id: xr6vwk

Podróź dookoła świata.Pierwszy przystanek - Peru, dżungla, szaman.

Podróź dookoła świata.Pierwszy przystanek - Peru, dżungla, szaman.

3 510 zł
z 15 000
23%
zakończona
06.03.2020r
19
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 301 zrzutek i zebrali 1 107 334 730 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Część pocztówek już wysłana - udało mi się to zrobić jeszcze w 2019 roku :)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wyruszam w podróż życia - do dżungli. Pracować wewnętrznie, odnaleźć powołanie, odkryć swój potencjał. Nauczyć się współistnieć z innymi istotami na tym pięknym świecie. Pierwsza stacja to Amazonia, Peru. Gdy będę gotowy do dalszej drogi, chciałbym poznać resztę Ameryki Południowej, a następnie Indie, Tajlandie, Indonezje. https://odpodrozydookolaswiata.wordpress.com/2019/08/01/spelniac-marzenia/

xr6vwk-7903b80a.png

"Marzenia o przygodzie życia, o wolności"

Proszę Cię o wsparcie w realizacji tego marzenia. Marzenia o przygdzie życia, o wolności, o podróży dookoła świata. Podróży jako szkoły, drogi odnajdywania pełni potencjału, powołania, swojej prawdziwej istoty.

Zapraszam Cię na krótką historię.

Pamiętam, że jeszcze kiedy byłem w podstawówce, marzyłem czasem jakby to było fajnie huśtać się na lianach, skakać po drzewach, jak Mowgli mieć za przyjaciela panterę i wilki.

Trochę później mając już kilkanaście lat, przyszło do mnie, że chciałbym kiedyś tak zupełnie samotnie jak Tarzan znaleźć się w dżunglii. Mając do dyspozycji swoje zmysły, ręce, nogi i wszystko to co dookoła, przeżyć, przetrwać i stać się prawdziwym mężczyzną.

Trochę później, studiując przez rok psychologię, stwierdziłem, że to byłoby niesamowite trafić do odciętęgo od świata amazońskiego plemienia i poznać co to dla nich znaczy żyć.

W 2014 roku, “zupełnie przez przypadek” spotkałem osobę która podróżowała po Południowej Ameryce, i zaintrygowały mnie historie związane z tymi podróżami. Najbardziej pociągały indiańskie przypowieści - mądrości oraz te o tajemniczej wiedzy szamańskiej. Już wtedy chciałem trafić do takiego szamana. Pięć lat temu!

W 2016 roku, poczułem głęboko w środku, że ja naprawdę tam kiedyś trafię.

Mineły trzy lata, a ja ostatniego dnia lipca roku 2019 podjąłem decyzję -

Lecę do Peru, do dżunglii !!!

Cieszę się, bardzo boję! Wiem, że robię to co właśnie teraz powienienem robić. Znam tylko jeden krok na przód i mój „zachowawczy i wszech-planujący” umysł po prostu sika ze strachu. Ale jaki to wspaniały krok na początek – spakować plecak i wsiąść do samolotu.

xr6vwk-9f7fc725.png

...... Podobno to widok z tarasu

xr6vwk-bcfc4d18.png

"Cieszę się, bardzo boję!"

Swoją podróż zaczynam od Katari Center - „20 minut tuk-tukiem do Tarapoto”. Będę tam jako wolontariusz gotował dla osób które przyjeżdzają na warsztaty, kuracje, diety. W zamian będe miał dach nad głową i jedzenie. Będę w pięknym miejscu otoczonym zielenią, dostanę bezcenną możliwość pracy z leczniczymi roślinami z dżunglii i poznawania wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

https://kataricenter.com

https://www.facebook.com/KatariCenter

"być otwartym na życie, na to co przynosi"

Chciałbym tam zostać kilka miesięcy, poznać inne części Peru i Ameryki Południowej. Od dawna marzyłem też o tym, żeby znaleźć się w Indiach, Tajlandii i Indonezji. Otwieram się na te marzenia.

Jedną z lekcji których chcę się nauczyć podczas tej podróży w nieznane, to być otwartym na życie, na to co przynosi, naturalnie płynąć z jego prądem. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć co gdzie i kiedy. Może będę w podróży trzy lata a może wrócę do Polski już za tydzień.

xr6vwk-2b60b3dd.png

xr6vwk-86e37b3f.png

Wolontariaty.

Na różnych etapach podróży chciałbym anagażować się w różne inicjatywy, akcje, programy. Wymiana to często - czas, energia umiejętności wolontariusza za jedzenie i spanie. Lubię w ten sposób podróżować. Być gdzieś, poznawać ludzi, robić coś wspólnie, tworzyć, pomagać. To dla mnie możliwość próbowania nowych ról, zajęć, obowiązków. Świetna okazja, zeby poznać lokalnych mieszkańców jak i ludzi z całego świata. W ten sposób czuję, że moja integracja z danym miejscem i społecznością jest dużo głębsza. Może będę uczył dzieci angielskiego, może opiekował zwierzętami, albo pracował w rezerwatach. Może po prostu zamiatał chodniki, albo zbierał śmieci. Ważne jest co robisz, ważne też jak i z kim to robisz. To jak i z kim często ma dużo większe znaczenie.

xr6vwk-66b3c916.png

"Byłoby fantastycznie"

Byłoby fantastycznie gdyby z Waszą pomocą udało się uzbierać na bilet powrotny. A jeśli uzbiera się na bilet w dalszą podróż – kosmicznie fantastycznie !!!

Ciężko mi oszacować koszta podróży.

Same przeloty z Peru -> Indie -> Tajlandia -> Indonezja -> Europa wyliczyłem na 5000 - 6000PLN.

Ale wiecie, pewnie i tak spędzę godziny żeby znaleźć najbardziej ekonomiczne ceny. Więc to nie tak, że fundujesz mi luksusowe wczasy.

Pomagasz przetrwać wędrówkę (mam nadzieje, że nie taaak ciężką!) w poszukiwaniu siebie.

Czterodniowy szlak na Macchu Picchu - szybkie research pokazuje że to 2700 - 3600PLN

Po drodze pojawi się pewnie mnóstwo nieprzewidzianych kosztów jak na przykład wizy, szczepionki i kto wie co jeszcze - ja nie wiem.

To co wymieniłem to jedynie loty i wstęp do jednego miejsca które baaardzo chcę zobaczyć. Nie szacowałem nic poza tym. Bycie wolontariuszem pomaga ograniczać koszta, ale też nie zawsze udaje się dograć współpracę ot tak i mogą być momenty kiedy będę potrzebował samemu zatroszczyć się o dach nad głową i pokarm.

Liczę, że 15000PLN pozwoliłoby mi spędzić rok w podróży i mieć finansową możliwość zobaczyć te niesamowite rzeczy które spotkam po drodze.

Jak możesz mnie wesprzeć?

* metafizycznie – wyślij dobrą intencję

* finansowo – wpłącając na zrzutkę

* medialnie – klikając lubię, lub udostępniając video i zrzutkę w mediach społecznościowych

* znasz firmy, organizację które mogłyby być zainteresowane sponsorwaniem, patronatem? - daj mi znać, daj znać im.

* lubisz kręcić, montować video? - może stworzymy coś razem? dasz mi kilka wskazówek?

* informacyjnie - słyszałeś o świetnych wolontariatach/tymczasowych pracach? - może byłaś na jakimś? - znasz świetnych ludzi których dobrze poznać, będąc w pobliżu?

* inaczej – masz pomysł, podziel się :)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Dostęp do grupy na fb - relacja z podróży
Zapraszam na relacje z mojej podróży i dostęp do "ekstra" materiałów które będę tam zamieszczał.*Pierwsza część podróży - w dżungli - to może być czas...
10 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Pocztówka z Peru
Miła pamiątka z  końca świata
89 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Wege kolacja dla czterech osób
Gdy wrócę do Polski, przygotuję dla Ciebie najpyszniej jak potrafię obiad/kolacje.   
2500 zł

Kupione 1 z 4

Zakończona

Wpłaty 19

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
2 zł
 
Karolina Pacuła
ukryta
AK
Aneta
20 zł
MF
Gosia
10 zł
PO
Piotr Olczak
ukryta
Aleksandra Ławrynowicz
107 zł
 
Dane ukryte
ukryta
TK
Teresa Kukieła
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków