id: xt4h2m

Agnieszkę potrącił samochód na przejściu dla pieszych. Pomóż!

Agnieszkę potrącił samochód na przejściu dla pieszych. Pomóż!

Nasi użytkownicy założyli 957 441 zrzutek i zebrali 964 063 199 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Koniec roku szkolnego, 2 dni przed rozdaniem świadectw - koleżanki Agnieszki czekały na nią na przystanku. Miały razem pojechać do miasta, rozerwać się, może pójść na zakupy. Jednak Agnieszka nie przyszła na umówioną godzinę. Dziewczyny były już złe, kiedy zwróciły uwagę na zbiegowisko na pobliskim przejściu dla pieszych. Kiedy tam podeszły okazało się, że to właśnie Agnieszka miała wypadek.


Co się stało?

„Agnieszkę potrącił kierowca na przejściu dla pieszych. O wypadku dowiedziałam się od koleżanki córki. Nie wierzyłam w to, co usłyszałam.” – mówi Pani Elżbieta, mama Agnieszki. – „Od razu wzięłam taksówkę i zadzwoniłam do męża, który przebywał poza Bytomiem. Oboje dotarliśmy na miejsce wypadku, jeszcze zanim została córka została przetransportowana do szpitala. Widok mojej kochanej córeczki w takim stanie… Do dzisiaj nie mogę się z tego otrząsnąć.”.


W szpitalu

Stan Agnieszki okazał się bardzo poważny. Zresztą dlatego z miejsca wypadku do szpitala zabrał ją helikopter LPR. Lekarze stwierdzili krwiak w głowie, złamaną prawą nogę i prawą rękę, złamania miednicy, liczne obrażenia, otarcia i rany.


eff56643509b356a.jpeg

LPR - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - zdjęcie poglądowe (nie pochodzi z miejsca wypadku)


Miesiąc po wypadku Agnieszka nadal przebywa w szpitalu. Właśnie przeszła poważną operację złamanych kończyć – ręki i nogi. Operacja opóźniła się przez zakażenie bakterią, którą dziewczyna „złapała”, będąc w szpitalu właśnie. Poza tym założono jej szyny usztywniające miednicę i kość ogonową, ma także sporo blizn po wypadku (na głowie, nogach, brzuchu, plecach). Czeką ją jeszcze operacja związaną z wyciąganiem śrub z miednicy.


Obecna sytuacja

Agnieszka obecnie wymaga opieki 24h na dobę. Głównie zajmuje się nią jej mama. Ze względu na doznane obrażenia i obecny stan jest karmiona przez innych, wymaga także pomocy przy innych codziennych czynnościach. Mama jest z nią cały czas w szpitalu, ojciec zmienia ją dziennie na 2-3 godziny, żeby żona mogła wrócić do domu, umyć się itd.


Kim jest Agnieszka?

Agnieszka jest młodą, zdolną, wesołą dziewczyną, która do tej pory prowadziła bardzo aktywny tryb życia. Spacer, koszykówka, regularne zajęcia na basenie, częste spotkania ze znajomymi – była osobą otwartą i towarzyską. Nie miała czasu się nudzić – cały dzień miała wypełniony i spędzała czas aktywnie.


ubb3edb2b32c181b.jpeg


Właśnie skończyła III klasę liceum, za rok chciała iść na studia wyższe. Teraz wszystko to zostało przerwane - trudno ocenić, czy dziewczyna będzie mogła normalnie kontynuować naukę i jak długo potrwa powrót do zdrowia.


„Wypadek i aktualne przykucie do łóżka i konieczność korzystania z mojej pomocy we wszystkich podstawowych czynnościach stanowi dla córki ogromną traumę i obciążenie.” – o bieżących problemach opowiada mama Agnieszki. – „Córka jest załamana całą sytuacją i bardzo to wszystko przeżywa. Być możemy będziemy musieli skorzystać z pomocy psychologa, żeby sobie z tym wszystkim poradzić”.


Co dalej?

Na razie nie wiadomo do końca jak długo potrwa leczenie (lekarze mówią o miesiącach) i czy Agnieszka ma szansę na powrót do pełnego zdrowia. Jedno jest pewne, po zaplanowanej operacji będzie przechodzić długotrwałą rehabilitację.


„Bardzo proszę o pomoc dla mojej córki. Ta sytuacja spadła na nas zupełnie niespodziewanie - zakończenie roku, plany wakacyjne. I nagle zdarza się wypadek. Potrzebujemy wsparcia w dalszym leczeniu i rehabilitacji Agnieszki." - zwraca się z prośbą wsparcie dla Agnieszki prosi jej mama - "Okazuje się, że rehabilitacja prywatna jest bardzo droga, to ogromna pieniądze dla nas. Agnieszka jest młodą osobą i bardzo chce wrócić do zdrowia i stanąć na nogach. Bez Twojej pomocy może się to okazać bardzo trudne albo wręcz niemożliwe. Pomóż proszę mojej córce w rehabilitacji i powrocie do zdrowia." - swoją prośbę o pomoc dla córki kieruje do wszystkich dobrych ludzi Elżbieta, mama Agnieszki.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 843

KM
Kamil M
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BS
Bartosz Szpura
ukryta
KM
Kroxxi
300 zł
JJ
Julia Jeleń
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AD
Anonimowy Darczyńca
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków