id: xpguv9

Wernisaż "Dotykiem zobacz"

Wernisaż "Dotykiem zobacz"

400 zł
z 400
100%
zakończona
30.12.2018r
19
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 777 zrzutek i zebrali 1 108 549 470 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Niewidzialni Niewidomi to kampania społeczna burząca bariery komunikacyjne pomiędzy osobami z dysfunkcją wzroku a bez niej. Przeprowadziliśmy ponad 26 zajęć dla szkół podstawowych i średnich. Było to ponad 550 osób! W tej edycji oprócz warsztatów organizujemy wernisaż dla osób niewidomych i słabowidzących. Chcemy aby sztuka była osiągalna dla każdego. Jeden z członków projektu, który nie jest z Wielkopolski wykonał prace wypukłe, ale musimy po nie pojechać aż do Giżycka! Dlatego zbieramy pieniądze na paliwo i organizację samego wernisażu na miejscu. Wydarzenie jest darmowe, dlatego zapraszamy wszystkich na obejrzenie efektów. :)

Projekt „Niewidzialni Niewidomi” to kampania społeczna burząca bariery komunikacyjne między osobami z dysfunkcją wzorku i bez niej. Dokonujemy tego prowadząc warsztaty u podstaw- czyli dla osób w szkołach podstawowych i średnich. Warsztaty obejmują część teoretyczną: Kim jest osoba niewidoma, jak jej pomóc, czym różni się osoba ociemniała od osoby niewidomej i słabowidzącej. Zadajemy pytania niczym dzieci pytające „dlaczego morze jest słone?”. Tłumaczymy kwestie snu osoby niewidomej, ale nie brakuje także informacji o nauce i życiu codziennym osób z dysfunkcją wzroku. Oprócz samej teorii, pozwalamy na własnej skórze poczuć jak widzi osoba słabowidząca, z pomocą specjalistycznego sprzętu, np. gogli z jaskrą czy zaćmą. Dodatkowo uczniowie mogą przejść się po sali z białą laską. Pokazujemy też sprzęty życia codziennego jak czujnik cieczy czy gry przeznaczone dla osób z daną niepełnosprawnością. Na samym końcu tłumaczymy alfabet Brailla, a zeszłoroczną akcją końcową było wydarzenie pisania listów Braillem.

26 zajęć dla ponad 550 osób

Pisanie listów Braillem

...Jednym z tych pomysłów okazała się wystawa prac wypukłych.

Już 16 stycznia organizujemy wernisaż prac wypukłych. Pomysł zrodził się ze studentem PJATK pochodzącego z Giżycka, który dołączył do naszego zespołu. Tamże wykonał prace na naszą wystawę, aby nasi partnerzy czyli instytucje i organizacje skupione na osobach z dysfunkcją wzroku mogły przyjść na wydarzenie kulturowe.

W tej edycji tworzymy internetowy savoir vivre, który udostępniamy na naszym instagramie oraz facebooku. Obejmuje to szereg zachowań od sytuacji w której spotkamy taką osobę na ulicy, po możliwość pracy bądź mieszkania z nią.

Facebook

Intagram

Dlaczego taki temat? Na tym przykładzie bardzo łatwo pokazać jak w życiu można coś stracić, ale przede wszystkim- jak sobie z tym poradzić. Dodatkowo uświadamiamy, że nie istnieje coś takiego jak hierarchia problemów i nie powinniśmy dzielić ludzi na lepszych i gorszych. Często lęk przed pomocą wynika z niewiedzy, dlatego pokazujemy JAK się zachować i że często wystarczy przede wszystkim zapytać bez współczucia. Oprócz praktycznej wiedzy, nasze warsztaty to spora dawka ciekawostek.

...Jeśli nam się uda, to takich prac będzie więcej

Jeśli spodobała Ci się idea, to wspomóż nas. Każda kwota się liczy. Jesteśmy jeszcze grupą nieformalną, złożoną z pięciu młodych aktywnych osób. Jeśli uda nam się odebrać prace z Giżycka to 16 stycznia zapraszamy wszystkich do Jeżyckiego Centrum Kultury w Poznaniu na Wernisaż "Dotykiem Zobacz"! Dodatkowo jeśli wystarczy nam pieniędzy na materiały to wykonamy więcej prac na wernisaż.

#SEETHEM

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Wpłaty 19

MK
MKW
85 zł
MD
Mikołaj Duchnowski
50 zł
 
Dane ukryte
44 zł
 
Dane ukryte
30 zł
JP
Jagoda Pisarska
30 zł
 
Dane ukryte
21 zł
ŁP
Lukasz Podlipski
20 zł
AT
Agata Tarkowska
20 zł
SN
Sylwia Nowak-Kabacińska
20 zł
TS
Tomasz Simborski
15 zł
Zobacz więcej