id: xtw8ck

SZTUKA DLA ŻYCIA - pomóż dwóm podopiecznym fundacji Matio w walce o oddech

SZTUKA DLA ŻYCIA - pomóż dwóm podopiecznym fundacji Matio w walce o oddech

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 307 zrzutek i zebrali 1 163 219 799 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

xb5d472dae0c7ed0.jpegAkcja "SZTUKA DLA ŻYCIA" powstała, by pomóc dwóm dziewczynom chorującym na mukowiscydozę, które ze sztuką są głęboko związane. Kochają muzykę: grają na pianinie, trąbce, flecie, gitarze, uwielbiają śpiewać, są także uzdolnione plastycznie, tworzą własne wyjątkowe dzieła artystyczne. Mimo choroby, która odbiera im siły i oddech niezbędny do przeżycia, starają się w pełni realizować własne pasje. Podopieczne fundacji Matio to dwie nastolatki, które inspirują swoją walką i zarażają siłą. Chociaż na co dzień zmagają się z trudnym, nieuleczalnym przeciwnikiem, MUKOWISCYDOZĄ, to starają się żyć pełnią życia.


Mukowiscydoza to choroba genetyczna (ang. Cystic Fibrosis - CF). Oznacza to, że dziecko rodzi się z nią, a nie nabywa jej w późniejszym życiu. Jak dotąd mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną. Ponieważ z mukowiscydozą dziecko już się rodzi, określa się ją często mianem choroby wrodzonej. Dziecko chore zawsze dziedziczy dwa geny powodujące CF, jeden od swojej matki, drugi od ojca. Oboje rodzice określani są jako nosiciele genu, gdyż każde z nich ma tylko po jednej kopii genu CF. Mukowiscydoza sieje wielonarządowe spustoszenie w całym organizmie - najwięcej problemów sprawiają zmiany chorobowe płuc, jelit, wątroby i trzustki.


Dziewczyny zmagają się z chorobą codziennie, poddają się rehabilitacji, przyjmują wiele leków na wątrobę, na trzustkę, wiele odżywek, np. nutrisony, nutridrinki. Do każdego posiłku są niezbędne enzymy trzustkowe Kreon 25 000. Przyjmują także wiele antybiotyków i koniecznych do tego witamin. To wszystko po to, aby optymalnie zadbać o swoje zdrowie i, co najważniejsze, przedłużyć życie. Koszty leczenia są bardzo wysokie. W przypadku dziewczyn zaatakowanych jest wiele narządów, mają marskość wątroby, niewydolność trzustki, cukrzycę, zaburzenie trawienia i wchłaniania, przewlekłą chorobę oskrzelowo-płucną i wiele innych... Codziennie poddawane są wielu zabiegom drenażu, oklepywania, inhalacji tobramycyną, puolmozyną, solą 7%. colistyną, i kosztownej antybiotykoterapii lekami. Tylko dzięki temu mają szansę żyć, a brak leków lub rehabilitacji skraca życie. Nie mają czasu na wyjazdy, odpoczynek, gdyż kochający je rodzice pracują na dwa, czasem trzy etaty, żeby zapewnić im niezbędne lekarstwa, wizyty lekarskie, rehabilitantów, dietetyków, a oprócz tego zajęcia artystyczne, które tak bardzo kochają.


Możecie pomóc dwóm podopiecznym fundacji Matio i wesprzeć naszą akcję, wybierając dowolną nagrodę z panelu po prawej stronie.
q7a44c44178ea328.jpeg


My, łącząc się z innymi ludźmi, tak jak płuca, które pozwalają żyć człowiekowi, tak jak kwiaty, które pełnią kluczową dla przetrwania roślin funkcję biologiczną, również możemy stać się organem dającym życie.


POMÓŻMY DWÓM PODOPIECZNYM FUNDACJI MATIO W WALCE O ODDECH I W REALIZACJI ICH MARZEŃ!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 7

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Wpłaty 28

MS
Marianna Suseł
130 zł
 
Dane ukryte
65 zł
 
Dane ukryte
65 zł
 
Dane ukryte
65 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
65 zł
PR
Pola Rudnicka
65 zł
KH
Karolina Harasimowicz
65 zł
MK
Magdalena
65 zł
 
Dane ukryte
65 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!