SZTUKA DLA ŻYCIA - pomóż dwóm podopiecznym fundacji Matio w walce o oddech ID: xtw8ck

1 216 zł z 100 000 zł

1%

1 216 zł

z 100 000 zł

119 dni

do końca

28

wspierających
1%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

xb5d472dae0c7ed0.jpeg

Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnej akcji "SZTUKA DLA ŻYCIA" . W ramach akcji odbędzie się wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia 01.02. w Centrum Kultutry Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń" we Wrocławiu. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na leczenie dwóch podopiecznych fundacji Matio.


Akcja "SZTUKA DLA ŻYCIA" powstała, by pomóc dwóm dziewczynom chorującym na mukowiscydozę, które ze sztuką są głęboko związane. Kochają muzykę: grają na pianinie, trąbce, flecie, gitarze, uwielbiają śpiewać, są także uzdolnione plastycznie, tworzą własne wyjątkowe dzieła artystyczne. Mimo choroby, która odbiera im siły i oddech niezbędny do przeżycia, starają się w pełni realizować własne pasje. Podopieczne fundacji Matio to dwie nastolatki, które inspirują swoją walką i zarażają siłą. Chociaż na co dzień zmagają się z trudnym, nieuleczalnym przeciwnikiem, MUKOWISCYDOZĄ, to starają się żyć pełnią życia.


Mukowiscydoza to choroba genetyczna (ang. Cystic Fibrosis - CF). Oznacza to, że dziecko rodzi się z nią, a nie nabywa jej w późniejszym życiu. Jak dotąd mukowiscydoza jest chorobą nieuleczalną. Ponieważ z mukowiscydozą dziecko już się rodzi, określa się ją często mianem choroby wrodzonej. Dziecko chore zawsze dziedziczy dwa geny powodujące CF, jeden od swojej matki, drugi od ojca. Oboje rodzice określani są jako nosiciele genu, gdyż każde z nich ma tylko po jednej kopii genu CF. Mukowiscydoza sieje wielonarządowe spustoszenie w całym organizmie - najwięcej problemów sprawiają zmiany chorobowe płuc, jelit, wątroby i trzustki.


Dziewczyny zmagają się z chorobą codziennie, poddają się rehabilitacji, przyjmują wiele leków na wątrobę, na trzustkę, wiele odżywek, np. nutrisony, nutridrinki. Do każdego posiłku są niezbędne enzymy trzustkowe Kreon 25 000. Przyjmują także wiele antybiotyków i koniecznych do tego witamin. To wszystko po to, aby optymalnie zadbać o swoje zdrowie i, co najważniejsze, przedłużyć życie. Koszty leczenia są bardzo wysokie. W przypadku dziewczyn zaatakowanych jest wiele narządów, mają marskość wątroby, niewydolność trzustki, cukrzycę, zaburzenie trawienia i wchłaniania, przewlekłą chorobę oskrzelowo-płucną i wiele innych... Cdziennie poddawane są wielu zabiegom drenażu, oklepywania, inhalacji tobramycyną, puolmozyną, solą 7%. colistyną, i kosztownej antybiotykoterapii lekami. Tylko dzięki temu mają szansę żyć, a brak leków lub rehabilitacji skraca życie. Nie mają czasu na wyjazdy, odpoczynek, gdyż kochający je rodzice pracują na dwa, czasem trzy etaty, żeby zapewnić im niezbędne lekarstwa, wizyty lekarskie, rehabilitantów, dietetyków, a oprócz tego zajęcia artystyczne, które tak bardzo kochają.


Możecie pomóc dwóm podopiecznym fundacji Matio i wesprzeć naszą akcję, wybierając dowolną nagrodę z panelu po prawej stronie.

W ramach akcji 01.02 odbędą się:

-WARSZTATY

>z szermierki

Warsztaty z szermierki prowadzone przez Katarzynę Turkiewicz i Malwinę Bytner - brązowe medalistki mistrzostw Polski. Zawodniczki klubu szermierczego Wrocławianie, trenujące 15 lat, opowiedzą o szermierce i ich konkretnej broni. Nauczą uczestników podstawowych zasad - powitania szermierczego, postawy szermierczej, wypadów i pchnięć. Przeprowadzą także zabawę z trafianiem w rękawicę. Wszystko będzie w pełni bezpieczne, bowiem warsztaty odbędą się z atestowanym sprzętem i sprzętem przeznaczonym dla użytku dla dzieci.Na koniec zaprezentują pokaz szermierki.

s734d0105e6125a8.jpeg

 

>z robienia kosmetyków naturalnych (dżemów do mycia Makutu)

Kuchnia Kosmetyczna Makutu zaprasza na warsztaty : Myjace dżemy Makutu czyli 

JAK ZROBIĆ ZAMIAST MYDŁA PACHNĄCY, ZIOŁOWY DŻEM DO MYCIA CIAŁA 

W programie warsztatów : 

1.   Wprowadzenie dotyczące ziół, przypraw, owoców, warzyw i substancji spożywczych używanych na co dzień w kuchni, które możemy wykorzystywać do zdrowej pielęgnacji skóry 

2.   Warsztaty z produkcji pachnących kolorowych peelingów- używamy suszonych ziół, owoców, olejów i maseł roślinnych, cukru, soli, kawy, naturalnych olejków eterycznych, mieszamy, wąchamy, rozdrabniamy, próbujemy, smakujemy…Twórcza zabawa i nauka, każdy uczestnik wychodzi z 120ml pięknym słoiczkiem zrobionego przez siebie i dla siebie pachnącego kosmetyku naturalnego. 

3.   Kosmetyki są jadalne, wegańskie, zdrowe i w 100% naturalne, 

4.   To kosmetyk trzy w jednym myje, peelinguje i pielęgnuje jak krem- taki „dżem do mycia” zamiast mydła i kremu 

5.   Czas ok 1 ,5 h. 

scad422e2f33dc81.jpeg

>z tworzenia kwietników z makram

MARIA MAKRAMA zaprasza na warsztaty makramowe, podczas których nauczy Cię podstawowych splotów, dzięki którym stworzysz praktyczny kwietnik na rośliny w Twoim domu.

u04880cc7408401d.jpeg


>"Nie-działanie. Czym jest uważność?" - warsztaty prowadzone przez Panią Krystynę Krupińską z Mindfulness Association Polska


Jak być uważnym i życzliwym na co dzień? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć sobie w ramach warsztatu mindfulness, który odbędzie się 1 lutego 2020 w ramach akcji „Sztuka dla życia”.

Uważność jest sposobem kierowania uwagi bezpośrednio na wszystko, co pojawia się w naszym codziennym życiu z chwili na chwilę. Dzięki temu zwiększamy świadomość funkcjonowania ciała i umysłu, zyskując wewnętrzną równowagę. To bycie zamiast działania. Z postawą życzliwości, akceptacji i wewnętrznego uśmiechu.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego sprawdzimy jak funkcjonuje nasz umysł oraz czy potrafimy być tu i teraz bez oczekiwań i mimo przekonań.

Najbliższe spotkanie to możliwość nie tylko porozmawiania o uważności i życzliwości, ale przede wszystkim sprawdzenie na ile jesteśmy uważni i życzliwi w kilku prostych i krótkich praktykach.

e07bc43a6e268a8c.png>warsztaty z malarstwa olejnego dla dzieci i dorosłych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, prowadzone przez wrocławską malarkę Panią Katarzynę Popińską

Katarzyna Popińska to rodowita wrocławianka z wykształcenia pedagog.W swoich obrazach stara się przenieść i zatrzymać w czasie piękno ludzi i otaczającego nas świata. Piękno które trwa i skłania do refleksji. Otrzymanym talentem i zdobytą wiedzą stara się dzielić z innymi. Stworzyła własną pracownię ,,Pracownię Kasi,, w Kamieniczce Małgosi przy „Towarzystwie Miłośników Wrocławia”. W swojej pracowni prowadzi kameralne zajęcia z malarstwa. Jest organizatorką corocznych plenerów malarskich. Pełni funkcję V-ce Prezesa Ludowego Towarzystwa Naukowo- Kulturalnego Oddział Twórców przy Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Jej obrazy znajdują się w zbiorach m.in. muzeum niepodległości w Warszawie. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień: m.in. Grand Prix Ministra Obrony Narodowej w XIX Ogólnopolskim Biennale Filmu, Fotografii i Plastyki w Rzeszowie z 2009r.

fb80c28769133a10.jpeg


 

-zajęcia z salsy prowadzone przez Panią Kayę Sadowską

https://m.facebook.com/imsokayka/?locale2=pl_PL -KIERMASZ ARTYSTYCZNY, gdzie każdy będzie miał szansę znaleźć coś dla siebie lub na wyjątkowy prezent

icd5181c5c0a8e26.jpeg

m.in. wyroby ceramiczne, pachnące świece, własnoręcznie stworzona biżuteria, opaski na głowę, ozdoby, plakaty, rysunki, obrazy, zakładki do książek, kartki okolicznościowe (Wszystkie wyroby artystyczne zostały przekazane na ten cel przez regionalnych twórców.)


-KIERMASZ KSIĄŻEK

xc23f45f1667ca69.jpeg-KONCERT młodych wrocławskich artystów, zespołu "EVIT TRIO i goście" oraz gwiazdy wieczoru Anny Marii Mbayo wraz z zespołem w repertuarze Czesława Niemena

v1674d9669c4ae0f.jpeg

qaed75c1f43e84b4.jpeg

AUKCJA

do wylicytowania m.in.

-książka z autografem Olgi Tokarczuk

p746a84079fa0c20.jpeg

-portret Emeli Sandé z autografem

-praca przedstawiająca płuca z kwiatów (logo akcji stworzone przez artystkę z Indonezji)

-karnety

-obrazy (artystów z różnych krajów)

q721de8f14485147.jpeg

mb53cd0ea2afe1eb.jpeg
W jaki sposób można zakupić wejściówki?

Na zrzutce

Po prawej stronie panelu [na komputerze] lub na samym dole, pod opisem wydarzenia [na telefonie]

można wybrać nagrodę (warsztaty lub koncert). Po zapłacie wybranej kwoty, na podanego przez Państwa maila, wyślemy zaproszenie uprawniające do wejścia na dane warsztaty lub koncert.


AUKCJA INTERNETOWA (od 01.02)

na aukcji m.in.

-platynowa płyta z autografami Taco Hemingwaya

bfc3f899c5192969.jpeg-płyta i portrety z autografami brytyjskiej piosenkarki Emeli Sandé

jcd6c08799d10f94.jpeg


db4cbfb8ade8a897.jpeg


-książki z autografami Olgi Tokarczuk

-płyty z autografami Natalii Nykiel, Marcina Wyrostka

-scenariusz Kogla Mogla wraz z autografem Pani Grażyny Błęckiej-Kolskiej

-voucher na 20 zabiegów w Centrum Hiperbarycznym Concept

-karnety

-obrazyq7a44c44178ea328.jpeg


My, łącząc się z innymi ludźmi, tak jak płuca, które pozwalają żyć człowiekowi, tak jak kwiaty, które pełnią kluczową dla przetrwania roślin funkcję biologiczną, również możemy stać się organem dającym życie.


POMÓŻMY DWÓM PODOPIECZNYM FUNDACJI MATIO W WALCE O ODDECH I W REALIZACJI ICH MARZEŃ!

Wpłacający28

MS
Marianna Suseł
130 zł
 
Dane ukryte
65 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
65 zł
PR
Pola Rudnicka
65 zł
 
Dane ukryte
65 zł
 
Dane ukryte
65 zł
 
Dane ukryte
65 zł
M
Magdalena
65 zł
KH
Karolina Harasimowicz
65 zł
 
Dane ukryte
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej

zajęcia z salsy prowadzone przez Panią Kayę Sadowską

01.02 CKAiIL CZASOPRZESTRZEŃ we Wrocławiu

Klub ŁĄCZNIK

od 11.15 do 12.15


https://m.facebook.com/imsokayka/?locale2=pl_PL


wybrano 3 razy (pozostało 27 z 30)

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

warsztaty z szermierki

warsztaty z szermierki

01.02 CKAiIL CZASOPRZESTRZEŃ we Wrocławiu

Klub ŁĄCZNIK

od 09.30 do 11.00


Warsztaty z szermierki prowadzone przez Katarzynę Turkiewicz i Malwinę Bytner - brązowe medalistki mistrzostw Polski. Zawodniczki klubu szermierczego Wrocławianie, trenujące 15 lat, opowiedzą o szermierce i ich konkretnej broni. Nauczą uczestników podstawowych zasad - powitania szermierczego, postawy szermierczej, wypadów i pchnięć. Przeprowadzą także zabawę z trafianiem w rękawicę. Wszystko będzie w pełni bezpieczne, bowiem warsztaty odbędą się z atestowanym sprzętem i sprzętem przeznaczonym dla użytku dla dzieci.Na koniec zaprezentują pokaz szermierki.

Obowiązkowo prosimy o ubranie stroju sportowego oraz butów sportowych.

 

wybrano 2 razy (pozostało 28 z 30)

Wybieram

Wpłać 30 zł i więcej

"Nie-działanie. Czym jest uważność?" - warsztaty prowadzone przez Panią Krystynę Krupińską z Mindfulness Association Polska

"Nie-działanie. Czym jest uważność?" - warsztaty prowadzone przez Panią Krystynę Krupińską z Mindfulness Association Polska

01.02 CKAiIL CZASOPRZESTRZEŃ we Wrocławiu

budynek biurowy - sala żółta

od 09.30 do 11.00Jak być uważnym i życzliwym na co dzień? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć sobie w ramach warsztatu mindfulness, który odbędzie się 1 lutego 2020 w ramach akcji „Sztuka dla życia”.

Uważność jest sposobem kierowania uwagi bezpośrednio na wszystko, co pojawia się w naszym codziennym życiu z chwili na chwilę. Dzięki temu zwiększamy świadomość funkcjonowania ciała i umysłu, zyskując wewnętrzną równowagę. To bycie zamiast działania. Z postawą życzliwości, akceptacji i wewnętrznego uśmiechu.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego sprawdzimy jak funkcjonuje nasz umysł oraz czy potrafimy być tu i teraz bez oczekiwań i mimo przekonań.

Najbliższe spotkanie to możliwość nie tylko porozmawiania o uważności i życzliwości, ale przede wszystkim sprawdzenie na ile jesteśmy uważni i życzliwi w kilku prostych i krótkich praktykach.

wybrano 6 razy (pozostało 14 z 20)

Wybieram

Wpłać 35 zł i więcej

Wieczór ze sztuką - aukcja, koncerty, wystawa

Wieczór ze sztuką - aukcja, koncerty, wystawa

Klub ŁĄCZNIK

17.30


KONCERT młodych wrocławskich artystów, zespołu "EVIT TRIO i goście" oraz gwiazdy wieczoru Anny Marii Mbayo wraz z zespołem w repertuarze Czesława Niemena


AUKCJA

do wylicytowania m.in.

-książka z autografem Olgi Tokarczuk

-portret Emeli Sandé z autografem

-praca przedstawiająca płuca z kwiatów (logo akcji stworzone przez artystkę z Indonezji)

-obrazy (artystów z różnych krajów)

-karnety


wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 65 zł i więcej

warsztaty z robienia naturalncyh kosmetyków (dżemów do mycia Makutu)

warsztaty z robienia naturalncyh kosmetyków (dżemów do mycia Makutu)

01.02 CKAiIL CZASOPRZESTRZEŃ we Wrocławiu

budynek biurowy - sala zielona

od 15.00 do 16.30Kuchnia Kosmetyczna Makutu zaprasza na warsztaty : Myjace dżemy Makutu czyli 

JAK ZROBIĆ ZAMIAST MYDŁA PACHNĄCY, ZIOŁOWY DŻEM DO MYCIA CIAŁA 

W programie warsztatów : 

1.   Wprowadzenie dotyczące ziół, przypraw, owoców, warzyw i substancji spożywczych używanych na co dzień w kuchni, które możemy wykorzystywać do zdrowej pielęgnacji skóry 

2.   Warsztaty z produkcji pachnących kolorowych peelingów- używamy suszonych ziół, owoców, olejów i maseł roślinnych, cukru, soli, kawy, naturalnych olejków eterycznych, mieszamy, wąchamy, rozdrabniamy, próbujemy, smakujemy…Twórcza zabawa i nauka, każdy uczestnik wychodzi z 120ml pięknym słoiczkiem zrobionego przez siebie i dla siebie pachnącego kosmetyku naturalnego. 

3.   Kosmetyki są jadalne, wegańskie, zdrowe i w 100% naturalne, 

4.   To kosmetyk trzy w jednym myje, peelinguje i pielęgnuje jak krem- taki „dżem do mycia” zamiast mydła i kremu 

5.   Czas ok 1 ,5 h.

wybrano 3 razy (pozostało 12 z 15)

Wybieram

Wpłać 65 zł i więcej

warsztaty z malarstwa olejnego dla dzieci i dorosłych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, prowadzone przez wrocławską malarkę Panią Katarzynę Popińską

warsztaty z malarstwa olejnego dla dzieci i dorosłych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, prowadzone przez wrocławską malarkę Panią Katarzynę Popińską

01.02 CKAiIL CZASOPRZESTRZEŃ we Wrocławiu

budynek biurowy - sala żółta

od 14.00 do 17.00


Katarzyna Popińska to rodowita wrocławianka z wykształcenia pedagog.W swoich obrazach stara się przenieść i zatrzymać w czasie piękno ludzi i otaczającego nas świata. Piękno które trwa i skłania do refleksji. Otrzymanym talentem i zdobytą wiedzą stara się dzielić z innymi. Stworzyła własną pracownię ,,Pracownię Kasi,, w Kamieniczce Małgosi przy „Towarzystwie Miłośników Wrocławia”. W swojej pracowni prowadzi kameralne zajęcia z malarstwa. Jest organizatorką corocznych plenerów malarskich. Pełni funkcję V-ce Prezesa Ludowego Towarzystwa Naukowo- Kulturalnego Oddział Twórców przy Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Jej obrazy znajdują się w zbiorach m.in. muzeum niepodległości w Warszawie. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień: m.in. Grand Prix Ministra Obrony Narodowej w XIX Ogólnopolskim Biennale Filmu, Fotografii i Plastyki w Rzeszowie z 2009r.


UWAGA

Prosimy o przyniesienie własnych płócien na warsztaty. Pozostałe materiały będą na miejscu,jednak można przynieść również własne.

wybrano 4 razy (pozostało 11 z 15)

Wybieram

Wpłać 65 zł i więcej

warsztaty z tworzenia kwietników z makram

warsztaty z tworzenia kwietników z makram

01.02 CKAiIL CZASOPRZESTRZEŃ we Wrocławiu

budynek biurowy - sala zielona

od 12.30 do 14.30

MARIA MAKRAMA zaprasza na warsztaty makramowe, podczas których nauczy Cię podstawowych splotów, dzięki którym stworzysz praktyczny kwietnik na rośliny w Twoim domu.wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

460 303 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?