id: xryjv7

Remont remizy OSP RW w Pile

Remont remizy OSP RW w Pile

Nasi użytkownicy założyli 916 808 zrzutek i zebrali 884 328 095 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne działa w Pile od ponad 20 lat. Od samego początku brakowało nam własnego miejsca. Nasza jednostka zajmuje biuro w strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Niestety w związku z budową nowej strażnicy, musieliśmy szukać nowego miejsca. Od ponad dwóch lat prowadzimy remont budynku, który został nam wyznaczony. To były zakład mechaniki pojazdowej, całkowicie nieprzystosowany do ciężkiego sprzętu oraz rodzaju naszej aktywności. Dzięki wsparciu Gminy Piła i dotacjom otrzymanym do tej pory, wiele prac zostało już wykonanych. Niestety to wciąż za mało, żeby zakończyć remont.

Nasza działalność ma charakter całkowicie społeczny, za naszą pracę na rzecz bezpieczeństwa nie pobieramy żadnego wynagrodzenia. Staramy się być gotowi na każde wezwanie alarmowe, mimo że większość z nas pracuje zawodowo. Okres ostatnich dwóch lat jest dla nas wyjątkowo trudny. W chwili obecnej sprzęt potrzebny do akcji znajduje się w 3 różnych miejscach, co niestety ma ogromny wpływ na czas dojazdu do zdarzenia. Od dwóch lat nie mamy gdzie się szkolić i spotykać. Nie ma możliwości nawet umycia rąk po akcji, nie mówiąc już o załatwieniu potrzeb fizjologicznych.

Mimo tego nigdy nie odmawiamy niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Z nową strażnicą wiążemy ambitne plany. Mamy nadzieję na rozszerzenie działań ratowniczych, duży nacisk chcielibyśmy położyć na szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu pierwszej pomocy oraz propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wyremontowana i oddana do użytku strażnica będzie służyć nie tylko nam, strażakom, ale i mieszkańcom Piły. Zależy nam by szybko i skutecznie nieść pomoc w przypadku zagrożenia!

Chcielibyśmy bardzo zachęcić wszystkich Państwa do wsparcia nas w spełnieniu naszego marzenia o własnej remizie. Każda podarowana złotówka ma dla nas ogromne znaczenie!

Prosimy - pomóżcie nam!

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę lub udostępnienie!

Z wdzięcznością, w mieniu swoim oraz wszystkich strażaków ochotników OSP RW w Pile -

Monika Kwiatkowska-Świgoń

Wiceprezes OSP RW w Pile


Lokalizacja

Piła, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 32

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków