id: xr6wty

Odkupmy Zuzi leki spalone w pożarze

Odkupmy Zuzi leki spalone w pożarze

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
112 464 zł z 60 000 zł
187%

Aktualności11

 • Akcja #OdkupZuzieLeki od kuchni ;) 


  image

  Czytaj więcej
 • Źle przeczytałem regulamin wypłat 🤦‍♂️ nie 10 tys dziennie, tylko 10 tys jednorazowo. 80 tysięcy już poszło na konto Plewów. Reszta czeka do końca zbiórki. 
  Czytaj więcej
 • Elektrycy skończą prawdopodobnie dzisiaj, więc zamówiliśmy tynkarzy. Oczywiście znajomych ;)


  Dwa kolejne przelewy po 10tys. wczoraj i dziś poszły na konto Rodziny.

  Czytaj więcej
 • Co było do zrobienia, zostało zrobione.


  Ściany są zagruntowane pod nowe wykończenie, grupowo stwierdziliśmy, że cegła jest za piękna, żeby ją przykrywać. Ale decyzja należy do Rodziny oczywiście.


  Stary piec kuchenny wyburzono, przygotowano i wymurowano miejsce pod nowy. Powiększyliśmy też drzwi - po kilku walnięciach głową w futrynę innej opcji nie było :D


  Zrzutka pozwala na wypłacenie jednorazowo 10 tysięcy dziennie, więc wypłaty będą robione przez najbliższy tydzień - chyba, że przekroczymy osiem dych, to dłużej ;)


  Zbiórki nie kończę przed czasem. Potrzeby Rodziny są takie, że każda złotówka to skarb. Z racji choroby Zuzy w domu musi cały czas być Mama, więc na Tacie spoczywa utrzymanie całego domu. Tym bardziej dziękujemy strasznie wszystkim za każdy grosz, jesteście niesamowici, my nadal z trudem wierzymy w to, co się tu stało. Zwłaszcza, że to nasza pierwsza w życiu zrzutka.


  Na miejscu pracują już elektrycy, będzie zrobiona od zera instalacja w piwnicy. Hydraulikę ogarnia sobie samodzielnie Rafał, Tata Zuzy, chłop - złota rączka. Potem wykończenie ścian i będzie można od nowa robić magazyn leków.


  O postępach będziemy nadal na bieżąco informować.

  Czytaj więcej
 • Murujemy pod piec kuchenny, pierwsza kasa na koncie Basi.   image
  image

  Czytaj więcej
 • Połączone siły OSP Maniowy i Huba oraz zaprzyjaźnieni elektrycy, jedziemy!

  image
  image

  Czytaj więcej
 • image
  image
  Działamy 
  Czytaj więcej
 • Zrzutka została w pełni zweryfikowana. Podobnie moje konto. Czyli możemy zamawiać leki!
  Czytaj więcej
 • Idę spać, dokumenty do weryfikacji przesłane. Mam nadzieję, że jutro uda się już wypłacić część pieniędzy na leki.

  Jesteście niesamowici! Dziękujemy z całego serca! Jutrzejsze porządki pójdą jak burza po takim "dopingu". 
  Czytaj więcej
 • Czytaj więcej
 • Po wizycie rzeczoznawców wiemy już, że ubezpieczyciel może zwrócić odszkodowanie za mienie ruchome do 22 tysięcy zł. Kwota na remont spalonego pomieszczenia będzie procentowa. Nie wiemy ile.


  Spalone leki, opatrunki i odżywki były warte około 25 tysięcy, taka sama była kwota spalonych oszczędności.


  Jutro zaczynamy porządki i skuwanie tynków. Trzeba wymienić dwa okna, grzejnik i rurki z kotłowni do niego, zrobić podłogę, tynki, pomalować. Spłonęło też trochę regałów, zamrażarka, kuchenne sprzęty małego AGD, naczynia i inne tego typu sprzęty. Także dwa nowe łóżka dziecięce i większość zabawek małej siostrzenicy Zuzy, która tu mieszka także.


  Zapas leków mamy na tydzień. Leki muszą być zamawiane z wyprzedzeniem i procedura może trwać nawet trzy tygodnie, więc w tej chwili staram się zweryfikować zrzutkę - dokumenty już przesłałem - aby można było wypłacić przynajmniej część pieniędzy i zamówić leki.


  Urealniłem także górny próg, bo pierwotnie zakres wiedzy, jaki mieliśmy był dość mały, żeby móc cokolwiek przewidywać.

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zuza to dziewczynka chora na EB (pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Dwa lata temu z kumplami z jednostki OSP, po wsparciu dobrych ludzi z naszej okolicy i z sieci, wybudowaliśmy Jej łazienkę, która była niezbędna do normalnej egzystencji. Strasznie się cieszyliśmy z tej akcji. Zuza z czasem stała się nieformalnym członkiem naszej jednostki. Można o tej akcji poczytać tutaj: https://www.gosc.pl/doc/5319452.Jak-motyl-zostal-strazakiem a także na twitterze pod hashem: #lazienkadlazuzi


u06491fc46ccb81c.jpegDziś (3 marca) o 6.40 rano obudziła nas syrena w remizie i zostaliśmy zadysponowani do pożaru. Wiedzieliśmy że jest on w wiosce Zuzy, ale nie podejrzewaliśmy, że to Jej dom. Spłonęło doszczętnie jedno pomieszczenie przylegające do kotłowni. Już w trakcie akcji dowiedzieliśmy się od Basi, mamy Zuzy, że spłonął magazyn leków, opatrunków i odżywek z zapasem na około pół roku. Basia zaopatrzyła się w związku z obecną epidemią. W pomieszczeniu były też nowe meble i sprzęty przeniesione tu w związku z planowanym remontem kuchni. A także oszczędności, z których ten remont miał być finansowany na początku.


g9e9cc2307281e60.jpegSame leki i odżywki to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt sprzętów i oszczędności to pewnie drugie tyle. Zanim ubezpieczyciel będzie mógł wypłacić odszkodowanie potrzeba zakupić leki i odżywki oraz wstępne materiały na odbudowę. Ze względu na chorobę Zuzy, Mama jest z nią cały czas, Tata pracuje w delegacjach i w każdej wolnej chwili remontuje stary dom. Z uporządkowaniem domu problemu nie ma - zrobiliśmy łazienkę - pomożemy przy powrocie do normalności. Dziś pomogliśmy w wietrzeniu i wstępnym ogarnianiu miejsca pożaru. Ale jak chodzi o pieniądze, liczymy tylko na Was - ludzi dobrej woli.


#OdkupZuziLeki


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1807

 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AS
Adam Szyszka
1 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
M
Monika
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Skarbonki

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 63

 
2500 znaków
 • Justyna Górka

  rczfmz jest to ID do mojej zbiórki.bardzo proszę o pomoc. jestem mam 2 wspaniałych dziewczynek niestety moja choroba wciąż nas rozdziela :( nie mogę patrzeć jak dzieci się rozwijają :( a stan zdrowia się pogarsza z dnia na dzień :( :( stąd bardzo proszę o pomoc :( wiem że dobro do każdego powróci ❤️ proszę pomóżcie by moje córki nie straciły mamy :(

 • Yomenik alhemik

  To jest fejk nie wpłacajcie polecam tu

 • Marcin Winiarski

  Witam mam ogromną prośbę do wszystkich ludzi o dobrym serduszku. Mieszkam w małej wsi daleko od miasta. Mam bardzo trudną sytuację finansową przez pandemie straciłem pracę. W tej chwili brakuje mi na wszystko. Jestem zarejestrowany w urzędzie pracy ale i tak nie ma żadnej pracy. Mam zaległości w opłatach bardzo często brakuje mi na jedzenie. Zwracam się z prośbą do was każda złotówka się liczy. Dobro kiedyś woci do was. Z góry wszystkim bardzo dziekuje

 • Wiktoria Ustaszewska

  Proszę o pomoc dla chorej siostry na zespół Downa ID:nbg6gw

 • Janusz Tarczynski

  Bardzo bym prosił o pomoc dla   id  zrzutki 4gzxe2 ❤️ proszę pomóż  każda złotówka się liczy, wszystko jest w opisie zrzutki błagam

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 347 zrzutek

i zebrali

440 690 705 zł

A ty na co dziś zbierasz?