id: xnyzru

Neoromańska kaplica w Szkołach św. Tomasza z Akwinu

Neoromańska kaplica w Szkołach św. Tomasza z Akwinu

123 670 zł 
z 120 000 zł
103%
zakończona 03.05.2019r
287 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności11

 • Niedawno w zakładce Komentarze dziękowaliśmy za Państwa wielką hojność i umożliwieni realizacji projektu szkolnej kaplicy. Dodatkowe środki zebrane na zrzutce zostaną przeznaczone na dalsze wyposażenie kaplicy, którego nie wzięliśmy pod uwagę w pierwotnym kosztorysie: dodatkowe lichtarze i lampy dla ministrantów przy Mszach św. uroczystych, sygnaturki, kropielnice, pulpit pod mszał, obrusy, figury boczne, stacje drogi krzyżowej itp. Tymczasem zachęcamy do oglądania zdjęć części sprzętu liturgicznego: lichtarze - https://www.instagram.com/p/BwrtfilBOhF/ , łuk nad tabernakulum i lichtarze - https://www.instagram.com/p/BwtOsBoBmly/ , sygnaturki - https://www.instagram.com/p/BwuXQI2h1aT/
  Czytaj więcej
 • Przedstawiamy aktualne zdjęcia kaplicy - widać zawieszone już żyrandole, wieczną lampkę, a także umiejscowioną mensę, predelle ołtarzowe a także jeszcze niewykończone tabernakulum. https://www.instagram.com/p/Bv_77Q4HbAd/
  Czytaj więcej
 • Pierwsze części ołtarza stanęły już w prezbiterium. Oto dwa linki do zdjęć: https://www.instagram.com/p/BvWD19cnUWc https://www.instagram.com/p/BvYbdwHHpsG
  Czytaj więcej
 • Z radością informujemy, że nowe żyrandole zostały już zawieszone - https://www.instagram.com/p/BvWtOrBHQ1K
  Czytaj więcej
 • Ze względu na liczne zapytania informujemy, że kaplica znajduje się w budynku Szkół św. Tomasza z Akwinu przy ul. Ks. Piotra Skargi 13, 05-420 Józefów. Powierzchnia kaplicy to ok. 300 m2, docelowo będzie ok. 180 miejsc siedzących, a więc będzie mogła pomieścić ok. 250 osób (plus miejsca na chórze). Msze św. odprawiane są w ciągu roku szkolnego od poniedziałku do czwartku o godz. 7.15, w piątki o 8.05 i 11.35. Kaplica szkolna jest dostępna dla wszystkich gości szkoły w godzinach jej funkcjonowania.
  Czytaj więcej
 • Pragniemy wyjaśnić, że portal Zrzutka.pl nie pobiera żadnych automatycznych opłat od organizatora zrzutki ani od wpłacających. Tylko w przypadku dobrowolnego zaznaczenia odpowiedniej opcji przy wpłacie wpłacający ma możliwość wesprzeć działalność portalu Zrzutka.pl
  Czytaj więcej
 • Detale apsydy: https://www.instagram.com/p/Bug3dq1HsyR/
  Czytaj więcej
 • Zdjęcia ukończonej apsydy: https://www.instagram.com/p/BuggbJ-HOlk
  Czytaj więcej
 • Dodaliśmy nową nagrodę: Imienny wpis na tablicy upamiętniającej dobroczyńców, umieszczonej w nowej kaplicy. W tym wypadku prawo zadziała wstecz, tzn. wszyscy, którzy wpłacili łącznie 2000 zł i więcej mogą zostać dołączeni do imiennej tablicy upamiętniającej (prosimy o kontakt mailowy).
  Czytaj więcej
 • Bóg zapłać za dotychczasowe hojne wpłaty! Prosimy Państwa o zaangażowanie się w promocję naszej zrzutki poprzez udostępnianie w mediach społecznościowych i na zaprzyjaźnionych stronach internetowych.
  Czytaj więcej
 • Najnowsze zdjęcia kaplicy: https://www.instagram.com/p/Bt-XxsonOuh/
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy fundusze na prace wykończeniowe neoromańskiej kaplicy pw. Świętej Rodziny w budynku zajmowanym przez prowadzone przez naszą fundację Szkoły św. Tomasza z Akwinu. Ogrom zadań został już wykonany, jednak żeby zdążyć przed planowanym na maj br. poświęceniem kaplicy potrzeba jeszcze niemało trudu i nakładów finansowych. Ad maximam Dei gloriam (‘na największą chwałę Bożą’; słowa św. Maksymiliana Kolbego) prosimy o pomoc w realizacji tego wzniosłego projektu.

Ad maximam Dei gloriam!

Od 2005 r. Fundacja Sancti Iosephi działa na polu edukacji katolickiej i klasycznej; w podwarszawskim Józefowie prowadzimy Szkołę Podstawową oraz Liceum św. Tomasza z Akwinu.

Sercem wychowania dzieci i młodzieży w naszych szkołach jest Msza św. odprawiana w tradycyjnym rycie rzymskim. Ten najwspanialszy akt czci i miłości, jaki możemy złożyć Bogu na ziemi, wymaga godnego miejsca i oprawy.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się na ambitny projekt wystroju naszej szkolnej kaplicy w stylu neoromańskim. Im piękniejsza będzie ta kaplica, tym łatwiej będzie uczniom modlącym się w niej skupić myśli i serca na tym, co Boże, wieczne, nieprzemijające…

Od wielu miesięcy trwają intensywne prace. Chociaż efekty są już widoczne, potrzeba jeszcze wiele wysiłku i środków finansowych, żeby wykonać szereg czasochłonnych czynności, takich jak: dokończenie malowideł na ścianach, instalacja ołtarza (wiernej kopii ołtarza z Paray-le-Monial, miejsca objawień Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque) i balasek, wykonanie tabernakulum, drewnia-nych figur, ławek, balustrady na chórze, konfesjonałów, a także zakup żyrandoli i lichtarzy.

Konsekracja ołtarza i poświęcenie kaplicy są planowane na maj 2019

Projekt prezbiterium

Oryginalny ołtarz z Paray-le-Monial

Części nowego ołtarza

Wzór do wykonania żyrandoli

W intencji wszystkich dobroczyńców

członkowie Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X w Polsce codziennie odmawiają różaniec, a w każdym z przeoratów raz w miesiącu jest odprawiana Msza św.

Jak wyglądał przebieg dotychczasowych prac ?

Zapraszamy do obejrzenia archiwum fotograficznego naszej szkoły

Instagram Akwinaty

Co to jest Akwinata?

Zapraszamy do poznania Szkoły Podstawowej i Liceum św. Tomasza z Akwinu

www.akwinata.edu.pl

Zachęcamy do udostępniania naszej zrzutki znajomym!

W maju poświęcenie kaplicy

POmóż zakończyć prace na czas

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 287

ŁU
Łukasz
10 zł
MK
Małgorzata Kobosz
50 zł
MC
Marcin Czenko
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AG
Anna Gołębiewska
300 zł
KF
Krzysztof Frączek
150 zł
RK
Ryszard Kubaszko
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
11 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków
 • Dariusz Czarnowski

  Tym razem proszę o wsparcie budowy

 • Mariusz Skiba

  .,.Grosza daj wiedźminowi, sakiewką potrząśnij... -> ID: zrzutka . pl / mu645r

 • Michał Sanetra

  /gszkrm proszę pomoc mi w spędzeniu Swiąt w domu , obecnie przebywam na ulicy

 • Fundacja Sancti Iosephi

  Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy!
  Udało się osiągnąć cel naszej „zrzutki”. Z całego serca dziękuję Wam wszystkim za Waszą hojność, dzięki której będzie możliwe wykończenie i urządzenie wnętrza naszej szkolnej kaplicy, a przede wszystkim wykonanie przepięknej kopii ołtarza z Paray-le-Monial – miejsca, w którym Najświętsze Serce Pana Jezusa objawiło się św. Małgorzacie Marii. Jest to namacalny dowód Waszej miłości do naszego Zbawiciela oraz wspaniałe wyznanie Waszego przekonania o nieskończonej wartości Mszy Świętej wszech czasów. Jest to także dowód Waszej miłości bliźniego, bo dzięki Wam powstanie ten najdroższy klejnot naszej szkoły, który będzie ogniskiem wychowania nowych pokoleń polskich katolików.
  Ksiądz Rektor i ja razem ze wszystkimi kapłanami Bractwa w Polsce obiecujemy nasze modlitwy podczas Najświętszej Ofiary we wszystkich Waszych intencjach, aby dobry Bóg przez Matkę Najświętszą wynagrodził Waszą hojną ofiarność.

  Z kapłańskim błogosławieństwem
  ks. Karol Stehlin FSSPX,
  prezes Fundacji Sancti Iosephi i przełożony Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Prosimy o nowe, aktualne zdjęcia z kaplicy.

  ukryta
 • Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Wpinka Dobrodzieja Tradycji Katolickiej

Wpinka upamiętniająca wsparcie tego konkretnego dzieła

rozwiń

wybrano 20 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Kubek i wpinka Dobrodzieja Tradycji Katolickiej

Kubek i wpinka upamiętniające wsparcie tego konkretnego działa

rozwiń

wybrano 63 razy

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Imienny wpis na tablicy upamiętniającej dobroczyńców, umieszczonej w nowej kaplicy

A także kubek i wpinka Dobrodzieja Tradycji Katolickiej upamiętniające wsparcie tego konkretnego dzieła.

*Uwaga! Organizator rości sobie prawo odstąpienie od zapisania imiennego darczyńcy, co będzie wiązało się ze zwrotem wpłaconych środków.

rozwiń

wybrano 3 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

851 139 zrzutek

i zebrali

735 363 470 zł

A ty na co dziś zbierasz?