id: xs3h7g

Pomóż zamieszkać pani Zosi i jej córkom - wypełnij dom!

Pomóż zamieszkać pani Zosi i jej córkom - wypełnij dom!

15 550 zł 
z 15 000 zł
103%
zakończona 10.06.2021r
116 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pani Zosia wraz z córkami przeszła długą drogę: alkoholizm męża, choroba dziecka, bezdomność. Jednak teraz jej życie wygląda inaczej. Tylko krok dzieli ją od zamieszkania w wymarzonym miejscu. Pani Zosia przy wsparciu Dzieła Pomocy św. Ojca Pio otrzymała lokal socjalny. Brakuje w nim tylko mebli i wyposażenia. Razem możemy to zmienić! 


NA CO ZBIERAMY?

Zbieramy 15 000 zł na niezbędne wyposażenie mieszkania socjalnego, w którym zamieszka pani Zosia. Są to: meble kuchenne, lodówka, stół i krzesła, szafa, przedmioty codziennego użytku oraz pralka. 

*Ze względu na specyfikę mieszkania oraz jego metraż niezbędne jest wykonanie mebli na wymiar. 


HISTORIA PANI ZOSI

Alkoholizm męża sprawił, że przed laty pani Zosia stała się osobą bezdomną. Choroba psychiczna jednej z córek uniemożliwiła jej podjęcie pracy. Dlatego wraz z córkami - Natalią i Kingą - zamieszkały w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie. Kilka lat temu historia pani Zosi zaczęła się odmieniać. Kobieta wraz z córkami trafiła do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, gdzie korzystała ze wsparcia socjalnego i prawnego. Z czasem zamieszkała również w prowadzonym przez Dzieło mieszkaniu wspieranym. Dziś panią Zosię dzieli już tylko krok od samodzielnego życia w upragnionym miejscu. Po długim okresie starań i oczekiwania otrzymała lokal socjalny. I choć wymagał on dużego nakładu pracy, radość była wielka! Pani Zosia niemal samodzielnie wyremontowała mieszkanie. Jednak by móc w nim zamieszkać, nadal brakuje niezbędnych mebli i wyposażenia. "Mamy gdzie spać, jest też łazienka, ale trzeba też mieć na czym ugotować i gdzie zjeść. Moim marzeniem jest to, by móc już tam zamieszkać, o niczym innym nie marzę" - mówi pani Zosia.


xdc5d525272a7e16.png

m7dcaae15c48a793.png


DZIĘKI ZEBRANYM ŚRODKOM BĘDZIEMY MOGLI ZAKUPIĆ:

meble kuchenne, lodówkę, stół, krzesła, szafę, pralkę oraz wyposażenie do mieszkania.


Jeśli zbierzemy większą kwotę, pozostałe środki przeznaczymy na pomoc mieszkaniową dla osób bezdomnych prowadzoną przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.


SKĄD POMYSŁ NA ZRZUTKĘ?

W Dziele Pomocy św. Ojca Pio prowadzimy Fundusz mieszkaniowy WYPEŁNIJ DOM. Dzięki niemu finansujemy remonty lokali socjalnych oraz wyposażenie mieszkań, w których zamieszkują podopieczni Dzieła – osoby wychodzące z bezdomności. Dzięki tej zrzutce chcemy w krótkim czasie zebrać środki potrzebne dla pani Zosi, by już wkrótce mogła zamieszkać u siebie.

ec31714d51bd0b5d.png


KIM JESTEŚMY?

· Od ponad 16 lat towarzyszymy osobom doświadczającym bezdomności. Oferujemy pomoc podstawową (łaźnia, pralnia, garderoba, żywność) oraz specjalistyczną (wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe).

· Od 9 lat prowadzimy program mieszkaniowy, dzięki któremu już kilkadziesiąt osób pokonało bezdomność i prowadzi w pełni samodzielne życie.


Rocznie ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio korzysta ponad 2 000 osób doświadczających bezdomności.

Więcej informacji o nas znajdziesz na stronie: www.dzielopomocy.pl   Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 116

 
Dane ukryte
1 116 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
KP
Katarzyna i Grzegorz
500 zł
JL
Joanna Łukaszewska
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MO
Marzena Orłowska
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Smoleńsk 4, 33-332

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

755 258 zrzutek

i zebrali

547 201 015 zł

A ty na co dziś zbierasz?