id: xt7vfp

Zbiórka Pamięci Ani Wasilewskiej

Zbiórka Pamięci Ani Wasilewskiej

33 257 zł 
z 77 777 zł
42%
zakończona 09.05.2021r
237 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Drodzy,


6 dnia kwietnia 2021 roku odeszła nasza Mama Ania Wasilewska.

Wszyscy, którzy znali Anię wiedzą, jak wiele serca poświęcała sportowcom z niepełnosprawnościami. Od 25 lat udzielała się w Stowarzyszeniu Sportowym „Olimpiady Specjalne – Polska” organizując dziesiątki imprez sportowych, będąc prezesem w województwie warmińsko-mazurskim oraz członkiem Komitetu Wykonawczego w Biurze Narodowym tego stowarzyszenia.


Dzięki takiej postawie w nas – dzieciach – od maleńkości budowała empatię i zaszczepiała szacunek do drugiego człowieka oraz zasadę, że wszyscy jesteśmy równi.

Jednocześnie zawsze uczyła nas wyszukiwania pozytywnych rzeczy nawet w najbardziej trudnych momentach. Pokazała nam, że nawet najtragiczniejsze zdarzenia należy przyjmować z podniesioną głową, a gdy los Cię przewróci – wstać, otrzepać się i jeszcze prężniej przeć dalej. Była pewna, że nic się nie dzieje bez przyczyny – po prostu czasem na dobre skutki złych wydarzeń trzeba chwilę poczekać.


Właśnie ta nauka i podejście pozwoliło nam z takim spokojem zaakceptować tę smutną wiadomość o jej odejściu. Jej troska i wola pomocy jest tak wielka, że daje się odczuwać nadal nawet teraz, gdy jej z nami nie ma.


Może to wspomniane wychowanie, a może właśnie ta jej nieskończona wola pomocy spowodowały, że jedną z pierwszych myśli w naszych głowach po pożegnaniu Mamy był pomysł na stworzenie tej zbiórki.


Niniejszym chcielibyśmy prosić o datek upamiętniający działalność Ani i jeszcze jeden - ten ostatni raz - dać jej możliwość niesienia pomocy potrzebującym.


Będziemy wdzięczni za pozostawienie nam kilku ciepłych słów na temat Ani w wiadomości dla organizatora. Po zamknięciu zbiórki będziemy chcieli utrwalić je dla pamięci w formie papierowej. Na serwisie jest możliwość ukrycia swoich danych, wiadomości dla organizatora i wpłacanej kwoty tak, żeby nie były publicznie widoczne.


Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Olimpiady Specjalne Polska, ul. Leszno 21, 01-199 Warszawa.


Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat Ani to zapraszamy na stronę http://annawasilewska.eu.


Serdecznie dziękujemy

Magda i Artur z Rodziną


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

- św. Jan Paweł II

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 237

 
Dane ukryte
150 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
330 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JW
Jola Wiszniewska
50 zł
KS
Karol Sobieraj
100 zł
OZ
Ola z rodziną i Karol z Wrocławia
300 zł
AI
Agnieszka Sawicka
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 050 zł
 
Dane ukryte
ukryta
RI
Rafal i Juan
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 21

 
2500 znaków
 • Agnieszka Górska

  Żal i pustka, które odczuwamy będzie z nami już zawsze bo Anna była osobą niezwykłą. Trudno opisać towarzyszące nam uczucia. Pożegnaliśmy bowiem nie tylko niezwykle aktywną przedstawicielkę świata polityki, znakomitą organizatorkę i empatyczną społeczniczkę, ale przede wszystkim wspaniałą Kobietę, której stosunek do świata, otwartość i zrozumienie problemów ludzkich były rzeczywistymi wartościami przekuwanymi każdego dnia w działania na rzecz innych. Świętej pamięci Anna Wasilewska była Przyjacielem Uczelni. Tytuł ten otrzymała 10 lat temu i traktowała z niezwykłym oddaniem. Wspomagała działania Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Zawsze bliskie były Jej zagadnienia związane z rozwojem edukacji i szkolnictwa wyższego. Dzięki Niej niemożliwe stawało się realne, a trudności zyskiwały charakter wyzwań. Za Jej sprawą na terenie obiektów sportowych OSW odbywały się zawody realizowane w ramach Olimpiad Specjalnych, tak bliskich Jej sercu. Była niczym ożywczy wiatr, aktywna i aktywizująca na wielu polach. Życie w ciągłym ruchu i zarażanie energią do rzeczywistego działania to cechy, dzięki którym tak wiele Jej zawdzięczamy. We wspomnieniach pracowników OSW pozostanie obraz uśmiechniętej, zawsze skorej do pomocy i empatycznej Osoby. Była świetnym wykładowcą, którego doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi intelektualnie pobudzało studentów do nowych działań, do pracy z potrzebującymi. Przede wszystkim uwrażliwiała, uświadamiała, jak ważnymi wartościami są tolerancja, odpowiedzialność i praca. Aniu dziękujemy, że byłaś, dziękujemy za każdą chwilę poświęconą Olsztyńskiej Szkole Wyższej, za otwartość i aktywizującą obecność, za kobiecą siłę i ludzką mądrość, którą obdarzałaś. Agnieszka Górska, Olsztyńska Szkoła Wyższa Olsztyn, 12 kwietnia 2021r.

 • Agnieszka Górska

  Żal i pustka, które odczuwamy będzie z nami już zawsze bo Anna była osobą niezwykłą. Trudno opisać towarzyszące nam uczucia. Pożegnaliśmy bowiem nie tylko niezwykle aktywną przedstawicielkę świata polityki, znakomitą organizatorkę i empatyczną społeczniczkę, ale przede wszystkim wspaniałą Kobietę, której stosunek do świata, otwartość i zrozumienie problemów ludzkich były rzeczywistymi wartościami przekuwanymi każdego dnia w działania na rzecz innych. Świętej pamięci Anna Wasilewska była Przyjacielem Uczelni. Tytuł ten otrzymała 10 lat temu i traktowała z niezwykłym oddaniem. Wspomagała działania Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Zawsze bliskie były Jej zagadnienia związane z rozwojem edukacji i szkolnictwa wyższego. Dzięki Niej niemożliwe stawało się realne, a trudności zyskiwały charakter wyzwań. Za Jej sprawą na terenie obiektów sportowych OSW odbywały się zawody realizowane w ramach Olimpiad Specjalnych, tak bliskich Jej sercu. Była niczym ożywczy wiatr, aktywna

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ani. Najbliższym a zwłaszcza mamie Jadwidze składamy nasze kondolencje.
  Rozumiemy jak wielki jest ból matki, której umiera dziecko.
  Halina, Ewa z Pawłem i Andrzej

  ukryta
 • AS
  Anna Szapiel-Danylczuk

  W podziękowaniu za wielkie serce Pani Ani, za Jej uśmiech, życzliwość, za to, że zawsze oddzwaniała, niezależnie od pełnionych funkcji, za wiele spotkań, rozmów służbowych i prywatnych. I za udowodnienie, że polityka może być szlachetna, kulturalna i służyć ludziom

  50 zł
 • Maciej Wróbel

  Czasem gdy ktoś odchodzi mówimy, że odszedł ktoś wyjątkowy. Ale Ania Wasilewska była wyjątkowa naprawdę. W swojej publicznej służbie zawsze kierowała się dobrem zwykłego człowieka. W rozmowach - nawet prywatnych - zawsze stawiała na uczciwe fundamenty. W życiu prywatnym - ciepła, dobra, uśmiechnięta, wkurzona na to co dzieje się w kraju, zawsze miała czas. To była prawdziwa fighterka, która nigdy się nie poddawała, nigdy nad sobą nie użalała, zawsze szła do przodu. Dużo mnie nauczyła. Wspominając Anię Wasilewską muszę opowiedzieć anegdotę o tym jak zaczynaliśmy właściwie każdą naszą rozmowę. Zwracałem się do niej „czołem, pani premier” na co Ona reagowała zawsze szczerym śmiechem. Wszystko po tym, jak mój syn w 2015 roku kiedy premierem była Ewa Kopacz (miał wówczas 5 lat i czarne oprawy okularów obu pań mogły być mylące) widząc na mieście plakaty wyborcze ze zdjęciem Ani Wasilewskiej mówił – tato wszędzie wisi ta nasza pani premier. Fakt faktem gdybyśmy mieli taką panią premier, to nie kłócilibyśmy się o sprawy nic nie warte. Ania by nam na to nie pozwoliła. Bardzo będzie nam Jej brakować.

 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

853 670 zrzutek

i zebrali

740 469 109 zł

A ty na co dziś zbierasz?