id: xnt39f

Remont pomieszczeń piwnicznych Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu i kawiarnia integracyjna

Remont pomieszczeń piwnicznych Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu i kawiarnia integracyjna

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 166 750 zrzutek i zebrali 1 213 603 977 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stworzenie nowoczesnej przestrzeni edukacyjno-artystycznej w GCK w Bolesławcu. Z zebranych środków zostaną wyposażone następujące pracownie: plastyczno -garncarska, sala pracowni śpiewu oraz kawiarenka GCK.

Marzymy o stworzeniu nowoczesnej przestrzeni edukacyjno-artystycznej w GCK w Bolesławcu.

Z zebranych środków zostaną wyposażone następujące pracownie: plastyczno -garncarska, sala pracowni śpiewu oraz kawiarenka GCK.

Chcemy również urządzić studio nagrań aby pomóc młodym utalentowanym wokalistom w ich rozwoju artystycznym. Stworzenie pracowni śpiewu uatrakcyjni ofertę dla młodzieży pragnącej doskonalić swój warsztat wokalny, dykcję, emisję głosu, chcącej prezentować się publicznie i uczestniczyć w nagraniach w dobrze wyposażonym studio.

Utworzenie nowych sal zajęć pozwoli na zagospodarowanie pomieszczenia na parterze na Kawiarenkę Integracyjną. Pragnęlibyśmy aby stała się ona stałym elementem krajobrazu kulturalnego Bolesławca. Kawiarenka, będzie wykraczać poza rolę lokalu gastronomicznego, wzbogaci życie kulturalne, organizując i goszcząc koncerty, wystawy, pokazy filmowe, dyskusje, spektakle, warsztaty. Często ludzie, którzy mieszkają w małych miejscowościach narzekają na brak przestrzeni do spotkań, półpublicznych przestrzeni spędzania czasu, współdziałania, współpracy.

Będzie ona spełniać funkcję czytelni, sali koncertowej i wystawienniczej. W tym miejscu możliwa będzie wymiana doświadczeń, prezentacji talentów a także rejestracja ich dorobku studiu nagrań. Będzie to miejsce integracji artystów, oraz regionalistów i społeczników.

W naszej kawiarence znajdzie się miejsce regał z książkami „na wymianę” – w zależności od potrzeb będzie to sala koncertowa, galeria, sala warsztatowa.

W tym klimatycznym miejscu prowadzone będą wydarzenia kulturalne i wystawy sztuki.

W jej „rozkładzie jazdy” poza koncertami, znajdą się wieczorki poetyckie, wystawy czy pokazy filmowe.

Właśnie taką przestrzeń chcemy przygotować mieszkańcom. Ludzie potrzebują miejsca do spotkania się, pogadania, poplotkowania, ponarzekania. Miejsca, w którym nie trzeba poddawać się nakazom i zakazom ale też miejsce, które jednak ma swoje ramy i daje pewien komfort przebywania w nim.

W tym miejscu rodzice będą mogli wypić aromatyczną kawkę i poczytać czekając na swoje pociechy.

Zdajemy sobie sprawę jak w Bolesławcu potrzebna jest przestrzeń przeznaczona dla młodych ludzi. Z obserwacji wiem, że potrzeba miejsca bez odgórnego planu właśnie u młodzieży jest bardzo silna. Oni bardzo potrzebują własnego miejsca, które da im poczucie, że mogą coś w nim zmienić sami, ukryć się przed dorosłymi, pobyć razem z rówieśnikami.

W tej klubo- kawiarni znalazłyby się miejsca, w których zobaczyć można było szeroki przekrój wiekowy – od uczniów, przychodzących co jakiś czas na kawę, przez przedstawicieli wolnych zawodów, instalujących w kawiarniach swoje mobilne biura, rodziców z małymi dziećmi, po seniorów, którzy spotykają się w nich w ramach warsztatów.

Urządzenie kawiarni jest dobrym pomysłem na odświeżenie naszej przestrzeni i zarazem – wizerunku instytucji.

Fantastycznie mieć poczucie że robi się wspólnie z ludźmi. (…)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4

AN
Aneta
100 zł
BA
Barbara
50 zł
JL
Justyna Lipska
40 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków