id: xt5jy5

Teatro-film internetowy ,,Tragedia Króla Ryszarda III"

Teatro-film internetowy ,,Tragedia Króla Ryszarda III"

Nasi użytkownicy założyli 1 155 801 zrzutek i zebrali 1 199 798 314 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutkiDrodzy Widzowie!


Projekt teatro-filmu internetowego w odcinkach pt.: ,,Tragedia Króla Ryszarda III” wg Williama Szekspira, w reżyserii Grzegorza Falkowskiego powstaje z inicjatywy aktorów Teatru Powszechnego w Warszawie i będzie udostępniany na stronie internetowej Teatru. Żeby jednak mógł powstać w całości, potrzebujemy Waszego wsparcia. Dlatego rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl w celu nakręcenia i zmontowania całej historii (sporo pracy wymagają: montaż obrazu, kompozycja muzyki, udźwiękowienie i korekcja barwna). Do zrealizowania pełnej wersji brakuje nam odpowiedniego budżetu.
Jeśli chcecie poznać do końca losy wojny między białą i czerwoną różą, między prawem i samowolą, naturą i człowiekiem i stać się częścią tego przedsięwzięcia – wspomóżcie nas. Gdy teatry i kina są zamknięte, tylko tak możemy udostępniać Wam naszą sztukę. Wpłacając i udostępniając tę zrzutkę, kupujecie bilet na spektakl, który już zawsze będzie Wasz.


Przewidujemy dla darczyńców wiele nagród i upominków. Możecie otrzymać gadżety Teatru Powszechnego w Warszawie (koszulki, plakaty, programy), a także bilety otwarte – vouchery ważne przez rok, płytę z muzyką Andrzeja Kłaka do spektaklu, specjalnie nagrane podziękowania od twórców, a w ograniczonym zakresie – możliwość wpisania imienia i nazwiska na planszy końcowej filmu, bogatszą wersję teatro-filmu oraz możliwość wystąpienia w scenie finałowej.


Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

 

Pozdrawiam gorąco!

Grzegorz Falkowski


tragedia_krola_ryszarda_iii___print_screen_4.jpgscenariusz i reżyseria: Grzegorz Falkowski

muzyka i udźwiękowienie: Andrzej Kłak

zdjęcia: Grzegorz Falkowski

montaż pierwszych dwóch odsłon: Emilia Gumańska

montaż kolejnych odcinków: Anna Garncarczyk

obsada: Karolina Adamczyk (Lady Shore), Klara Bielawka (Królowa Elżbieta Grey), Arkadiusz Brykalski (Lord Szambelan Hastings), Michał Czachor (Książę Buckingham), Grzegorz Falkowski (Król Henryk VI Lancaster), Anna Ilczuk (Królowa Małgorzata), Michał Jarmicki (Król Edward IV York), Andrzej Kłak (Ryszard York Książę Gloucester), Wiktor Loga-Skarczewski (Richmond), Mateusz Łasowski (Biskup), Monika Mariotti – gościnnie (śpiew gardłowy, gra na khomus), Karina Seweryn (Anna), Oskar Stoczyński (George York Książę Clarence), Kazimierz Wysota (Burmistrz), gościnnie jako Czarny Pies – pies Wiesia.

 

  tragedia_krola_ryszarda_iii___print_screen_7.jpg  tragedia_krola_ryszarda_iii___print_screen_8.jpg

 

„Tragedia Króla Ryszarda III” to spektakl w reżyserii Grzegorza Falkowskiego, inspirowany motywami z „Ryszarda III” Williama Shakespeare’a oraz obrazami natury. Jest stworzony z konieczności za pomocą prób i nagrań online, dzięki komunikatorom internetowym, łączy formy etiudy filmowej i teatru internetowego.


www.powszechny.com

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 9

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Plakat wybranego spektaklu Teatru Powszechnego
Format B1. Odbiór możliwy tylko w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Brak możliwości wysyłki.
20 zł

Kupione 5 z 100

Zakończona
Inne
30 zł

Kupione 3 z 30

Zakończona
Inne
Spersonalizowany film z podziękowaniem od twórców
Specjalnie nagrane podziękowania wideo od twórców "Tragedii Króla Ryszarda III".
100 zł

Kupione 5 z 50

Zakończona
Inne
Podwójny bilet otwarty do Teatru Powszechnego w Warszawie
Bilet otwarty umożliwia obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie. To również idealna propozycja dla osób, które szukają prezentu dla swoich ...
200 zł
Zakończona
Inne
Bogatsza wersja teatro-filmu „Tragedia Króla Ryszarda III”
Unikalna wersja „Tragedii Króla Ryszarda III” wraz ze scenami, które nie zostały wykorzystane ostatecznie w finalnej wersji teatro-filmu.
400 zł

Kupione 2 z 5

Zakończona

Wpłaty 34

MO
Magdalena opacka
150 zł
AB
Bart
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JO
Jacek Ossowski
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
KM
Karol Markiewicz
100 zł
 
Dane ukryte
400 zł
PP
Przemysław Pietrzak
40 zł
GM
Grzegorz z Klina
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Grzegorz Falkowski

    Drodzy Darczyńcy! Powoli, bardzo powoli ale zbliżamy się do ukończenia ,,Ryszarda III" w jednym kawałku. Powoli, bo finanse, bo covid, bo możliwości sprzętowe, awarie i zajętości. Chciałbym Wam wszystkim gorąco podziękować za wsparcie i zapewnić, że nie zapominamy o naszych zobowiązaniach. Do odbioru w Teatrze Powszechnym w Warszawie są koszulki, plakaty i inne wybrane nagrody. Trzeba tylko poczekać aż otworzą teatry.... Na muzykę z filmu i podziękowania spersonalizowane trzeba będzie też poczekać, bo jeszcze pracujemy nad całością. Przez to, że cały czas kręcę, chwytam kolejne pory roku film staje się pełniejszy, bogatszy wizualnie i treściwszy :) Pozdrawiam Wszystkich Was serdecznie! PS Nie mam pojęcia jak mogę się z Wami skontaktować, przesłać podziękowania czy muzykę. Mój mail to [email protected] . Grzegorz Falkowski