id: xmzk5v

Pomoc Darkowi Rajcy - ogień zabrał mu wszystko.

Pomoc Darkowi Rajcy - ogień zabrał mu wszystko.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
69 429 zł
z 150 000
46%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 980 674 zrzutki i zebrali 1 002 349 138 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć, mam na imię Agnieszka Piekarska. Piszę w imieniu sąsiada Dariusza Rajcy. W ostatnim czasie, a dokładniej pisząc wczorajszej nocy (8/9 luty) załamał się temu chłopakowi całkowicie świat. Jego dom dokładnie o godzinie 5 rano uległ pożarowi. Dariusz mieszkał tam ze swoimi rodzicami, którzy nie są w pełni sprawni i potrzebują ciągłej opieki ze strony syna. Mówiąc nieco dokładniej co wydarzyło się ubiegłej nocy.

 Pan Dariusz obudził się nad ranem czując swąd dymu. W tym samym momencie zerwał się na nogi. Kiedy otworzył drzwi od swego pokoju ujrzał ogień opanowujący już znaczną część domu. W pierwszej chwili zaczął ratować swych rodziców, którzy nie byli już w stanie sami opuścić domu. Następnie zawiadomił wszelkie służby i udał się do nas po pomoc. Ubrany jedynie w bokserki, w których spał, cały we krwi i w płaczu, iż potrzebuje pomocy, ponieważ nie był sam w stanie opanować ognia. W tej samej chwili udaliśmy się wszyscy, by pomóc sąsiadowi.

 Ze swojej strony podarowaliśmy chłopakowi ubrania, wszystko co znajdowało się w domu podczas akcji pożarniczej zostało zniszczone.


 Dom nie był  ubezpieczony, z prostej przyczyny… nie było tej rodziny stać na to. Darek (28-letni chłopak ) nie jest w stanie sam wyremontować domu, który spłonął w znacznej części, ponieważ jest on główną osobą zajmującą się domem i rodzicami. Pensja, którą dostaje w zakładzie pracy wystarcza mu jedynie na podstawowe potrzeby.

 Zaciągnął on kredyt kilka lat temu na zakup centralnego ogrzewania, którego w domu nie było. W ubiegłym roku Darek zaciągnął kolejny kredyt na wymianę okien, ponieważ w domu zaczęła pojawiać się wilgoć. Niestety podczas  pożaru wszystko co Darek wykonał w domu, by żyć w godnych warunkach zostało zniszczone (uszkodzone).

W celu potwierdzenia  informacji można się udać na ulicę Majową 21  w Mielcu. Sąsiad wraz z rodzicami na dany moment mieszka w pomieszczeniu gospodarczym.

Myślę, że każda pomoc zostanie przez nich przyjęta, poczynając od ubrań. Dom jest w stanie nie do zamieszkania. Wchodząc do domu można odczuć unoszący się zapach spalenizny. Ściany jak widać na zdjęciach są do kapitalnego remontu, wszystkie podłogi muszą zostać wymienione, ponieważ w wyniku akcji gaśniczej  zostały zalane. Wszelkie pomieszczenia znajdujące się w domu wymagają generalnego remontu (poczynając od elektryki).  Rodzina ta znajduje się obecnie w krytycznej sytuacji.

Każda najmniejsza pomoc skierowana w ich stronę zostanie odwzajemniona uśmiechem pełnym wdzięczności i z pewnością poruszeniem ich serc, iż bezinteresowna pomoc istnieje.


Tworzymy zbiórkę, by pomóc sąsiadowi w remoncie domu.


 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 839

BK
Beata i Andrzej
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
MR
Marek
50 zł
IS
Irena S.
50 zł
IG
Iwona Groele
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PI
Piotr
70 zł
MI
Jola
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
HU
Hubert
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków