id: xsertv

Pomoc/Licytacja dla Rafałka

Pomoc/Licytacja dla Rafałka

Nasi użytkownicy założyli 1 169 661 zrzutek i zebrali 1 218 728 766 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

Zwracamy się z prośbą o finansowe wsparcie leczenia i rehabilitacji Rafałka. Choroba, którą wykryto u synka jest nieuleczalna. Prowadzi do niewydolności narządów nerek i wątroby. W przyszłości czeka nas przeszczep wielonarządowy. Chcielibyśmy zapewnić mu jak najlepszą opiekę i godne warunki do życia. Pomimo częstych pobytów w szpitalu.

Dziękujemy za każdy grosik wpływający na konto synka.

Arpkd to skrót choroby Rafałka a poniżej opis 15 miesięcznej walki.

Rafał urodził się 2 lipca 2019 roku i w toku szerokiej diagnostyki zdiagnozowano u niego wielotorbielowatość nerek i wątroby, poszerzone drogi żółciowe i przepukliny pachwinowe. Jest to rzadka nieuleczalna choroba genetyczna w formie recesywnej. Torbiele cały czas rosną powodując upośledzenie pracy narządów i prawidłowy rozwój.

Gdy Rafałek miał trzy miesiące przeszedł operację przepukliny pachwinowej, a ze względu na powiększone narządy, które powodują duży obwód brzucha znajduje się pod stałą opieką rehabilitanta. Choroba zaczęła postępować w październiku 2020roku przeszlismy sepsę, wielokrotne przetaczanie krwi. Wykryto przerost mięśnia sercowego i nadciśnienie tętnicze. Coraz bardziej zwiększa się ilość leków do podawania. W najbliższej przyszłości planujemy wykonanie scyntygrafii dróg żółciowych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz pobyt w szpitalu na oddziale Nefrologii.

Pełni nadziei, patrzymy w przyszłość synka. Wierzymy że miłość do dziecka jest nieoceniona.

Będziemy wdzięczni za każdy gest!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1016

preloader

Komentarze 66

 
2500 znaków