id: xm43yn

Zakup wyposażenia dla walczących o wolność Ukrainy

Zakup wyposażenia dla walczących o wolność Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 155 395 zrzutek i zebrali 1 199 713 186 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Nasza zrzutka już jest w Chicago, wszystko dzięki radiu Polski.fm :) serdecznie dziękujemy

  https://polskifm.com/co_gdzie_kiedy/pomoc-walczacym-w-ukrainie/

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W dniu 24 lutego 2022 wojska rosyjskie napadły na naszego sąsiada Ukrainę, tak samo jak w roku 1939 gdy to wojska III rzeszy wkroczyły do Polski, nieudolnie aranżując prowokację. Obywatele Ukrainy bohatersko odpierają ofensywę wojsk rosyjskich, jednak wbrew temu co widzimy w telewizji Ukraina nie wygrywa tej wojny, oglądamy obrazy które mają utrzymać ducha walki oraz nadzieję na wygraną. Tymczasem prawdziwa sytuacja jest tragiczna, walczącym z agresorem brakuje praktycznie wszystkiego, co niezbędne do walki: kamizelek taktycznych z kieszenią na płyty balistyczne, hełmów, celowników, amunicji, broni, środków medycznych a nawet wody i jedzenia. Sytuacja jest dramatyczna. Podobnie jak to było w przypadku Polski w roku 1939 nie można liczyć na zbrojną pomoc, naród Ukrainy walczy sam z potężnym Agresorem. Wynikiem tej wojny poza cierpieniem niewinnych cywili oraz zwierząt jest również potężna recesja która dotyka Polskiego obywatela, w interesie każdego z nas leży zakończenie tego konfliktu. Waluta Ukraińska Hrywna spada na łeb na szyję, Polski złoty też jest coraz słabszy, inflacja coraz większa. Wojna staje się naszym Polskim problemem mimo, że jeszcze nie dotarła do naszych granic.

g6403b2c3c0119fa.jpg

z67a4e9c0fd0e398.pngCierpią niewinne istoty dzieci są kaleczone, pozbawiane rodziców, rodzicom odbierane są dzieci, rodziny są rozłączane, kobiety wykorzystywane i gwałcone, nawet zwierzęta domowe tracą opiekunów i są okaleczane. Jest to wojna w pełnym wmiarze gdzie giną ludzie, a najeźdźca dopuszcza się wszelkiego rodzaju okrucieństw. Jeżeli tej wojny nie zatrzyma naród Ukraiński to rozprzestrzeni się ona jak zaraza na kolejne kraje w tym również do nas. Wojna zagarnęła już tysiące ofiar po jednej jak i po drugiej stronie ludzie Ci nie nie zaznają już miłości, radości czy nawet smutku. Młodzi ludzie którzy walczą w obronie swojego kraju poświęcili się w imię wolności najwyższego dobra człowieka, wartości dla której warto umierać. My Polacy w szczególności powinniśmy rozumieć to poświęcenie ponieważ wielokrotnie musieliśmy przelewać krew, aby wywalczyć niepodległość. Ci młodzi ludzie mieli by szansę przeżyć gdyby byli odpowiednio wyposażeni, niestety napadniętuy kraj nie spodziewał się bezpodstawnej agresji i nie był w stanie ich odpowiednio wyposażyć. Często to rodziny walczących wyposażały ich w sprzęt:  kamizelki taktyczne, celowniki itd.  Kamizelki taktyczne posiadające kieszenie na wkłady balistyczne, które to są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia, będących granicą pomiędzy życiem a śmiercią. Nie jesteśmy w stanie wyposażyć wszystkich gdyż walczących jest kilkadziesiąt tysięcy osób, część z nich posiada wyposażenie ale każda osoba której kupimy sprzęt ma o wiele większe szanse na przeżycie.

qb1b1bc2e98de103.jpg

g2fdc226517b3174.jpg

Zatrzymanie agresji jest konieczne nie tylko, aby nasz sąsiad mógł odzyskać wolność lecz i dlatego, że jeżeli Rosja wygra to jak wskazuje historia podbój się na tym kraju nie zakończy. To tak samo nasza wojna i walka o wolność jak i narodu Ukraińskiego. Aby tego dokonać nie wystarczy sam duch walki oraz bohaterstwo potrzebny jest sprzęt i środki. Nie liczmy na pakty i układy, gdyż w 1939 roku nam one w niczym nie pomogły, lecz zbierzmy w sobie siłę i pomóżmy, aby Ci którzy teraz walczą by zatrzymać niszczycielski ogień wojny mogli tego dokonać. Kupmy im sprzęt wesprzyjmy w każdy możliwy sposób, jeśli tam nie zatrzymamy Agresora to będziemy musieli walczyć sami w Polsce. Aby móc zakończyć czy nawet prowadzić działania wojenne niezbędne poza samym utrzymaniem są środki do jej prowadzenia, samo bohaterstwo nie wystarczy, to już nie jest średniowiecze gdzie zaostrzony patyk czy widły mogły zatrzymać najeźdźców, teraz potrzeba sprzętu, a w szczególności: celowników kolimatorowych, wyposażenia taktycznego, kamizelek taktycznych, hełmy, wkłady/ płyty kuloodporny, słuchawki aktywne oraz celowniki kolimatorowe – każdy z tych sprzętów ratuje życie osób które nie są zawodowymi wojskowymi, tylko ojcami, braćmi, synami.

a18335432a2c9ab0.jpg

jafbb538e7a646c7.jpgZe środków zebranych na zrzutka.pl, planujemy kupić 100 kompletów obejmujących:

1. Kamizelkę taktyczną typu MOLLE wraz z kompletem kieszeni, ładownic itd – 900zł

2. Celownik kolimatorowy Eotech – 3 400zł

3. Słuchawki aktywne Howard Leigh Honeywell – 499zł

4.Pokrowce na hełm - 100zł

5.Ochroniacze na kolana - 150zł

6.Sprzęt ochronny - 1 400zł

7.Sprzęt medyczny (kompletna apteczka polowa) - 750


Cena 1 kompletu to 900 + 3 400 + 499 + 100 + 150 + 1 400 + 750 = 7 199zł Koszt zakupu 100 kompletów to 719 900zł To kropla w morzu ale możemy uratować życie 100 osób!

g574c8e0c080effb.jpg

Oczywiście kupimy tyle kompletów ile uda nam się zebrać środków, wszystkie przekażemy poprzez: Fundację superbohaterowie z siedzibą przy ul. Nowy Świat 49/1, 62-800 Kalisz oraz Charity Foundation " National Development Fund" (Lutsk, Ukraina) ndf.org.ua. Oni wiedzą najlepiej gdzie i komu ten sprzęt rozdysponować.


To pierwsza tego typu akcja ze strony założyciela zrzutki, jednak postaramy się aby nie była ostatnia.

Wszystkie zdjęcia dodane do tej akcji charytatywnej pochodzą od wolontariuszy i osób prywatnych i zostały przekazane i opublikowane za ich zgodą, nie pochodzą z obrazów google czy innych ogólnie dostępnych.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Sport, hobby, turystyka • Hobby • Inne
Pokrowiec na hełm
Pokrowiec na hełm wojskowy typu Fast.Oryginalny pokrowiec w kamuflażu: A-tacs, Flecktarn, Multicam albo Kryptek
450 zł
Zakończona
Sport, hobby, turystyka • Hobby • Inne
Atrapa płyty balistycznej
Atrapa Płyty balistycznej klasy IIIWykonane z HMPE (High Modulus Polyethylen czyli Polietylenu o wysokiej masie cząsteczkowej). Jest to najnowsza tech...
1600 zł
Zakończona
Sport, hobby, turystyka • Hobby • Inne
Kamizelka taktyczna
Kamizelka taktyczna typu MOLLE wyposażona w kieszenie na wkłady balistyczne wraz z kompletem ładownic. Rozmiar: M/L/XLZ systemem quick releaseW różnyc...
1900 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 37

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
ŁL
Łukasz
20 zł
MT
200 zł
DW
Dariusz
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
102 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków