id: xrv4s6

KWESTA NA RATOWANIE ZABYTKOWYCH NAGROBKÓW NA CMENTARZU CENTRALNYM W SZCZECINIE

KWESTA NA RATOWANIE ZABYTKOWYCH NAGROBKÓW NA CMENTARZU CENTRALNYM W SZCZECINIE

1 077 zł z 10 000 zł
10%
zakończona 20.11.2020r
26 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nieprzerwanie od 2004 r. sympatycy i przyjaciele Cmentarza Centralnego, w dniu Wszystkich Świętych spotykali się na największej szczecińskiej nekropolii, aby wyrazić swoją pamięć i wdzięczność wobec bliskich zmarłych oraz wesprzeć działania Stowarzyszenia na rzecz Cmentarza Centralnego, których celem jest odnowa zabytkowych pomników nagrobnych i godne upamiętnienie spoczywających tu osób. Ludzie kultury, nauki i polityki, ale też zwykli szczecinianie, którym leży na sercu los zabytkowej nekropolii, z puszką w ręku i z uśmiechem na twarzy przemierzali cmentarne alejki prosząc o datki wspierające działalność Stowarzyszenia.


W tym wyjątkowym czasie, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno kwestujących jak i darczyńców zmuszeni byliśmy podjąć trudną decyzję i zrezygnowaliśmy z prowadzenia zbiórki w tradycyjny sposób. Bardzo żałujemy, że nie możemy spotkać się z Państwem osobiście, jednak nie chcąc przerywać tradycji najstarszej szczecińskiej kwesty, w tym roku chcielibyśmy zaprosić do wsparcia działań Stowarzyszenia w sposób zdalny, poprzez wpłaty na konto bankowe udostępnione za pośrednictwem portalu zrzutka.pl


W tym roku zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć na dokończenie konserwacji zabytkowego pomnika rodziny Nitsche i pielęgnację innych historycznych nagrobków.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 26

LK
Lucja Kalkstein
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AK
Anna Kompowska
100 zł
G
Gosia Gradkowska
77 zł
WM
Wiktor Możdżer
50 zł
DU
Dorota Ułanek
50 zł
DS
Davide Safin
50 zł
A
Agata
50 zł
A
Agnieszka Olejnik
50 zł
SR
Stanisław Ruksza
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Michał Dębowski

    Jestem z Wami od zawsze! Nie wyobrażam sobie, aby w tym roku miałoby mnie nie być. Cieszę się, że choć w ten sposób mogę wesprzeć tę szlachetną inicjatywę :) Do zobaczenia za rok, w lepszych postcovidowych czasach :)

    50 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

705 111 zrzutek

i zebrali

474 910 588 zł

A ty na co dziś zbierasz?