id: xp6zep

Wesprzyj seniorów podczas pandemii koronawirusa! #sercedlaseniora

Wesprzyj seniorów podczas pandemii koronawirusa! #sercedlaseniora

847 zł 
z 30 000 zł
2%
zakończona 31.07.2020r
16 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Seniorzy to najbardziej narażona grupa osób na skutki koronawirusa. Osoby te, często samotne i schorowane, zostały społecznie „zamknięte” w swych domach. Pomagamy aktywnie przetrwać im ten ciężki okres, jednak bez Twojego wsparcia nie damy rady.Ponad pięć lat temu postanowiliśmy zawalczyć o lepszą codzienność dla osób starszych i niepełnosprawnych z Trójmiasta i okolic. Mieliśmy pomysł na ich aktywizację. Zrealizowaliśmy go i z dumą możemy powiedzieć: „Udało się❗️”. Jeszcze do niedawna setki seniorów uczestniczyło aktywnie w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, koncertach, jeździło na wycieczki, chodziło z nami do kina, muzeów. Pokazaliśmy, że „jesień życia” nie musi być spędzona w smutku, chorobie, samotności i zapomnieniu. Sprawiliśmy, że poczuli się oni ważni i zaopiekowani. Dzięki naszym staraniom seniorzy uwierzyli, że ich codzienność może być pełna przygód. I taka też była. Do czasu.


Obecna sytuacja zamknęła ponownie seniorów w domach. Umieściła ich na stałe w miejscu, z którego pomogliśmy im wyjść. Nasze wysiłki nie poszły jednak na marne. Zaszczepiliśmy w nich „cząstkę odkrywcy”, która sprawia, że dalej chcą się cieszyć życiem. Nie mogą tego robić tak jak kilka miesięcy temu, jednak mamy pomysł na to, jak dalej o nich dbać i pomóc im dalej czuć się ważnym. Potrzebujemy jednak Twojego wsparcia, by móc dalej działać.


Na co dokładnie przeznaczymy Twoje wsparcie?

Całą swoją energię przekładamy teraz w działania wspierające trójmiejskich seniorów „na odległość” oraz na pomaganie im w życiu codziennym. Rozpoczęliśmy szereg działań, który będziemy dalej kontynuować: 

➡️ uruchomiliśmy „Telefon do seniora” – nasi pracownicy i wolontariusze dzwonią do seniorów i pytają się ich, ja się czują, co robią, czy może czegoś nie potrzebują oraz po prostu z nimi rozmawiają, dając jasny sygnał, że nie są w tym wszystkim sami,

➡️ robimy zakupy dla seniorów – dbamy o to, aby mieli co jeść, aby nie zdarzyła się sytuacja, w której ktoś z naszych podopiecznych miał pustą lodówkę,

➡️ organizujemy ciepłe posiłki dla tych, którzy nie są w stanie samodzielnie ich przygotować – wcześniej robiliśmy to w ramach naszej świetlicy, ale obecnie musieliśmy dostosować się do nowej sytuacji,

➡️ umawiamy domowe wizyty lekarskie oraz wykupujemy recepty – by zadbać o ich zdrowie i nie dopuścić do sytuacji, gdzie zabrakłoby im niezbędnych lekarstw,

➡️ zorganizowaliśmy ogólnopolską akcję „Zapukaj do sąsiada”, która mobilizuje ludzi do zainteresowania się, czy wszystko jest w porządku u ludzi, wśród których mieszkają.


To nie wszystko! W naszych głowach rodzą się kolejne pomysły. Dzięki zajęciom w naszej świetlicy, udało nam się sprawić, że duża grupa seniorów jest obeznana z cyfrowymi technologiami.


W naszych planach mamy również zajęcia i spotkania on-line:

➡️  gimnastyka dla seniorów – chcemy zadbać o to, aby każdy z ich dostarczył odpowiednią dawkę ruchu swojemu organizmowi,

➡️  spotkania z lekarzami, psychologami, artystami czy pasjonatami – bardzo cenne doświadczenie dla naszych podopiecznych, za którym bardzo tęsknią - standardowo odbywały się przy kawie w naszej świetlicy, jednak teraz przeniesiemy je do wirtualnej rzeczywistości,

➡️ zajęcia kreatywne – z rysunku, prac ręcznych bądź inna forma treningu umysłu


Im więcej uzbieramy, tym więcej działań będziemy mogli kontynuować jak i realizować kolejne ↗️. Włożyliśmy tyle pracy, by zaaktywizować tę grupę społeczną. Jesteśmy moralnie zobligowani, aby nie pozwolić im do powrotu na „poprzednią ścieżkę smutku”. Jeśli nam pomożesz, seniorzy po zakończeniu izolacji dalej będą cieszyć się codziennością.


Dzięki Twojemu wsparciu seniorzy będą nadal czuć się ważni, wyjątkowi i potrzebni. Każda wpłata zmniejsza prawdopodobieństwo, że osobie starszej zabraknie jedzenia, leków czy pomocy medycznej. Okaż #sercedlaseniora. 


Wspominaliśmy już, że seniorzy to bardzo wdzięczni ludzie?

Obiecujemy, że gdy uda się nam zebrać założoną kwotę i wrócimy do normalności, otrzymasz od nas i seniorów specjalny „prezent” , ale teraz ci… nie powiemy co to będzie. Warto poczekać, by dać się zaskoczyć :)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 16

AN
annaweier13
200 zł
M
Malgorzata
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Ania
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JW
Jakub Wszołek
50 zł
JF
JADWIGA FELCZEREK
50 zł
JW
Jakub Wszołek
21,37 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

853 984 zrzutki

i zebrali

741 121 082 zł

A ty na co dziś zbierasz?