id: xrv4s6

KWESTA NA RATOWANIE ZABYTKOWYCH NAGROBKÓW NA CMENTARZU CENTRALNYM W SZCZECINIE

KWESTA NA RATOWANIE ZABYTKOWYCH NAGROBKÓW NA CMENTARZU CENTRALNYM W SZCZECINIE

1 077 zł z 10 000 zł
10%
zakończona 20.11.2020r
26 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nieprzerwanie od 2004 r. sympatycy i przyjaciele Cmentarza Centralnego, w dniu Wszystkich Świętych spotykali się na największej szczecińskiej nekropolii, aby wyrazić swoją pamięć i wdzięczność wobec bliskich zmarłych oraz wesprzeć działania Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego, których celem jest odnowa zabytkowych pomników nagrobnych i godne upamiętnienie spoczywających tu osób. Ludzie kultury, nauki i polityki, ale też zwykli szczecinianie, którym leży na sercu los zabytkowej nekropolii, z puszką w ręku i z uśmiechem na twarzy przemierzali cmentarne alejki prosząc o datki wspierające działalność Stowarzyszenia.


W tym wyjątkowym czasie, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno kwestujących jak i darczyńców zmuszeni byliśmy podjąć trudną decyzję i zrezygnowaliśmy z prowadzenia zbiórki w tradycyjny sposób. Bardzo żałujemy, że nie możemy spotkać się z Państwem osobiście, jednak nie chcąc przerywać tradycji najstarszej szczecińskiej kwesty, w tym roku chcielibyśmy zaprosić do wsparcia działań Stowarzyszenia w sposób zdalny, poprzez wpłaty na konto bankowe udostępnione za pośrednictwem portalu zrzutka.pl


W tym roku zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dokończenie konserwacji zabytkowego pomnika rodziny Nitsche i pielęgnację innych historycznych nagrobków.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 26

LK
Lucja Kalkstein
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AK
Anna Kompowska
100 zł
MG
Gosia Gradkowska
77 zł
WM
Wiktor Możdżer
50 zł
DU
Dorota Ułanek
50 zł
DS
Davide Safin
50 zł
AK
Agata
50 zł
AO
Agnieszka Olejnik
50 zł
SR
Stanisław Ruksza
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Michał Dębowski

    Jestem z Wami od zawsze! Nie wyobrażam sobie, aby w tym roku miałoby mnie nie być. Cieszę się, że choć w ten sposób mogę wesprzeć tę szlachetną inicjatywę :) Do zobaczenia za rok, w lepszych postcovidowych czasach :)

    50 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 423 zrzutki

i zebrali

526 852 258 zł

A ty na co dziś zbierasz?