id: xnyzru

Neoromańska kaplica w Szkołach św. Tomasza z Akwinu

Neoromańska kaplica w Szkołach św. Tomasza z Akwinu

Nasi użytkownicy założyli 912 591 zrzutek i zebrali 874 774 654 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

 • Niedawno w zakładce Komentarze dziękowaliśmy za Państwa wielką hojność i umożliwieni realizacji projektu szkolnej kaplicy. Dodatkowe środki zebrane na zrzutce zostaną przeznaczone na dalsze wyposażenie kaplicy, którego nie wzięliśmy pod uwagę w pierwotnym kosztorysie: dodatkowe lichtarze i lampy dla ministrantów przy Mszach św. uroczystych, sygnaturki, kropielnice, pulpit pod mszał, obrusy, figury boczne, stacje drogi krzyżowej itp. Tymczasem zachęcamy do oglądania zdjęć części sprzętu liturgicznego: lichtarze - https://www.instagram.com/p/BwrtfilBOhF/ , łuk nad tabernakulum i lichtarze - https://www.instagram.com/p/BwtOsBoBmly/ , sygnaturki - https://www.instagram.com/p/BwuXQI2h1aT/
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy fundusze na prace wykończeniowe neoromańskiej kaplicy pw. Świętej Rodziny w budynku zajmowanym przez prowadzone przez naszą fundację Szkoły św. Tomasza z Akwinu. Ogrom zadań został już wykonany, jednak żeby zdążyć przed planowanym na maj br. poświęceniem kaplicy potrzeba jeszcze niemało trudu i nakładów finansowych. Ad maximam Dei gloriam (‘na największą chwałę Bożą’; słowa św. Maksymiliana Kolbego) prosimy o pomoc w realizacji tego wzniosłego projektu.

Ad maximam Dei gloriam!

Od 2005 r. Fundacja Sancti Iosephi działa na polu edukacji katolickiej i klasycznej; w podwarszawskim Józefowie prowadzimy Szkołę Podstawową oraz Liceum św. Tomasza z Akwinu.

Sercem wychowania dzieci i młodzieży w naszych szkołach jest Msza św. odprawiana w tradycyjnym rycie rzymskim. Ten najwspanialszy akt czci i miłości, jaki możemy złożyć Bogu na ziemi, wymaga godnego miejsca i oprawy.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się na ambitny projekt wystroju naszej szkolnej kaplicy w stylu neoromańskim. Im piękniejsza będzie ta kaplica, tym łatwiej będzie uczniom modlącym się w niej skupić myśli i serca na tym, co Boże, wieczne, nieprzemijające…

Od wielu miesięcy trwają intensywne prace. Chociaż efekty są już widoczne, potrzeba jeszcze wiele wysiłku i środków finansowych, żeby wykonać szereg czasochłonnych czynności, takich jak: dokończenie malowideł na ścianach, instalacja ołtarza (wiernej kopii ołtarza z Paray-le-Monial, miejsca objawień Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque) i balasek, wykonanie tabernakulum, drewnia-nych figur, ławek, balustrady na chórze, konfesjonałów, a także zakup żyrandoli i lichtarzy.

Konsekracja ołtarza i poświęcenie kaplicy są planowane na maj 2019

Projekt prezbiterium

Oryginalny ołtarz z Paray-le-Monial

Części nowego ołtarza

Wzór do wykonania żyrandoli

W intencji wszystkich dobroczyńców

członkowie Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X w Polsce codziennie odmawiają różaniec, a w każdym z przeoratów raz w miesiącu jest odprawiana Msza św.

Jak wyglądał przebieg dotychczasowych prac ?

Zapraszamy do obejrzenia archiwum fotograficznego naszej szkoły

Instagram Akwinaty

Co to jest Akwinata?

Zapraszamy do poznania Szkoły Podstawowej i Liceum św. Tomasza z Akwinu

www.akwinata.edu.pl

Zachęcamy do udostępniania naszej zrzutki znajomym!

W maju poświęcenie kaplicy

POmóż zakończyć prace na czas

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Wpłaty 287

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków
 • Dariusz Czarnowski

  Tym razem proszę o wsparcie budowy

 • Mariusz Skiba

  .,.Grosza daj wiedźminowi, sakiewką potrząśnij... -> ID: zrzutka . pl / mu645r

 • Michał Sanetra

  /gszkrm proszę pomoc mi w spędzeniu Swiąt w domu , obecnie przebywam na ulicy

 • Fundacja Sancti Iosephi

  Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy!
  Udało się osiągnąć cel naszej „zrzutki”. Z całego serca dziękuję Wam wszystkim za Waszą hojność, dzięki której będzie możliwe wykończenie i urządzenie wnętrza naszej szkolnej kaplicy, a przede wszystkim wykonanie przepięknej kopii ołtarza z Paray-le-Monial – miejsca, w którym Najświętsze Serce Pana Jezusa objawiło się św. Małgorzacie Marii. Jest to namacalny dowód Waszej miłości do naszego Zbawiciela oraz wspaniałe wyznanie Waszego przekonania o nieskończonej wartości Mszy Świętej wszech czasów. Jest to także dowód Waszej miłości bliźniego, bo dzięki Wam powstanie ten najdroższy klejnot naszej szkoły, który będzie ogniskiem wychowania nowych pokoleń polskich katolików.
  Ksiądz Rektor i ja razem ze wszystkimi kapłanami Bractwa w Polsce obiecujemy nasze modlitwy podczas Najświętszej Ofiary we wszystkich Waszych intencjach, aby dobry Bóg przez Matkę Najświętszą wynagrodził Waszą hojną ofiarność.

  Z kapłańskim błogosławieństwem
  ks. Karol Stehlin FSSPX,
  prezes Fundacji Sancti Iosephi i przełożony Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Prosimy o nowe, aktualne zdjęcia z kaplicy.

  ukryta