id: xmug7u

Na ratowanie cmentarza żydowskiego w Zabrzu

Na ratowanie cmentarza żydowskiego w Zabrzu

1 401 zł 
z 80 000 zł
1%
zakończona 01.11.2021r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Jesteśmy społecznikami, ludźmi bezinteresownie działającymi, a zarazem jedynymi opiekunami cmentarza żydowskiego w Zabrzu. Utrzymujemy się ze zbiórek pieniędzy i pozyskiwanych grantów z ośrodków kultury. Nasz cmentarz jest perełką na mapie nie tylko Polski, ale i świata.

a00528801a6592c7.jpegReprezentujemy stowarzyszenie "Zachor". Od ponad 30 lat opiekujemy się jednym z najpiękniejszych żydowskich cmentarzy w Polsce, w zabytkowej dzielnicy Zabrza - Zandce. Utrzymujemy się z cmentarnych zbiórek i pozyskiwania grantów z ośrodków kultury. Nasze środki są niezwykle skromne i wystarczają nam na drobne prace remontowe oraz sprzątanie. Zależy nam, żeby ten zabytek - przez lata pozostawiony samemu sobie, niszczejący i sukcesywnie rozgrabiany - przywrócić do łask i świetności. Marzy nam się odbudowa muru okalającego cmentarz, renowacja kamiennych nagrobków i wytyczenie ścieżek. Każda finansowa pomoc w przypadku miejsca zapomnianego, jak nasze, jest na wagę złota. Liczymy na Państwa pomoc.g43dc62ecf996e8b.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 4

PH
Peter Herzberg
600 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AP
Arleta Pechman
400 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

795 568 zrzutek

i zebrali

611 857 739 zł

A ty na co dziś zbierasz?