id: xt7vfp

Zbiórka Pamięci Ani Wasilewskiej

Zbiórka Pamięci Ani Wasilewskiej

Nasi użytkownicy założyli 1 189 247 zrzutek i zebrali 1 252 910 229 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy,


6 dnia kwietnia 2021 roku odeszła nasza Mama Ania Wasilewska.

Wszyscy, którzy znali Anię wiedzą, jak wiele serca poświęcała sportowcom z niepełnosprawnościami. Od 25 lat udzielała się w Stowarzyszeniu Sportowym „Olimpiady Specjalne – Polska” organizując dziesiątki imprez sportowych, będąc prezesem w województwie warmińsko-mazurskim oraz członkiem Komitetu Wykonawczego w Biurze Narodowym tego stowarzyszenia.


Dzięki takiej postawie w nas – dzieciach – od maleńkości budowała empatię i zaszczepiała szacunek do drugiego człowieka oraz zasadę, że wszyscy jesteśmy równi.

Jednocześnie zawsze uczyła nas wyszukiwania pozytywnych rzeczy nawet w najbardziej trudnych momentach. Pokazała nam, że nawet najtragiczniejsze zdarzenia należy przyjmować z podniesioną głową, a gdy los Cię przewróci – wstać, otrzepać się i jeszcze prężniej przeć dalej. Była pewna, że nic się nie dzieje bez przyczyny – po prostu czasem na dobre skutki złych wydarzeń trzeba chwilę poczekać.


Właśnie ta nauka i podejście pozwoliło nam z takim spokojem zaakceptować tę smutną wiadomość o jej odejściu. Jej troska i wola pomocy jest tak wielka, że daje się odczuwać nadal nawet teraz, gdy jej z nami nie ma.


Może to wspomniane wychowanie, a może właśnie ta jej nieskończona wola pomocy spowodowały, że jedną z pierwszych myśli w naszych głowach po pożegnaniu Mamy był pomysł na stworzenie tej zbiórki.


Niniejszym chcielibyśmy prosić o datek upamiętniający działalność Ani i jeszcze jeden - ten ostatni raz - dać jej możliwość niesienia pomocy potrzebującym.


Będziemy wdzięczni za pozostawienie nam kilku ciepłych słów na temat Ani w wiadomości dla organizatora. Po zamknięciu zbiórki będziemy chcieli utrwalić je dla pamięci w formie papierowej. Na serwisie jest możliwość ukrycia swoich danych, wiadomości dla organizatora i wpłacanej kwoty tak, żeby nie były publicznie widoczne.


Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Olimpiady Specjalne Polska, ul. Leszno 21, 01-199 Warszawa.


Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat Ani to zapraszamy na stronę http://annawasilewska.eu.


Serdecznie dziękujemy

Magda i Artur z Rodziną


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

- św. Jan Paweł II

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 238

preloader

Komentarze 21

 
2500 znaków
 • Agnieszka Górska

  Żal i pustka, które odczuwamy będzie z nami już zawsze bo Anna była osobą niezwykłą. Trudno opisać towarzyszące nam uczucia. Pożegnaliśmy bowiem nie tylko niezwykle aktywną przedstawicielkę świata polityki, znakomitą organizatorkę i empatyczną społeczniczkę, ale przede wszystkim wspaniałą Kobietę, której stosunek do świata, otwartość i zrozumienie problemów ludzkich były rzeczywistymi wartościami przekuwanymi każdego dnia w działania na rzecz innych. Świętej pamięci Anna Wasilewska była Przyjacielem Uczelni. Tytuł ten otrzymała 10 lat temu i traktowała z niezwykłym oddaniem. Wspomagała działania Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Zawsze bliskie były Jej zagadnienia związane z rozwojem edukacji i szkolnictwa wyższego. Dzięki Niej niemożliwe stawało się realne, a trudności zyskiwały charakter wyzwań. Za Jej sprawą na terenie obiektów sportowych OSW odbywały się zawody realizowane w ramach Olimpiad Specjalnych, tak bliskich Jej sercu. Była niczym ożywczy wiatr, aktywna i aktywizująca na wielu polach. Życie w ciągłym ruchu i zarażanie energią do rzeczywistego działania to cechy, dzięki którym tak wiele Jej zawdzięczamy. We wspomnieniach pracowników OSW pozostanie obraz uśmiechniętej, zawsze skorej do pomocy i empatycznej Osoby. Była świetnym wykładowcą, którego doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi intelektualnie pobudzało studentów do nowych działań, do pracy z potrzebującymi. Przede wszystkim uwrażliwiała, uświadamiała, jak ważnymi wartościami są tolerancja, odpowiedzialność i praca. Aniu dziękujemy, że byłaś, dziękujemy za każdą chwilę poświęconą Olsztyńskiej Szkole Wyższej, za otwartość i aktywizującą obecność, za kobiecą siłę i ludzką mądrość, którą obdarzałaś. Agnieszka Górska, Olsztyńska Szkoła Wyższa Olsztyn, 12 kwietnia 2021r.

 • Agnieszka Górska

  Żal i pustka, które odczuwamy będzie z nami już zawsze bo Anna była osobą niezwykłą. Trudno opisać towarzyszące nam uczucia. Pożegnaliśmy bowiem nie tylko niezwykle aktywną przedstawicielkę świata polityki, znakomitą organizatorkę i empatyczną społeczniczkę, ale przede wszystkim wspaniałą Kobietę, której stosunek do świata, otwartość i zrozumienie problemów ludzkich były rzeczywistymi wartościami przekuwanymi każdego dnia w działania na rzecz innych. Świętej pamięci Anna Wasilewska była Przyjacielem Uczelni. Tytuł ten otrzymała 10 lat temu i traktowała z niezwykłym oddaniem. Wspomagała działania Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Zawsze bliskie były Jej zagadnienia związane z rozwojem edukacji i szkolnictwa wyższego. Dzięki Niej niemożliwe stawało się realne, a trudności zyskiwały charakter wyzwań. Za Jej sprawą na terenie obiektów sportowych OSW odbywały się zawody realizowane w ramach Olimpiad Specjalnych, tak bliskich Jej sercu. Była niczym ożywczy wiatr, aktywna

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ani. Najbliższym a zwłaszcza mamie Jadwidze składamy nasze kondolencje.
  Rozumiemy jak wielki jest ból matki, której umiera dziecko.
  Halina, Ewa z Pawłem i Andrzej

  ukryta
 • AS
  Anna Szapiel-Danylczuk

  W podziękowaniu za wielkie serce Pani Ani, za Jej uśmiech, życzliwość, za to, że zawsze oddzwaniała, niezależnie od pełnionych funkcji, za wiele spotkań, rozmów służbowych i prywatnych. I za udowodnienie, że polityka może być szlachetna, kulturalna i służyć ludziom

  50 zł
 • Maciej Wróbel

  Czasem gdy ktoś odchodzi mówimy, że odszedł ktoś wyjątkowy. Ale Ania Wasilewska była wyjątkowa naprawdę. W swojej publicznej służbie zawsze kierowała się dobrem zwykłego człowieka. W rozmowach - nawet prywatnych - zawsze stawiała na uczciwe fundamenty. W życiu prywatnym - ciepła, dobra, uśmiechnięta, wkurzona na to co dzieje się w kraju, zawsze miała czas. To była prawdziwa fighterka, która nigdy się nie poddawała, nigdy nad sobą nie użalała, zawsze szła do przodu. Dużo mnie nauczyła. Wspominając Anię Wasilewską muszę opowiedzieć anegdotę o tym jak zaczynaliśmy właściwie każdą naszą rozmowę. Zwracałem się do niej „czołem, pani premier” na co Ona reagowała zawsze szczerym śmiechem. Wszystko po tym, jak mój syn w 2015 roku kiedy premierem była Ewa Kopacz (miał wówczas 5 lat i czarne oprawy okularów obu pań mogły być mylące) widząc na mieście plakaty wyborcze ze zdjęciem Ani Wasilewskiej mówił – tato wszędzie wisi ta nasza pani premier. Fakt faktem gdybyśmy mieli taką panią premier, to nie kłócilibyśmy się o sprawy nic nie warte. Ania by nam na to nie pozwoliła. Bardzo będzie nam Jej brakować.