrowo. Na początku drugiej fali pandemii zwróciły się do naszej Fundacji To się uda! z prośba o pomoc przy organizacji szerszej akcji- na co z przyjemnością się zgodziliśmy. Planując działania dowiedzieliśmy się że problem wykluczenia cyfrowego również dotyka placówki wychowawcze (w domach dziecka często jeden komputer przypada na 6-10 dzieci). Dlatego zdecydowaliśmy aby na na pierwszym etapie skupić pomoc właśnie na nich.


Proces przekazania komputera, laptopa lub tabletu jest prosty i wygląda następująco:

 • Znalezienie firmy, które są gotowe darować, lub przekazać za drobną opłatą sprzęt komputerowy.
 • Zespół To się uda znajduje dzieci, które są obecnie wykluczone cyfrowo (w pierwszym etapie akcji będą to dzieci z placówek wychowawczych).
 •  Nasi technicy sprawdzają i przygotowują sprzęt (czyszczą dysk, reinstalują system, instalują podstawowe oprogramowanie typu office).
 • Przekazujemy sprzęt do wcześniej wybranych placówek (w przypadku przekazania do rodzin, które nie mają wiedzy i doświadczenia w obsługiwaniu sprzętu organizujemy też szkolenie).Wiemy, że nie jesteśmy w stanie zapewnić komputerów wszystkim dzieciom, ale nie nastawiamy się też na krótką akcję. Wykluczenie cyfrowe to poważny problem niezależnie od pandemii i będziemy kontynuować działania również po jej zakończeniu. W aktualnościach na bieżąco będziemy publikować informacje o przekazanych komputerach tak, abyście mogli zobaczyć, że Wasze pieniądze pomagają od razu konkretnym osobom i organizacjom.


Potrzebujemy Waszej pomocy, aby sfinansować sprzęt komputerowy oraz pokryć koszty przygotowania i przekazania go.


Pomimo, że sprzęt komputerowy w większości jest nam przekazywany za darmo, koszty transportu, obsługi i oprogramowania hamują nas w sprawnym jego przekazywaniu. Również jeżeli brak dostępu do internetu jest problemem, wykupujemy mobilny dostęp na rok dla osoby obdarowanej, tak aby od razu mogła w pełni korzystać z możliwości nowego komputera.

l47bc2cc89c5460a.jpeg

O fundacji To się uda!


Tak, jak we wszystkich naszych akcjach, zadbamy o transparentność akcji i jej rzetelność. Dopilnujemy, aby zebrane środki co do grosza trafiły do dzieciaków. Każda nasza akcja kończy się publikacją pełnego raportu finansowego - tak, abyś miał pewność, że Twoje pieniądze trafiły we właściwe miejsce i zmieniają świat złotówka po złotówce :) 

Sprawdź raport z naszej ostatniej akcji pod tym linkiem.


Partnerzy akcji


Dziękujemy wszystkim Wspierającym i Partnerom, dzięki którym to się uda! 

W szczególności:


Krzysztof Wierzbicki - za pomoc w organizacji akcji i sprzętu komputerowego

Zrzutka.pl - za możliwość organizacji zrzutki i wsparcie marketingowe.

Stileo Sp. z o.o. - za wsparcie techniczne.


Dziękujemy firmom, które zadeklarowały nam przekazanie sprzętu komputerowego:

 • Kogifi Digital
 • Brand24
 • Ten Square Games
 • Tooploox
 • Stileo


Również dziękujemy patronom naszej akcji:

 • Startup Founders
 • ITCorner
 • PLUGinRazem to się uda!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 117

 
1 999 zł
ŁA
Picadilla
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
RD
Radek
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
KK
500 zł
KK
Katarzyna Kaminska
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

864 130 zrzutek

i zebrali

761 163 866 zł

A ty na co dziś zbierasz?