id: xryjv7

Remont remizy OSP RW w Pile

Remont remizy OSP RW w Pile

2 296 zł 
z 50 000 zł
4%
zakończona 31.12.2021r
32 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne działa w Pile od ponad 20 lat. Od samego początku brakowało nam własnego miejsca. Nasza jednostka zajmuje biuro w strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Niestety w związku z budową nowej strażnicy, musieliśmy szukać nowego miejsca. Od ponad dwóch lat prowadzimy remont budynku, który został nam wyznaczony. To były zakład mechaniki pojazdowej, całkowicie nieprzystosowany do ciężkiego sprzętu oraz rodzaju naszej aktywności. Dzięki wsparciu Gminy Piła i dotacjom otrzymanym do tej pory, wiele prac zostało już wykonanych. Niestety to wciąż za mało, żeby zakończyć remont.

Nasza działalność ma charakter całkowicie społeczny, za naszą pracę na rzecz bezpieczeństwa nie pobieramy żadnego wynagrodzenia. Staramy się być gotowi na każde wezwanie alarmowe, mimo że większość z nas pracuje zawodowo. Okres ostatnich dwóch lat jest dla nas wyjątkowo trudny. W chwili obecnej sprzęt potrzebny do akcji znajduje się w 3 różnych miejscach, co niestety ma ogromny wpływ na czas dojazdu do zdarzenia. Od dwóch lat nie mamy gdzie się szkolić i spotykać. Nie ma możliwości nawet umycia rąk po akcji, nie mówiąc już o załatwieniu potrzeb fizjologicznych.

Mimo tego nigdy nie odmawiamy niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Z nową strażnicą wiążemy ambitne plany. Mamy nadzieję na rozszerzenie działań ratowniczych, duży nacisk chcielibyśmy położyć na szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu pierwszej pomocy oraz propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Wyremontowana i oddana do użytku strażnica będzie służyć nie tylko nam, strażakom, ale i mieszkańcom Piły. Zależy nam by szybko i skutecznie nieść pomoc w przypadku zagrożenia!

Chcielibyśmy bardzo zachęcić wszystkich Państwa do wsparcia nas w spełnieniu naszego marzenia o własnej remizie. Każda podarowana złotówka ma dla nas ogromne znaczenie!

Prosimy - pomóżcie nam!

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę lub udostępnienie!

Z wdzięcznością, w mieniu swoim oraz wszystkich strażaków ochotników OSP RW w Pile -

Monika Kwiatkowska-Świgoń

Wiceprezes OSP RW w Pile


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Henryka Wieniawskiego 4, 64-920

Piła, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 32

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

Henryka Wieniawskiego 4, 64-920

Piła, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

878 429 zrzutek

i zebrali

807 424 884 zł

A ty na co dziś zbierasz?